• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Dortmund me nje kembe ne çerekfinale.

Aguero

Anëtar Aktiv
Borussia Dortmundi ka bërë një paraqitje mbresëlënëse kundër Zenit St. Petersburgut në Stadion Petrovskij, ku fitoi me rezultat 4-2.

Skuadra gjermane e filloi sfidën në mënyrë të vrullshme duke shënuar dy gola të shpejtë me anë të Henrikh Mkhitaryan (4’) dhe Marco Reus (5’) dhe me këtë epërsi përfundoi pjesa e parë.

Në gjysmën e dytë, vendasit e ngushtuan rezultatin përmes Oleg Shatov (58’), mirëpo Robert Lewandowski shënoi golin e tretë të mysafirëve (61’).
Në vazhdim, Zeniti fitoi një penalti, të cilën Hulk e konvertoi në gol (69’).

Mirëpo, Lewandowski nuk la hapësirë për eufori të vendasve duke realizuar golin e dytë personal (71’).

Borussia Dortmundi është favorit për të kaluar në çerekfinale, pasi ndeshjen e kthimit e zhvillon përpara tifozëve të vet. /Telegrafi/

bvb-rrug-euml-s-p-euml-r-n-euml-raundin-tjet-euml-r_hd.jpg
 
Top