E kaluara e partnerit/es suaj !

Buci

Antarë
Cfare mendoni per ate qe ka kaluar partneri/ja juaj. Nese ju tregone per te gjithe ate qe ka pasur dhe ka bere ne te kaluaren, atehere cfare ndikimi do te kishte te ju ? Deri ne cfare pike do te kishit toleruar - dmth te vazhdoni lidhjen edhe me tutje pa u merzitur shume, apo cila do te ishte pika qe kishte me ndiku qe asaj lidhje t'i veni fund ?
 
Titulli: E kaluara e partnerit/es suaj !

Deri ne cfare pike do te kishit toleruar???
Serjozisht eshte kjo pytje , une do thoja tolerim persa kohe te jete me mua se cf ka bere para, ose ben pas (pasi te ndahem) sjane pune per mua
 
Titulli: E kaluara e partnerit/es suaj !

Deri ne cfare pike do te kishit toleruar???
Serjozisht eshte kjo pytje , une do thoja tolerim persa kohe te jete me mua se cf ka bere para, ose ben pas (pasi te ndahem) sjane pune per mua

Tolerim, ne ate rast e pata fjalen per ate se cfare gjendje do t'ju kishte bere me dyshime apo te mos jeni me i/e njejti si me heret.
Faleminderit per mendimin tuaj.
 
Titulli: E kaluara e partnerit/es suaj !

Kur nis nje lidhje, vihen tere letrat ne tavoline. Secili vjen me nje te kaluar, edhe ska pse te mbahet sekrete.
Aq kohe sa mundohesh te fshesh apo te mbulosh, detaje nga e shkuara, dmthn qe ke akoma lidhje apo gjera te pazgjidhura me ishin/ishet.
Nuk e di pse duhet te ndikohesh nga e kaluara, aq kohe sa ti vlerson njeriun per cfare eshte, si sillet me ty, per ndjenjat qe keni per nj-tj.
Nqs rri ti xhelozosh, se ka qen me 1, 2 apo 3 djem/vajza para teje, dmthn qe ske besim e sje gati per nje lidhje, ose ai/ajo nuk eshte personi i duhur per ty.

Personalisht, me intereson te dij te gjithe te kaluaren e partnerit tim, sic dhe ai di timen, eshte dicka reciproke dhe e nevojshme per nje lidhje te forte, me tej.
 
Pe: E kaluara e partnerit/es suaj !

E kush nuk e ka nje te kaluar?
Rendesi ka qe e kaluara te mbetet e till sic dhe 'shoqet'... nuk do isha aspak tolerante nese mban akoma kontakt me to sepse do ishte munges respekti.
 
Titulli: E kaluara e partnerit/es suaj !

Cfare mendoni per ate qe ka kaluar partneri/ja juaj. Nese ju tregone per te gjithe ate qe ka pasur dhe ka bere ne te kaluaren, atehere cfare ndikimi do te kishte te ju ? Deri ne cfare pike do te kishit toleruar - dmth te vazhdoni lidhjen edhe me tutje pa u merzitur shume, apo cila do te ishte pika qe kishte me ndiku qe asaj lidhje t'i veni fund ?Mendoj se nese i vihet fund nje lidhjeje dashurie per te kaluaren qe ka pas partneri\ja atehere problemi nuk eshte i tij\saj por i juaji. Frika e gjykimit apo mos perballimi i kesaj eshte nje munges sigurie qe kemi ne vetvete. E kaluara nuk eshte nje gogol qe do na dali naten e do na vrasi, :) perse duhet te kemi frik?! perse duhet te ndikoj per ndarje e kaluara e nje vajze\djali, kur ne fakt e kaluara eshte nje bagazh personal, ska te bej me partenerin\ren.
Mund te mendoni cdo njeri ne kete rast...nese sjemi te sigurte atehere do shohim gjithmon mbrapa, do kemi frike nga jeta e tjetrit dhe dhe nuk do jetojm dot jeten bashke.
 
