Detajet e mbylljes së “Londër 2012”

E3

Anëtar i Nderuar
V.I.P
Gjatë ceremonisë së mbylljes së Lojrave Olimpike, e cila do të zgjasë tre orë e gjysmë, do të performojnë yjet më të mëdhenj të së shkuarës dhe të tashmes së muzikës britanike pop dhe rrok.

Emrat e legjendave të muzikës si George Michael dhe Spice Girls apo edhe fituesi i Cmimeve Britanike, Ed Sheeran. Pavarësisht nga përpjekjet e organizatorëve të Lojrave Olimpike për të ruajtur sekretet, detajet kanë filluar të dalin në shtyp.

Spektakli i cili është quajtur Simfonia e Muzikës Britanike, është projektuar të nderojë industrinë muzikore britanike. Provat gjenerale për ceremoninë ku pritet të marrin pjesë 1400 artistë janë duke u zhvilluar në një vend sekret në Londër.

To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.

Përveç një plejade muzikantësh britanikë, në ceremoninë e mbylljes së Lojrave pritet të ketë edhe një procesion modelesh përfshi Naomi Campbell e Lily Cole, në shenjë nderimi për industrinë britanike të modës. Sakaq, pritet të ketë edhe perfomanca komedianësh anglezë përpara spektaklit i cili do të mbyllet me një finale të madhe me fishekzjarre.

Ashtu si edhe në ceremoninë e hapjes, organizatorët arritën të mbajnë sekret shumë detaje të ceremonisë, gjë që edhe mund të jetë e vërtetë edhe në ceremoninë e mbylljes, e cila pritet të fillojë në orën 10 të mbrëmjes sipas orës shqiptare.tch
 

Konkursi Letërsisë

 • 1-Bëju.

  Votat: 11 40.7%
 • 2-Ankth mesnate.

  Votat: 3 11.1%
 • 3-Të dua ty.

  Votat: 8 29.6%
 • 4-Nje kujtim.

  Votat: 5 18.5%
Back
Top