Crypto wallet

Bbb

Antarë i ri
pershendetje dashta me dit ku muj me ble cryptos ose me depozitu cryptos permes kosoves permes bankave tkosoves ose permes kartelave tbankes nks , cili o wallet ma i mir edhe qw i pranon
 
Kerkoje ne fb Crypto Tresor Prishtina

Kontaktoj, e kane zyren tek markagjit n'Prishtine, sa ta do qejfi mun blen pa problem.


E ke edhe ne Shkup, nese s'gaboj edhe ne Tirane eshte hap frik.
 
Online ke sa te duash, mjafton te studiosh dhe te kuptosh perpara se te zgjedhesh te besh nje investim. Afatgjate, afatshkurter... Zakonisht njerzit degjojne kur behet bum neper lajme duke harruar vitet qe u kane dashur per te areire aty. Nuk behet fjale per investime qe investo sot dhe gdhihu neser me nje tas florini perpara. Sigurisht qe ka dhe rrisqe te cilat duhen marre parasysh. Rregull kryesor investo 10% te asaj qe fiton jo me teper.

@Loverboy cfare krypto ke investuar? Apo nk merresh fare? Gjithmon nqs tregohen...

Un kam investuar ne Doge, Ripple, Tron, Ox, Bittorrent, Ethereum Clasic, Stellar per momentin.

Kam investuar me pare kur ishte Bitcoin 8000$, diku nga marsi- maji i vitit te kaluar. Nga fitimi Bitcoinit i shperndava ne krypto te tjera me potencial ne rritje. Ato qe permenda me siper. Ne pamje te pare ngjajne si flluska sapuni (te gjitha) por kur lexon dhe kupton, nuk ka shpetim qe kjo eshte e ardhmja.

Nejse, interesante do ishte nje teme ketu per kedo qe deshiron te kete me teper informacion. Pse jo dhe ca te ardhura plus ?
 
Online ke sa te duash, mjafton te studiosh dhe te kuptosh perpara se te zgjedhesh te besh nje investim. Afatgjate, afatshkurter... Zakonisht njerzit degjojne kur behet bum neper lajme duke harruar vitet qe u kane dashur per te areire aty. Nuk behet fjale per investime qe investo sot dhe gdhihu neser me nje tas florini perpara. Sigurisht qe ka dhe rrisqe te cilat duhen marre parasysh. Rregull kryesor investo 10% te asaj qe fiton jo me teper.

@Loverboy cfare krypto ke investuar? Apo nk merresh fare? Gjithmon nqs tregohen...

Un kam investuar ne Doge, Ripple, Tron, Ox, Bittorrent, Ethereum Clasic, Stellar per momentin.

Kam investuar me pare kur ishte Bitcoin 8000$, diku nga marsi- maji i vitit te kaluar. Nga fitimi Bitcoinit i shperndava ne krypto te tjera me potencial ne rritje. Ato qe permenda me siper. Ne pamje te pare ngjajne si flluska sapuni (te gjitha) por kur lexon dhe kupton, nuk ka shpetim qe kjo eshte e ardhmja.

Nejse, interesante do ishte nje teme ketu per kedo qe deshiron te kete me teper informacion. Pse jo dhe ca te ardhura plus ?

Kam investu s'bashku me nje ish ortak timin, tash e 4 vite pothuajse jane bere.

p.s.

xrp eshte duke bere boom
 
Kam investu s'bashku me nje ish ortak timin, tash e 4 vite pothuajse jane bere.

p.s.

xrp eshte duke bere boom

E zgjodhen ceshtjen e dhjetorit me SEC kta? Nuk kam lexuar askund. Jane ne zgjidhje e siper me aq informacione qe kam un.

Por nqs se jo, atehere shiti sa me pare.

Po lexoja jo me larg se sot, qe dhe SWIFT (sistemi transaksioneve bankare) eshte vene ne levizje per te afruar nje sherbim me cilsor per transaksionet bankare dhe te kete ulje ne cmim per transaksione. Duke pare konkurencen e llahtarshme dhe sherbimet me cmime shume konkuruese qe ofron Ripple XRP (gjithmon ne interes te popullit) besoj se i levizen dhe kta guret. Presim...
 
Nuk e di per ate muhabet. Une di vetem nje gje, ne kete biznes duhet durim dhe vetem durim. Shqiptaret qe njoh une, perfshire miqte e mi, tgjithe qe kane deshtuar apo me vone jane penduar, jane ata te cilet 1K euro sot, jane mundu me i nxjerre brenda nje muaji apo edhe me heret.
Them, nuk ka sukses me te madh se edhe nese pas 10 viteve, ti ke te gatshme diku 10K euro bie fjala.

