CLASS: Class Life > Stil jete 10 arsye pse Dashi është personi më argëtues.

Dashi është i pari në kalendarin zodiakal dhe thuhet që përfaqëson energjinë e pastër të jetës. U intriguat? Duhet.Dashi është një forcë që nuk duhet injoruar dhe ka reputacion për pasionin dhe fuqinë e tij. Nëse ke nevojë për më shumë për t’u bindur që Dashi është zgjedhja e duhur për dashurinë e ardhshme ose mikun më të mirë, këtu janë disa arsye. Ja pse ti ke nevojë për një Dash në jetë:

Dashi është aventurioz

Nuk keni çfarë të bëni në fundjavë? Thjesht merr në telefon një Dash, kjo shenjë ka gjithmonë ide për diçka të re. Dashi dhe idetë për argëtim shkojnë bashkë si patatet me salcën, pothuajse nuk mund të mendosh njërën pa tjetrën. Dashi do kthente edhe barbekjunë më të mërzitshme në një festë të vërtetë. Dhe pse duket si lojë, kjo nevojë mund të jetë vendimtare për shëndetin e tyre sepse janë gjithmonë në kërkim për më shumë emocion. Nuk mbaron me kaq. Kjo shtysë shprehet në disa aspekte të jetës së Dashit, që rezulton në një presion të madh të vetimponuar për të çarë me një ritëm të shpejtë. Ky presion ka pasojat e tij.

Ata rrezatojnë pozitivitet

Dashi është shpirt pozitiv prej natyre. Kjo energji i bën të përshtaten me çdo mjedis social pa mundim. Vështirë që diçka mund të jetë e pakëndshme për ta dhe është plus nëse i keni partner. Ana e keqe e të qenit superpozitivë është kur gjërat nuk shkojnë sipas planit. Për Dashin, kjo mund të jetë një goditje e rëndë. ثshtë depresuese dhe zakonisht fajësojnë veten kur gjërat nuk shkojnë siç ishin parashikuar.

Personat Dash nuk janë vetëm pozitivë, por dhe optimistë

Shumica e personave Dash duket që janë mjeshtra të ecjes në atë vijën e hollë midis optimizmit inkurajues dhe optimizmit të tepruar. Kështu që, shko tek ta, për të fituar pak besim. Do ishte një balancë shumë e mirë në miqësi nëse shenja jote ka prirjen për të parë më të keqen. Megjithatë, ky optimizëm jo gjithmonë i përfshin dhe ata vetë. Ata nuk e kërkojnë kurrë nga të tjerët që t’i bëjnë të ndihen mirë, por dhe ata do kishin nevojë për pak inkurajim.

Dashi është besnik

Dashi është shumë besnik. Ai nuk i braktis miqtë dhe as nxjerr sekretet e tyre. Do të këshillonim as mos të ofendoje, lëndoje apo flisje keq për shokët e Dashit, sepse në këtë rast magjia prishet. Këtu ata do tregonin brirët! Besnikëria mund t’u prishë dhe punë sepse ata shpesh ruajnë shoqëri, marrëdhënie ose punë më gjatë sesa duhet.

Ata janë të drejtë si një shigjetë

Janë si cliché-ja “Ndershmëria është strategjia më e mirë.” Personat e Dashit nuk gënjejnë, ndoshta sepse janë gënjeshtarë të tmerrshëm. E vetmja situatë kur nuk janë të sinqertë është kur nuk thonë dot jo nga frika mos lëndojnë dikë, sepse një person Dash do përpiqet gjithmonë të jetë i ndershëm në atë mënyrë që nuk mërzit apo ofendon askënd. Miqtë e Dashit nuk duhet të shqetësohen për fjalë pas krahëve apo tradhti. Dashi u rri larg këtyre si sëmundje. Ata nuk përfshihen dhe nuk duan të rrethohen nga to. ثshtë e thjeshtë!

Personat Dash janë shumë të pavarur

Një person Dash nuk të merr në telefon në orën 2 të natës, që ta çosh në shtëpi me makinë, ose që të flejë te ty atë natë, duke përfunduar të jetojë në divanin tënd. Ata janë shoku ose i dashuri, e dashura më me pak kërkesa. Ata janë mësuar të çajnë vetë dhe u pëlqen kjo. Kjo do të thotë edhe që kur kanë nevojë për ndihmë, nuk do ta kërkojnë, kështu që miqtë dhe partnerët e tyre duhet të kenë pak intuitë. Dhe që ta dini, duhet më shumë sesa një herë t’u ofroni ndihmë, që ta pranojnë.

