Doni te dobësoheni, mos mbani dietaa :D !

Milka-h

Antar Aktiv
Doni te dobësoheni ?!

Një mollë para buke jep ndjesinë e ngopjes dhe ndihmon për t’u dobësuar.Shkencëtarët vërtetuan se një mollë e ngrënë para buke të jep ndjesinë e ngopjes dhe të ndihmon për t’u dobësuar.

Në studimin e bërë mbi studentët e një universiteti të cilët nuk mbanin asnjë dietë, gjatë pesë javëve, 15 minuta para buke iu dha nga një mollë e qëruar dhe komposto molle. Personat që kishin ngrënë vetëm mollë, hëngrën më pak ushqim se ata që kishin pirë vetëm lëngun e mollës.


(s'besoj qe do t'ju duhen syzet per ta lexuar kete, vetem nese keni probleme me te vertete serioze me shiqimin) !
 

Didi

C'est la vie.
Titulli: Doni te dobësoheni, mos mbani dietaa :D !
 
Titulli: Doni te dobësoheni, mos mbani dietaa :D !

Sa keq ta kisha lexuar pak me heret,mollen e hengra pas buke :p

Lajm i mire .....jo per gje po kemi shtuar pak si shume kete stine :D
 
Titulli: Doni te dobësoheni, mos mbani dietaa :D !

Molla te geryen shume...pas konsumimit te molles po nuk henge ndonje gje thua se vdiqe..Kjo me ndodh mua sepaku...Mollen nuk e ha asnjehere pas buke, se do kete kontraefekt tek une :D Do ha perseri buke pastaj :D

P.S. Ndoshta do sihte mire kjo teme te levizej tek nenforumi i dietave se tek diskutime shoqerore sikur nuk shkon.
 

Milka-h

Antar Aktiv
Titulli: Doni te dobësoheni, mos mbani dietaa :D !


Shkencëtarët vërtetuan se një mollë e ngrënë para buke të jep ndjesinë e ngopjes dhe të ndihmon për t’u dobësuar.

Kete se kam zbuluar une !
flisni me shkencetaret per kete! LOL LOL
 
Top