Dy mëkatarët e abuzimit të fëmijëve janë prindërit dhe shkolla!

Yara

Njeriun,sa pak e gjej tek “Njeriu”
Ska lidhje as kjo , kujto pak veten ne moshen e adoleshences , 2 shoqe prezantoje me familjen, te tjerat ishin pjese e shkolles dhe me ato ndodhnin pislliqet
Une mendoj se sekreti eshte te besueshmeria dhe lirshmeria qe krijon me femijen
Lloji i marredhenies , sa e afert dhe sa jo paragjykuese tregohesh
Jane ca kompromisa qe duhen bere , per te paraprire problemet madhore

liro shtrengo

Por nuk perjashtohen gabimet qe do ndodhin , dhe jo per te gjitha mund te jemi ne dijeni...ama per gjera qe lidhen me seksualitetin besoj se duhet te jemi!
Opo lusim Zoti te jete brume i mire se cte mundim do i japim forme,por po qe i keq ehe
 

Yara

Njeriun,sa pak e gjej tek “Njeriu”
Protesto por aman te keqen vesh jo si ajo femra zhvesh plsss se hajd duroji keta psataj. Pa pare gje dhe shif ca bejne mendo te shofin :p lool lool
Vazhdoj te mendoj,a u duket gje normalitet ketyre???
Femra ne shpi,femra ne rruge,femra ne krevat,femra kudo.
Pse i habit lakuriqesia e trupit ?!
 

Yara

Njeriun,sa pak e gjej tek “Njeriu”
Dua te kthehem prap ne femijeri dhe ne shkolle fillore.....
- Plaget e gjunjeve kur luanim rrugicave te lagjes dhe oborrit te shkolles, dhembin shume me pak, sesa plaget e zemres sot! ?
Ato jane sheruar edh epse mund te kene lene shenje ne lekure,por keto te zemres nuk rrine dot pa ulerit
 

Ragnar

Anëtar i ri
Vazhdoj te mendoj,a u duket gje normalitet ketyre???
Femra ne shpi,femra ne rruge,femra ne krevat,femra kudo.
Pse i habit lakuriqesia e trupit ?!
Me rob shpie veq kur shoh femer me trup seksi, se nuk reagoj lool
 
DMTH nese si ploteson keto kushte ,je ferre?
Oh moon where are you my ferra????
Ka mamken nje trendafil te vertete per te gatuar dhe punet e shtepise, por ka lindur ket ferren qe sdi te skuq as 1 kokerr veze madje nuk heq as pjaten e vet kur mbaron se ngreni :p lool

une me mamken lajme enet vendosim gjerat neper vend kjo me rri shtrire si djale beu lool lool


e thashe me ne fund se plasa lool lool
 

Ragnar

Anëtar i ri
Ka mamken nje trendafil te vertete per te gatuar dhe punet e shtepise, por ka lindur ket ferren qe sdi te skuq as 1 koqe ve madje nuk heq as pjaten e vet kur mbaron se ngreni :p lool

une me mamken lajme enet vendosim gjerat neper vend kjo me rri shtrire si djale beu lool lool


e thashe me ne fund se plasa lool lool
Po te thuash ne Kosove, fjalen koqe hahahah do ishe bere viral ne portalet e Kosove lool
 

Yara

Njeriun,sa pak e gjej tek “Njeriu”
Ka mamken nje trendafil te vertete per te gatuar dhe punet e shtepise, por ka lindur ket ferren qe sdi te skuq as 1 koqe ve madje nuk heq as pjaten e vet kur mbaron se ngreni :p lool

une me mamken lajme enet vendosim gjerat neper vend kjo me rri shtrire si djale beu lool lool


e thashe me ne fund se plasa lool lool
Shiko ps elexo me mire???
Mua kur mi ve shoqja ime keto gjera ne dukje,une them ca dreqin do,jam njeri me fat kudo qe shkoj gjej ndonje budalle qe me ndihmon?????
Faji im eshte?!
 
Top