Ata janë të besueshëm

Nuk është e lehtë të gjesh dikë me të cilin mund të ndash sekretet më të mëdha e më të fshehta apo qoftë dhe kodin e iPhone-it. Të qenit të besueshëm është një tipar natyral për Dashin. Ata janë jo vetëm të besueshëm, por edhe besojnë shumë. Ata mendojnë që miqtë apo i dashuri do i trajtojë si ata i trajtojnë të tjerët dhe prandaj kanë një koleksion me histori shfrytëzimesh, përfoljesh dhe braktisjesh.

Dashi është bujar me të tjerët, por dorështrënguar me veten

Dashi është i ndjeshëm ndaj parave, një kursimtar i shkëlqyer. Kjo nuk duhet ngatërruar me të qenit dorështrënguar, sepse ai nuk do ngurronte t’u jepte miqve dhe familjes para, kohë, hapësirë ose ndihmë kurdo që t’i kërkohej. Megjithatë dhe pse personat Dash japin dhurata, nuk ndihen rehat po të jenë në pozicionin e marrësit. Një Dash nuk do mendonte dy herë për të shpenzuar para për njerëzit që do, por për të shpenzuar për vete ndryshon puna. Ndonjëherë, edhe kur ble gjëra thelbësore, i duket sikur po llastohet. Deshët kanë një prirje për t’ia dalë me minimumin e mundshëm.

Personat e Dashit janë ambiciozë

Duke qenë që personat e Dashit mundohen gjithmonë për më shumë, për të bërë më shumë, për të qenë më shumë, për të parë më shumë, entuziazmi I tyre për jetën mund të jetë ngjitës, por ambiciet mund të jenë një rrezik personal për shëndetin. Sa më e madhe ambicia, aq më i largët është synimi nga e tashmja. Personat Dash janë të paduruar dhe u pëlqen të jenë në lëvizje të vazhdueshme, përpara.

Personat Dashi janë kombinim i tipareve të mësipërme

Ky kombinim do të thotë që nëse jeni miq me një Dash, do jeni miq për gjithë jetën. Si çdo shenjë tjetër dhe ata kanë cilësitë e tyre jo të lakmueshme: Janë të gatuar në një formë dhe shpesh nuk duan të bëjnë kompromise me besimet, idealet dhe idetë e tyre. Gjithashtu Dashi mund të jetë i paduruar, impulsiv dhe me humor të luhatur. Ka arsye pse janë shenjë zjarri! Megjithatë Dashi ka shumë për të dhënë në jetë dhe dashuri. Nëse jeni duke kërkuar një marrëdhënie romantike ose shok të besueshëm për t’i shtuar vlerë jetës, mos kërko përtej rrethit te Dashit.

(c)Revista Class
 

sensuu

sweet
V.I.P
Titulli: CLASS: Class Life > Stil jete 10 arsye pse Dashi është personi më argëtues.

shenja me bastarde
 

Monique

With or Without u
Titulli: CLASS: Class Life > Stil jete 10 arsye pse Dashi është personi më argëtues.

jo une se mendoj hic kshu....te pakten ai dashi qe njof une :)
 

Fly

Larguar
Titulli: CLASS: Class Life > Stil jete 10 arsye pse Dashi është personi më argëtues.

Cfar shenjash jeni ju gra?
 
Titulli: CLASS: Class Life > Stil jete 10 arsye pse Dashi është personi më argëtues.

Une burri jam Luan(eshe).
 

Fly

Larguar
Titulli: CLASS: Class Life > Stil jete 10 arsye pse Dashi është personi më argëtues.

Laraskat dhe dhite me interesojne :D
 

Fly

Larguar
Titulli: CLASS: Class Life > Stil jete 10 arsye pse Dashi është personi më argëtues.

Dhe luan/eshat pa dhembe :p
 

Shoku_vjeter

Anëtar i Nderuar
Titulli: CLASS: Class Life > Stil jete 10 arsye pse Dashi është personi më argëtues.

Ka dale dhe moda me mjeker tashi...
Dashi eshte kafsha me e bute e horoskopit :)
 

Quku

Marakli Krapit
Titulli: CLASS: Class Life > Stil jete 10 arsye pse Dashi është personi më argëtues.

Pa provu mos besoni :p hajdeni bujrum ne ju a majt :D
 
Titulli: CLASS: Class Life > Stil jete 10 arsye pse Dashi është personi më argëtues.

Shume te verteta keto qe thuhen per Dashin.Une e njoh mire sepse e kam cun teze
 

Endrra

VIP
V.I.P
Titulli: CLASS: Class Life > Stil jete 10 arsye pse Dashi është personi më argëtues.

Epo mire kush ja paska ber qefin vetes me kete temen :p
 
Top