• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Dedikimi juaj ne murin e dashurise!

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Ky është muri i letrave te dashurise, ne Verona, Itali...Po ju c'fraze do kishit shkruar po te ishit atje?
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Dedikimi juaj ne murin e dashurise!

Po pse me shkru, kush e lexon, perse ta lexoje :D !? S'ka lezet kur letren e dashurise e lexon personi jo-adekuat :p
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Dedikimi juaj ne murin e dashurise!

Po pse me shkru, kush e lexon, perse ta lexoje :D !? S'ka lezet kur letren e dashurise e lexon personi jo-adekuat :p
haha.. jo mendoj se mundte jete dhe per dashurine ne pergjithsi, jo dicka private si te thuash... e pastaj perderisa ske ca me i shkrujt c'pune ke qe hyn ktu ? :p, prit sa t'vi Nevi se do i burojne vargjet si lumenjt e vrullshem :D

Une do shkruaja:
Zot faleminderit qe një pjese te dashurise tende e zbrite nder krijesa, perndryshe jeta jone do ishte një ferr i vertete dhe askush nga ne s'do e njihte ndjenjen lumturi!
Soul
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Titulli: Dedikimi juaj ne murin e dashurise!

hahahaha..Soul.:kis...dhe ke shume te drejt,,ja tani një hurb kafe qe kam para,,,ca tinguj muzike, dhe gati per lundrimin ne boten e embel te dashuris..:)..

Sikur tani te isha aty..do shkruaja:-E kuptoj ekzistencen time ne kete bote,fale frymarrjeve te dashuris..falE prekjeve dhe emocioneve te saj,..i kam shijuar puthjet e jetes nepermjet dashuris,,kam ndjer ererat e stinve tek me perkdhelin lakuriqsin e trupit,mendjes dhe shpirtit,,falE frymarrjeve te ethshme dhe te skajshme..te trishta dhe te lumtura te dashuris..
Dashuri e embel dhe thart,,e bute dhe e eger..qe te ndal frymen por dhe ta rikthen,,,flm qe ekziston ti,,pa ekzistoj une...
Puthjet e dashuris me krijuan mua,,e nepermjet puthjeve te mija krijova dashurin e jetes sime ..TIM BIR..e ai me PUTHJET E TIJ,,do garantoj vazhdueshmerin e frymarrjeve te dashuris..dhe lenjen e saj tek frutat e dashuris se tij,,,...ka vetem një mision te shejte kjo jete dhe ajo është :"DASHURIA" ..ne te gjitha dimonionet e saj njerzore..pra e pafundmja..
 

Kila

VIP
Titulli: Dedikimi juaj ne murin e dashurise!

hahahaha..Soul.:kis...dhe ke shume te drejt,,ja tani një hurb kafe qe kam para,,,ca tinguj muzike, dhe gati per lundrimin ne boten e embel te dashuris..:)..

Sikur tani te isha aty..do shkruaja:-E kuptoj ekzistencen time ne kete bote,fale frymarrjeve te dashuris..falE prekjeve dhe emocioneve te saj,..i kam shijuar puthjet e jetes nepermjet dashuris,,kam ndjer ererat e stinve tek me perkdhelin lakuriqsin e trupit,mendjes dhe shpirtit,,falE frymarrjeve te ethshme dhe te skajshme..te trishta dhe te lumtura te dashuris..
Dashuri e embel dhe thart,,e bute dhe e eger..qe te ndal frymen por dhe ta rikthen,,,flm qe ekziston ti,,pa ekzistoj une...
Puthjet e dashuris me krijuan mua,,e nepermjet puthjeve te mija krijova dashurin e jetes sime ..TIM BIR..e ai me PUTHJET E TIJ,,do garantoj vazhdueshmerin e frymarrjeve te dashuris..dhe lenjen e saj tek frutat e dashuris se tij,,,...ka vetem një mision te shejte kjo jete dhe ajo është :"DASHURIA" ..ne te gjitha dimonionet e saj njerzore..pra e pafundmja..
Sa bukur NEv te lumte , dritherima te tilla kur lexoj i kisha vetem kur lexoja krijimet e shoqes time te ngushte aa ajo shkruan kshu se si i zjedh ato fjale po te dritheron trupin...
Une do shkruaja
Jeta me ka dhene mundesine te dua , është dhurata me e bukur qe mund te besh . një zemer e mbushur me dashuri mund te munde cdo hidherim . Shpresoj qe cdo mengjes zjohem me dashuri per te dashurit e mije dhe ti myll syte ne darke me te njejten ndjenje ! Faleminderit !
 