Pastaj dallon vetem casja ndaj ketyre parave virtuale. Merresh me "trades", apo prodhon (psh etherium apo btc).
 
Mesa po arrij te kuptoj ke investuar ne Mining apo? Si Solo me duket e veshtire vetem nese ke investuar ne aparaturat ASCI (qe eshte e kushtueshme) Sot shumica investojne ne grupe per te zhbollkuar nje block. Sepse riget jane me te forte dhe ndahet dhe puna kur vjen puna tek fitimi. Plus shancet jane me te medha qe te zhbllokohen blocket sesa kur je Solo. Nese je Solo (dmth punon i vetem) me nje CPU eshte pothuejse e pamundur qe te fitosh kundrejt grupeve qe punojne me ASIC.

Shiko me Trading vertet qe fiton, por behet fjale per shume te medha ne loje. Dhe si fillim investimi me i mire eshte tek vetja. Dmth te investosh ne dijen tende. Te dish te lexosh, suportet, rezistencen, candles ne grafikat e e cdo kursi. Fut ketu dhe informacionet nga faqje te ndryshme informacioni Si bloomberg, cnbc, Forbes dhe coinmarketcap.

Besoj po e ndjek ceshtjen me GME Game Stop Stocks? Shikoje pak per kuriozitet, sa veta u pasuruan dhe varferuan brenda nates lol.

Gjithsesi qe mos perhapeni me shume, Tregjet e kryptove jane shume te paperqendrueshem (Volatile) por ne rast se i shikon me plan afatgjate jane te gjitha ne rritje dhe me perfitim. Mjafton te shikosh grafiket ne vite te cdo krypto qe jane me trend pozitiv.

Personalisht, them ja vlen per nje investim afatgjate.
 
Mesa po arrij te kuptoj ke investuar ne Mining apo? Si Solo me duket e veshtire vetem nese ke investuar ne aparaturat ASCI (qe eshte e kushtueshme) Sot shumica investojne ne grupe per te zhbollkuar nje block. Sepse riget jane me te forte dhe ndahet dhe puna kur vjen puna tek fitimi. Plus shancet jane me te medha qe te zhbllokohen blocket sesa kur je Solo. Nese je Solo (dmth punon i vetem) me nje CPU eshte pothuejse e pamundur qe te fitosh kundrejt grupeve qe punojne me ASIC.

Shiko me Trading vertet qe fiton, por behet fjale per shume te medha ne loje. Dhe si fillim investimi me i mire eshte tek vetja. Dmth te investosh ne dijen tende. Te dish te lexosh, suportet, rezistencen, candles ne grafikat e e cdo kursi. Fut ketu dhe informacionet nga faqje te ndryshme informacioni Si bloomberg, cnbc, Forbes dhe coinmarketcap.

Besoj po e ndjek ceshtjen me GME Game Stop Stocks? Shikoje pak per kuriozitet, sa veta u pasuruan dhe varferuan brenda nates lol.

Gjithsesi qe mos perhapeni me shume, Tregjet e kryptove jane shume te paperqendrueshem (Volatile) por ne rast se i shikon me plan afatgjate jane te gjitha ne rritje dhe me perfitim. Mjafton te shikosh grafiket ne vite te cdo krypto qe jane me trend pozitiv.

Personalisht, them ja vlen per nje investim afatgjate.

Edhe mining edhe me trade. Por ka 2 vite qe vetem me trade jam marre. Arsyeja shume e thjeshte, une kam durim te mjaftueshem ne kete mesele, ndaj nuk jam zhgenjyer asnjehere. Pata blere ripple nga 0,23 cent, u rriten atekohe ne 0,50 cent dhe nuk i kam shitur, edhe pse brenda nje kohe te shkurter prap ra vlera e tyre. Isha me i interesuar ne valutat e medhaja qe ishin dhe jane akoma ne trend ne top liste.

Per informacion, nuk caj koken fort, sepse njerin nga udheheqesit e Crypto Treasore Prishtina, qe kane hapur piken edhe ne Tirane, e kam mik te ngushte, i cili me keshillon cdohere para se te vendosi dicka. Mendoj se nuk duhet patjeter te lexosh e shpnezosh kohe ne lajmet rreth tyre, nese vertet ke durim dhe pret momentin e duhur per tfituar dicka shume te medhaja bjen fjala.
Por pajtohem se duhet te jesh pak a shume ne rrjedha te tyre, sepse sic mund te pasurohesh, edhe mund te humbasesh te gjitha, po nuk je i informuar mire.

Ata qe u pasuruan dhe varferuan brenda nates nuk jane as te paret e nuk do te jene as te fundit. Arsyeja shume e thjeshte, njeriu eshte lakmiqar i madh, perderisa nuk ia vendos vetit nje limit, do behet rob i parase, dhe paraja per te do t'jet neser "zot".
 
