Chit Chat Ladies!

Zana1

Braveheart
Titulli: Cfare Bleve Per Here Te Fundit...

Ca emri kane? Na e rekomandon ja vlejne?

Emrin e dyqanit e ke ne Leter , jane nga Lush ...ndersa emrin e produktit thjeshte - sapun flokesh , por qe ke per lloj flokesh te ndryshme, njeri nga ato ai me kanelle eshte per rritjen e flokeve , ndersa tjetri per floke te thata . Te gjitha pothuajse inkurajojne te njenten gje por qe kane bime te ndryshme , ti perdoresh k'to me domosdo floku te rregullohet/trashet , pasi nuk kane chemicals dhe nuk e rendon flokun, ti le floket me volum dhe te trasha ....plus edhe ngjyra te rrin me gjate dhe shkelqen floku.

Sic thashe me lart, jo vetem qe nuk merresh me me shishe... por eshte edhe me ekonomike nderkohe qe te rregullon edhe flokun ( lere pastaj aromen qe kane.. mmmm :) ) . Nje sapun kushton rreth £6 k'tu... dhe mua me shkon rreth 2 muaj, nderkohe qe e laj koken pothuajse c'do dite , pasi ushtroj sportin...Kshuqe te bien ne te gjithe menyrat , me mire me sapun .. ta rekomandoj 101% .

Ps...Nese nuk gjen dot qe bejne delivery on-line ... thjeshte me jep nje adrese poste, dhe ta dergoj une , No prb.
 

Monique

With or Without u
Titulli: Cfare Bleve Per Here Te Fundit...

Emrin e dyqanit e ke ne Leter , jane nga Lush ...ndersa emrin e produktit thjeshte - sapun flokesh , por qe ke per lloj flokesh te ndryshme, njeri nga ato ai me kanelle eshte per rritjen e flokeve , ndersa tjetri per floke te thata . Te gjitha pothuajse inkurajojne te njenten gje por qe kane bime te ndryshme , ti perdoresh k'to me domosdo floku te rregullohet/trashet , pasi nuk kane chemicals dhe nuk e rendon flokun, ti le floket me volum dhe te trasha ....plus edhe ngjyra te rrin me gjate dhe shkelqen floku.

Sic thashe me lart, jo vetem qe nuk merresh me me shishe... por eshte edhe me ekonomike nderkohe qe te rregullon edhe flokun ( lere pastaj aromen qe kane.. mmmm :) ) . Nje sapun kushton rreth £6 k'tu... dhe mua me shkon rreth 2 muaj, nderkohe qe e laj koken pothuajse c'do dite , pasi ushtroj sportin...Kshuqe te bien ne te gjithe menyrat , me mire me sapun .. ta rekomandoj 101% .

Ps...Nese nuk gjen dot qe bejne delivery on-line ... thjeshte me jep nje adrese poste, dhe ta dergoj une , No prb.

po per floket e mi si kacube rekomandohet?
dmth une pervec shampos qe ka balsam ne vetvete duhet te perdor edhe maske ndryshe ska shance ti kreh. sepse une i kreh floket vetem kur i laj
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Cfare Bleve Per Here Te Fundit...

po per floket e mi si kacube rekomandohet?
dmth une pervec shampos qe ka balsam ne vetvete duhet te perdor edhe maske ndryshe ska shance ti kreh. sepse une i kreh floket vetem kur i laj

Ne k'te dyqan i gjen te gjitha ... beji research , ti e ke edhe ngjyren si ngjyra e ime , te cilat shampot ta zbardhin ngjyren e kuqe brenda 2javesh , sepse ngjyra e kuqe nuk ka pigmentation qe te rrije gjate ne floke , une kur perdorja shampoo mu desh ti lyeja c'do 4-5 jave se behej ngjyra si ngjyre e shpelare .. ndersa me sapun i lyej c'do gati 3 muaj / amazing.

Pervec k'tyre , Lush i ka edhe maskat per fytyre shume te mira .. jane yammy, ta lene lekuren te bute dhe te paster .

Ps... Marla asgje te lutem , e gjithe ideja e komunitetit/forumit eshte dhe duhet te jete pikerisht per gjera te tilla, ku i lidh Shqiptaret/njerezit anembane botes :)
 

Monique

With or Without u
Titulli: Cfare Bleve Per Here Te Fundit...

ne fakt kjo ngjyra e zjarrfikses edhe pse po i laj shpesh nuk po del cuditerisht. bile ate mhb po benim sot e me marlen ...gjithsesi rrofsh do e bej nje search se kam njerez qe mund te mi sjellin . shpresoj te jene vertet cilesor se kacurrelat e mia jane kapricoze.
 
Titulli: Cfare Bleve Per Here Te Fundit...

Une do vij te provoj ket parukieren tende moni. Kjo boja e flokeve qe perdor une bio gjasme per 2 jave del direkt a e ka fajin boja apo shampo se di dhe pse i blej te shtrenjta cilesore dmth.

Thnx gocani
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Chit Chat Ladies!

Cupa & Djem : meqe jemi k'tu .