Titulli: E kaluara e partnerit/es suaj !

Te dij te kaluaren time esht dicka mese normale pasi cdokush kerkon siguri ne nje lidhje dhe te dij gjithcka per ate njeri qe ka ne krah,por jo te gjykoje apo te jet pik debati e kaluara e njeri-tjetrit
 
Titulli: E kaluara e partnerit/es suaj !

o vlla ti pasi more vesh qe vajza nuk eshte e virgjer, do te dish ca ka bere pas kesaj????

aha po qenkemi nje hap me tutje, dmth u pranua fakti i virgjerise tani jemi tek ceshtja e pse-se dhe sa-se..... lol

avash, avash do ti pranojme te gjitha te shkuarata e partnereve, po duhet dhe ca kohe akoma.

___________________________________

E kaluara e saj eshte e saj, ndryshon puna nese e kaluara e saj prek te tashmen, nese se prek athere mua nuk me intereson, se une jetoje te tashmen jo te shkuaren.
 
Titulli: E kaluara e partnerit/es suaj !

Duke pare qe deri tash vetem vajzat dhane mendimin e tyre nga ana e tyre, pra relacioni femer-mashkull, dhe ju falenderoj per kete por me kishte interesuar edhe mendimi i meshkujve, pra ne relacionin mashkull-femer. Ndoshta ktu eshte puna pak me e komplikuar.

Shprehuni djema ! :D
 
Titulli: E kaluara e partnerit/es suaj !

Cdo kush paragjykohet per jeten qe ben apo ka bere mdonjeher lehte e ndonjeher jo fort kendshem .. por sdo te thot asgje ..kjo eshte nje zgjedhje .
Ne nje lidhje mendoj se besimi dhe mirekuptimi eshte gjithcka ..Cdo kush mund te ket historira nga me te ndryshmet ...besoj se njeriun duhet ta njohesh pastaj ta paragjykosh per ate cka ka bere ...ne rastin konkret..partneret sa me te thjesht e me te cilter te jen aq me shume lidhen me nj tj ....rendesi ka qe e kaluara te harohet..
 
Last edited by a moderator:
Titulli: E kaluara e partnerit/es suaj !

Sot do arrini ta bindni partnerin tuaj te beje ate qe ju deshironi dhe kjo do t'ju kenaqe pa mase. ..... Vetem atehere mund te gjykosh karakterin e personit.
 
Titulli: Pe: E kaluara e partnerit/es suaj !

E kush nuk e ka nje te kaluar?
Rendesi ka qe e kaluara te mbetet e till sic dhe 'shoqet'... nuk do isha aspak tolerante nese mban akoma kontakt me to sepse do ishte munges respekti.

Pajtohem plotesisht me ju !

Secili i din punet e veta mire e mire. Cifti pa te kaluar, ka ekzistuar ndoshta shume vite me pare. Sot mund t'themi ka, por 1 ne 100 !
 
Titulli: E kaluara e partnerit/es suaj !

Dhe nese ka shku me 500 veta lidhjen do e vazhdoja , problemi nuk esht cfar ka kaluar , problemi qendron kur partnerja vazhdon te permendi te kaluaren aty sduroj dot .
 
Titulli: E kaluara e partnerit/es suaj !

Varet,

Nqs shumicen e rasteve eshte ndare per prb tradhetie per mua do ishte 1 cik prb , pra do i vija 1 cik vemendje jo se do ishte prb qe lidhja te vazhdoje pasi varet nga sjellja e tij,

Gjithsesi varet se c'fare kerkon ose pelqen tek pala tjeter, nuk do shkoja me dike qe ish e dashura pshm ka qene zezake, eshte e rendesishme te jesh ne dijeni te se kaluares,
 
Redaktimi i fundit:
Titulli: E kaluara e partnerit/es suaj !

