Delirium - Ajo

Ajo qe skan kuptuar kurre tek une eshte qe sme intereson c'mendon bota; as ti e as ti.

Dhe kur ul koken e trishtuar eshte sepse nuk ndihem e kuptuar dhe ska te bej me meshiren apo viktimizmin... mua me merret fryma!

Ndihem aliene ne nje bot ku te gjith mendojne se me njohin dhe mund te me japin keshilla kur ne te vertet ASGJE kan kuptuar... sepse un e di cfare me ben te lumtur; qoft ajo e drejt apo e gabuar.

46j0O42yrLMGTluPeo.gif

Me shofin me sy te mbushur me lot dhe kujtojne se jam engjell i lenduar...
kur ndoshta mund te jen lotet e nje shpirti qe shikon padrejtesi dhe sdin si ta luftoj ate,
mund te jen lotet e nje shpirti qe vet-sakrifikohet duke u vet-anulluar, pershtatur, adaptuar per te ber te lumtur njerzit qe do,
mund te jen lotet e nje shpirti qe gjithcka ka dhuruar pa kerkuar gje ne kembim por qe e peshtyan... dhe smund te reagoj si do donte sepse nuk i pelqen vetja kur kthehet ne furi ne gjendje te shkatarroj psikologjikisht kedo.

Kur bej mire e bej sepse me vjen nga shpirti dhe jo per duartrokitje dhe kur bej keq e bej me plotvedije duke marre pergjegjesite e mia.

Jam e lodhur nga kjo jete ku me duhet te aktroj 24/24... kam nevoj te perplasem fort dhe do e boj deri sa tme dalin trut vendit!
iFNwJyH9aggoM.gif

Mund te duket sjellje imature dhe infantile por e till jam dhe ndoshta ky eshte motivi pse ndihem si ne parajse vetem kur ndodhem mes atyre krijesave qiellore qe therrasim femije. Shpirtra genuine qe varin turit kur i bie akullorja pertok dhe qajn pa frik se do gjykohen.


 
Top