Cila eshte bukuria qe i sillni Botes!

Marla

¯\_(ツ)_/¯
Themelues
Po rendis disa pergjigje qe me sillen neper mendje:

1. Dikush do thoshte te qenit vetvetja edhe atehere kur sme shef njeri.
2. Dikush tjeter do zgjidhte dashurine ..Dashuria dhe vetem dashuria! E jap pa kushte dhe pa deshiren per te m'u kthyer me te njejten sasi! Kjo dashuri me ka larguar urrejtjen! Kjo quhet dashuri altruiste.
3. Dikush tjeter do zgjidhte SHPIRTIN. Shpirti eshte rebel nga mendjes. Gjithcka rebelohet vetem nese nenshtrohet dhe sdi si te vleresoje situatat.Shpirti eshte sinteze e mendjes dhe ndjesive.

Bukuria qe une i sjell botes? Pike se pari, perzgjedhja qe bej ne detyrat e mia. Detyra ime kryesore,e pandryshueshme eshte te di te udheheq veten drejt shpirtit tim duke pasur si frymezim driten e dijes dhe te njohjes. Tjetra,te ruaj mendjen qe ajo te vigjeloje mbi shpirtin. E dua te paster qe te gjej gjithmone drite per mua dhe per ata qe dua. Me e rendesishmja, megjithe te keqen qe me ka rrethuar gjithmone pa e zgjedhur, te mos e adoptoj kurre. Te behem drite per ata qe nuk e gjejnë dot rrugen dhe te mos ia lendoj jeten asnje çast ,askujt!
Cfare te bukur i sjelle botes? Une zgjedh "Bukurine e brendshme?". Te tjerat me vone...

Dhe per ta mbyllur kete konglomerat mendimesh Gete ka thene: nese me kerkoni keshille, une do ta jap me kusht qe te mos e zbatoni.
 

Element

Anëtar i Respektuar
Jo të gjitha pyetjet që na preokupjnë kërkojnë përgjigje imediate .... ! Ka pyetje që nuk kanë përgjigje dhe ca të tjera që na ofrojnë pak mundësi penetrimi por nuk na lejojnë shpërthimin ....

Vetëvetja është një kompletim socio dhe psiko-emocianalë i kushtëzuar nga interaksionet sociale . Përndryshe vetvetja del diç abstrakte pak këte aureolë

Shpirti , një stufi e fort e istaluar nga perenditë dhe kjo nuk është aspak nën kontrollin tonë.... Flm Perendi për këtë !

Dashuria ...
Vetëm kjo ofron një eliksirë jete .
 

jana80

Super Moderator
Themelues
Per cdo prind ne jemi vete bota,bota e tyre..ca fatlum/e ketu kane "lindur"bote..
Te qenit ne jete eshte nje fat,nje mundesi per te marre pjese ne ingranazhin e kohes qe perjetojme per ti zbukuruar prezencen me talentet qe ka secili nga ne.
Njeriu lind i veshur me shpirt,lind nga dashuria dhe i jepet mundesia te permiresoj e zhvilloje karakterin une mendoj qe mund ta zbukurojme vetem me veprat tona jo me ato qe kemi por me ato qe bejme!
 

ZHIGO

Stumblin' in
V.I.P
Sevapllikun ??????

Edhe pse dashur apo pa dashur mund ta kesh patur ne nje kentekts tjeter. Personalisht di te them qe nk ka gje gje me te bukur kur ben sevap tek dikush qe e meriton, tek dikush qe nk e ka mundesine. Tek dikush qe i ndriçojne syte dhe te shikon si nje dore e ngrohte qe ka nevoje.

Kto jane ato vlerat, momente te bukura qe i japim botes e qe i shtojme vetes.
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Mundohem te jem ne bilancin e duhur ne mardhenjet e mia ,qofshin keto me njerzit, qofte me natyren dhe ambjentin per -rreth.
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
@Katil e ke vene re kete emojen e habis sa i lezeqem eshte kur e ben tek komentet hahahahahahahaha
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Themelues
Hakshe hakshe, vec lutem te mos behem shkak per ndonje te keqe ne kete bote, pa cfare te bukure e te mire, njeriu nuk e kupton asnjehere ate qe jep. (te pakten ata te medhenjte asnjehere gjate jetes nuk e kuptuan) Ai qe shikon cfare la e e cfare dha nuk jep asgje. Vec deshiren per t'u dukur, ndoshta kete e jep. Uen vete mendoj se kam dhene nje 0 me xhufke! Lol
 
Top