Çmenden mediat serbe, ja se çka shkruajnë për ekipin e Kosovës në krye me Majlinda Ke

legjenda

Tetova
Ekipi olimpik i Kosovës ka parakaluar në ceremoninë hapëse të Lojërave Olimpike.


Ishte xhudisjta Majlinda Kelmendi që i priu këtij ekipi, që përbëhej nga 19 anëtarë.

Derisa të gjitha mediet në botë po shkruajnë për pjesëmarrjen e parë të Kosovës në Lojërat Olimpike, mediet serbe kanë qëndrim ndryshe, shkruan Lajmi.net.

‘Në Maracana’ parakalojnë atletët e shtetit që nuk njihet’, shkruan Telegraf.rs, përcjell Lajmi.net.

Kosova është pranuar në Komitetin Olimpik Ndërkombëtar vitin e kaluar, ndërsa këtë vit ka thyer izolimin edhe në futboll, duke u pranuar në muajin maj në UEFA dhe pastaj në FIFA.
telelelegr.jpg. Burimi Lajmi.net
 

Attachments

 • telelelegr.jpg
  telelelegr.jpg
  63.7 KB · Shikime: 0
Last edited by a moderator:

Konkursi Letërsisë

 • 1-Kur flet shpirti.

  Votat: 4 28.6%
 • 2-Buzëqeshje Maskuar.

  Votat: 7 50.0%
 • 3-Jam femër.

  Votat: 2 14.3%
 • 4-Je ti Nënë.

  Votat: 0 0.0%
 • 5-Ne duart e kohes.

  Votat: 1 7.1%
Back
Top