Sweetie

Anëtar i Respektuar
Titulli: Dedikimi juaj ne murin e dashurise!

Po ju c'fraze do kishit shkruar po te ishit atje?
E nesermja nuk dihet se çfarë na sjelle... Pra dashuroni SOT, dashuroni me gjithe zemer... është e vetmja ndjenje qe na ben te ndihemi mire, te lumtur, te hareshem...
 

Quku

Marakli Krapit
Titulli: Dedikimi juaj ne murin e dashurise!

do kisha shkru Miau :p
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Titulli: Dedikimi juaj ne murin e dashurise!

Mbase nuk di ti them ato "2 fjale" te ster-perdorura, ama e di qe dashuroj, e dashuroj cdo dite, pavarsisht se jo dike ne vecanteri.
I adhuroj njerzit qe me mbushin zemren, i adhuroj vendet qe me kenaqin syrin, i adhuroj gjerat qe me sjellin kenaqesi.
Thjesht adhuroj gjithcka qe me "vjedh" një buzeqeshje, e adhuroj te "vjedh" e une.
Mund te zgjedhesh ngjyrat me te cilat te jetosh jeten tende, cdo dite- o një furtune ster te zeze, te nxire....ose një ylber e ndricim djelli!

E jeta është dashuri, është lumturi, është gezim. Mjer ata qe sdine te gezojne, te dashurojne, te jene te lumtur.

Carpe diem!:)
 

Petrit101

Ta ka ta pu! ta kam me ti ba
Titulli: Dedikimi juaj ne murin e dashurise!

Ky është dedikimi im :
Italia per mua është femra me s-ksi ne bote.Te gjithe e dijne perveç italianëve.Machiavelli,Giotto,kater stinet e Vavaldit,Tiziano vetem per te permendur disa.
Takikardi,marramendje,epsh i pashpjegushem,orgazem.Quhet "Sindroma e Stendhalit" ,e provoj ky shkrimtar francez ne Firenze perball femres me te bukur ne bote,Italinë. Eh..e kuptoj shkrimtarin frances,arti dhe kultura italiane është një orgazem shumellojesh,është një orgje me Leonardo da Vincin me Lucrezia Borgia,me Danten e Verdin .
Dikush mund te thojne se një nate me partneren është me mire se te lexosh diçka (une them se mvaret nga libri ose partnerja).Dituria per njeriun vlen me teper sesa një milion erksione te njehershme.
Miliona turista vizitojne gjirin e Napolit,arkitekturen baroke te qytetit Lecce,Santa Maria Novellen,mahniten me pikturat e Tintorettos,kenaqen me kompozimet e Puccinit.Shijojne djathin me dardha ne fshatrat "toscan" degjojne De Andre me një gote chianti ne dore.Edhe kjo e fundit është kulture,djathi është kultura,turisti ne simbioze me vendin e kohen behet fshatari.
Si perfundim?Thjesht .Kur te hyni ne kete shtepine muze ne foto o vizitoni një libreri antike apo te uleni ne shkallat mivjeçare te "Arenes" duhet te imagjinoni Italine e misheruar ne trupin nu..o te Manuela Arkurit me një cope djathe e një dardhe ne dore veçse per ju.Kafshojeni!
Shpresoj tiu infektojne rende me sensualitetin e saj.
Dituria është s..xy.

Ps:Italia koncentrimi me i madh i artit boteror keqesohet edhe ne kete menyre si ne foto.
Italia e shkrete është një shtet qe ka hupur pashaporten e saj.
 
Last edited:

Jetmira

..........
Ndoshta lamtumirat nuk ekzistojn,perderisa kujtimet nuk i harrojm dot.
Ndohta fati do te na perplas serish ne rruget e jetes.
Ndoshta do te ndjejm urrejtje,ose dashuri.
Por,koha do te na e vertetoj kte.
 

Passion

Banned
Ka colore spray e vënd atje ta pikturoj ndjenjën ?
Në mëngjes si ylberi,e në mbrëmje të zymta.

Kështu është kur ta marrin në kthesë oratorët. :(

Remuver më pas për coloret. :p
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Une mundem te jem një shpirt kreative dhe e pasur ne qenien time,vetem kur pasqyrohem ne rrezet e një dashurie qe ma lind shpirti!! :)
 
Top