Edhe mining edhe me trade. Por ka 2 vite qe vetem me trade jam marre. Arsyeja shume e thjeshte, une kam durim te mjaftueshem ne kete mesele, ndaj nuk jam zhgenjyer asnjehere. Pata blere ripple nga 0,23 cent, u rriten atekohe ne 0,50 cent dhe nuk i kam shitur, edhe pse brenda nje kohe te shkurter prap ra vlera e tyre. Isha me i interesuar ne valutat e medhaja qe ishin dhe jane akoma ne trend ne top liste.

Per informacion, nuk caj koken fort, sepse njerin nga udheheqesit e Crypto Treasore Prishtina, qe kane hapur piken edhe ne Tirane, e kam mik te ngushte, i cili me keshillon cdohere para se te vendosi dicka. Mendoj se nuk duhet patjeter te lexosh e shpnezosh kohe ne lajmet rreth tyre, nese vertet ke durim dhe pret momentin e duhur per tfituar dicka shume te medhaja bjen fjala.
Por pajtohem se duhet te jesh pak a shume ne rrjedha te tyre, sepse sic mund te pasurohesh, edhe mund te humbasesh te gjitha, po nuk je i informuar mire.

Ata qe u pasuruan dhe varferuan brenda nates nuk jane as te paret e nuk do te jene as te fundit. Arsyeja shume e thjeshte, njeriu eshte lakmiqar i madh, perderisa nuk ia vendos vetit nje limit, do behet rob i parase, dhe paraja per te do t'jet neser "zot".

Informacioni eshte baza, por pikerisht duhet seleksionuar ne baze te intuites dhe dijes.

Ja te jap nje shembull (ose hile per @Rina5 ). Nga fundi janarit ne mos gabohem krypto DOGE ishte dike ke 0.02 cent dhe mori goxha perkrahje nga Elon Musk me cicerimat e tij ne twiter. Mediat po ashtu ben te veten duke e reklamuar akoma me shume qe ky tipi po perkrhate kete krypto. Nuk zgjati shume dhe vlera shkoj 0.08 cent. Boom dhe krypto arriti vleren me te madhe te kapur ndonjeher qe nga koha qe eshte krijuar. Pra fituan ata qe ndoqen lajmin te paret. Edhe pse zakonisht kur del si lajm cmimi i eshte rritur dhe treni ka ikur. Aktualisht si vlere tani ka 0.05 cent sepse ky tipi doli me cicerima te tjera, jo te pelqeyeshme per ata qe dhjaksen pak si para kohe.

Me shprehjen e fundit, pajtohem me ty.
 
Patjeter qe informacioni eshte baze, perfshire ketu edhe rrethin nga ku informohesh si psh shoqeria e ngushte.
Une perpara zakonisht shiqoja tregun amerikan gjate nates deri ne mengjes pastaj at kinez. Ishte nje kohe kur vazhdimisht me telefon ne dore dhe apps ne telefon duke shiqu uljet e ngritjet, vertet stresuese por qe ia vlente sepse shperblehej mundi.
 
po ndonje hile do na thoni ? lol

Hilja nr 1 per mendimin tim:

Parate qe i investon, konsideroj si te humbura qe ne start, i ke dhene lemoshe apo ti kane vjedhur. Pjesen tjeter e tregon koha dhe perkushtimi yt.
 
Hilja nr 1 per mendimin tim:

Parate qe i investon, konsideroj si te humbura qe ne start, i ke dhene lemoshe apo ti kane vjedhur. Pjesen tjeter e tregon koha dhe perkushtimi yt.
Mfalni qe po perzihem, nji informacion deshta a asht hallall kjo loje?
 
Po per mu loj asht pranej thjesht pyta se nuk e di qa asht?

Nuk mendoj se eshte loje, nese e ke per ne aspektin fetar, eshte e lejuar. Shtetet tcilat e ndalojne, eshte ceshtje e bankave se demtohen bankat etj etj.
 
Kështu dukeshin çmimet një vit më parë!

FB_IMG_1615811127026.jpg
 
Kemi investuar e lene edhe leshte e kokes neper crypto, mining etj...
@Gjumashi vec ty te besoj ti fusesh duart ktu 😂😂
Dcim 361583.jpg
 

Konkursi Letërsisë

 • 1-Bëju.

  Votat: 11 40.7%
 • 2-Ankth mesnate.

  Votat: 3 11.1%
 • 3-Të dua ty.

  Votat: 8 29.6%
 • 4-Nje kujtim.

  Votat: 5 18.5%
Back
Top