Sme intereson shum e kaluarja , e rendesishme mos tket punuar si prostitut :D apo te ket numrin e gjate :D per X gjana sme hyn ne pune shum sepse as te kaluaren time ska qka i duhet shum asaj disa detaje edhe gjithka ne rregull :D
 
Titulli: E kaluara e partnerit/es suaj !

Me intereson se cke me te,flas nqs eshte seriozisht e se kshu hau hiu edhe nqs ka nje te dyte ska problem :p
 
Pe: Titulli: E kaluara e partnerit/es suaj !

Varet,

Nqs shumicen e rasteve eshte ndare per prb tradhetie per mua do ishte 1 cik prb , pra do i vija 1 cik vemendje jo se do ishte prb qe lidhja te vazhdoje pasi varet nga sjellja e tij,

Gjithsesi varet se c'fare kerkon ose pelqen tek pala tjeter, nuk do shkoja me dike qe ish e dashura pshm ka qene zezake, eshte e rendesishme te jesh ne dijeni te se kaluares,

Tani per pjesen e pare duhet te dish qe njeri pa gabime ska,keshtuqe se ai ka gabuar ne nje lidhje duke tradhetuar ndoshta e ka kuptuar gabimin e nuk ben me keta gjera...Une sdo ndaloja nje njohje,lidhje se ai ne nje moment paska tradhetuar...Ndryshimet e kuptimet e gabimeve njerezit i shfaqin nese nuk veprojne me si me perpara...
 
Pe: Titulli: E kaluara e partnerit/es suaj !

Upssss harrova mendimin tim personal per temen :
Pa me ardhur me nja 25 faqe biografi,''pa njolla'',pa ''viza te kuqe'' se pranoj...
 
Titulli: E kaluara e partnerit/es suaj !

Do ja tregoja te kaluaren time ashtu sikunder dhe Ai te veten fakt i cili do na afronte me shume si cift... rendesi ka qe ajo e kaluar apo e hedhur pas kraheve mos te shkel ate cka ne do ndertojme !!!!
 
Titulli: E kaluara e partnerit/es suaj !

por une jam e tashmja, le te mos i ngaterrojme kohet

mos harrojme dhe qe nje person mund te ket fuqine te ndryshoje nje tjeter
 
Titulli: E kaluara e partnerit/es suaj !

Ca rendsie ka si ka kaluar...Ne themi si kalon sot pa ca ka kaluar mot ka ik ...Jan kapitull i mbyllur ben ca ben por kjo nuk ndikon ne nje lidhje ..Kur nisemi nisemi se duam ate si person jo te kaluaren e saj.....Rendsi ka qe ne moment qe esht me ty te rspektoj aqte cfar jemi duke ndertuar tge dy dmth nje lidhje dashurie .....

Kam ven re qe disa femra kan frik nga e kaluara e mashkullit :p :p
 
Titulli: E kaluara e partnerit/es suaj !

ajo e kaluara ime e dhimbshme me kia ber qe te rrethoj rreth vetes nje mur mbrojtes qe mos tme afrohet asnje mashkull
ndoshta do vij nje dit kur mashkulli i ardhshem ne jeten time do e marr vesh ate tvertet tdhimbshme edhe gjeja kryesore qe duhet tbej nese duhet tkemi mardhenie tmira me njeri-tjetrin e bashkpunim sa me tkendshem e tjemi tlumtur
 
Titulli: E kaluara e partnerit/es suaj..

Po do më interesonte të dija nga e kaluara e tij ,të dija cfarë ka bërë ai para meje,
në një nivel jo decisiv por informatik,
do më pëlqente që tja tregoja të kaluaren time ,po ashtu dhe ai të tijen ,në menyrë që të ketë sinqeritet të plotë,por që nk e besoj të ndikonte tek mua e kaluara e tij.
 
Partnerja ime nuk është per tu shitur vetem ne dyqon gje gjona pa te kalume 😁
Paaa si kom fol po me dhem kaptina tashi 😜🤣🤣
 
Back
Top