Ky kremi per bebe , eshte i domosdoshem per c'do gje : mos e lini pas dore mbajeni nje kuti te vogel ne canten e dores , qe ta keni kudo qe ikni:

Sherben per c'do gje - per pickim insektesh, per djegie ( djegie dielli ) ...skuqje , pucrra e mbi te gjitha nje zbardhues/ushqyes PERFEKT per lekuren nderkohe qe than pucrrat , dhe sherben per eliminimin e vajit te tepert e po ashtu nderkohe nuk ta than lekuren : Ne fytyre perdore 2 here ne jave, ne darke , dmth aplikoje ne darke dhe fli gjume me te , ne mengjes e ke fytyren te bardhe te bute, dhe nese ke pucrra permiresimi vihet re direkt .. ( nese vuan nga pucrra te teperta ne mase, mund ta perdoresht intenstivisht 3-4 here ne jave , 1-2 jave rrjesht ) pastaj ule perdorimin ne 1-2 here ne jave. Nese ke lekure pa prb 1-2 here ne jave . Meshkujt mund ta perdorin edhe pas rruajtjes ne fytyre , per ta zbutur ose skuqjen, ndonje te prere me brisk. Mos u mundo qe ta perdoresh poshte make-up pudres .. pasi nuk e le pudren qe te perhapet/zere vend ne lekure .

Eshte krem i shendetshem per c'do lloj moshe, dhe per te dyja gjinite - meqe eshte Krem Bebesh ... edhe mamaja/gjyshja e ime e perdorin , jane te fiksuara pas tij :p

Ps... ju sugjeroj ta blini jashte Shqiperise, pasi me ka rastisur ta provoj ate te Shqiperise ... nuk eshte i njente me k'te qe shitet tek une .

?id=GzIac3&fmt=jpg&fit=constrain,1&wid=504&hei=548.jpg
 

Attachments

 • ?id=GzIac3&fmt=jpg&fit=constrain,1&wid=504&hei=548.jpg
  ?id=GzIac3&fmt=jpg&fit=constrain,1&wid=504&hei=548.jpg
  28.6 KB · Shikime: 0
 • ?id=GzIac3&fmt=jpg&fit=constrain,1&wid=504&hei=548.jpg
  ?id=GzIac3&fmt=jpg&fit=constrain,1&wid=504&hei=548.jpg
  28.6 KB · Shikime: 0
Redaktimi i fundit:

dangerous

* * * *
Titulli: Chit Chat Ladies!

Une se rekomandoj perd. e sapunit se :

Than lekuren e kokes
Ben zbokth
Sjell kruarjen e lekures se kokes
Ben sh. shkume e nqs te rreshqet nga dora hajde merre
- gjeje ma pastaj :p
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Chit Chat Ladies!

E ti mendon qe ne Femrat kemi prb, me rreshkitjen e sapunit nga Dora , Hajde naivitet Hajde .. E gjejme me sy mbyllur:D

Ps... Sa per prb e Tjera , nuk po Flasim per sapun Turk , Duru-Duru . Ky te than edhe qimet e ....... Lere me te kokes . Loool
 
Redaktimi i fundit:

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
V.I.P
Titulli: Chit Chat Ladies!

Cupa & Djem : meqe jemi k'tu .

Ky kremi per bebe , eshte i domosdoshem per c'do gje : mos e lini pas dore mbajeni nje kuti te vogel ne canten e dores , qe ta keni kudo qe ikni:

Sherben per c'do gje - per pickim insektesh, per djegie ( djegie dielli ) ...skuqje , pucrra e mbi te gjitha nje zbardhues/ushqyes PERFEKT per lekuren nderkohe qe than pucrrat , dhe sherben per eliminimin e vajit te tepert e po ashtu nderkohe nuk ta than lekuren : Ne fytyre perdore 2 here ne jave, ne darke , dmth aplikoje ne darke dhe fli gjume me te , ne mengjes e ke fytyren te bardhe te bute, dhe nese ke pucrra permiresimi vihet re direkt .. ( nese vuan nga pucrra te teperta ne mase, mund ta perdoresht intenstivisht 3-4 here ne jave , 1-2 jave rrjesht ) pastaj ule perdorimin ne 1-2 here ne jave. Nese ke lekure pa prb 1-2 here ne jave . Meshkujt mund ta perdorin edhe pas rruajtjes ne fytyre , per ta zbutur ose skuqjen, ndonje te prere me brisk. Mos u mundo qe ta perdoresh poshte make-up pudres .. pasi nuk e le pudren qe te perhapet/zere vend ne lekure .

Eshte krem i shendetshem per c'do lloj moshe, dhe per te dyja gjinite - meqe eshte Krem Bebesh ... edhe mamaja/gjyshja e ime e perdorin , jane te fiksuara pas tij :p

Ps... ju sugjeroj ta blini jashte Shqiperise, pasi me ka rastisur ta provoj ate te Shqiperise ... nuk eshte i njente me k'te qe shitet tek une .

?id=GzIac3&fmt=jpg&fit=constrain,1&wid=504&hei=548.jpg

Une e perdor per kembet, kur me vrasin kepucet, kte. :)
 

Attachments

 • ?id=GzIac3&fmt=jpg&fit=constrain,1&wid=504&hei=548.jpg
  ?id=GzIac3&fmt=jpg&fit=constrain,1&wid=504&hei=548.jpg
  28.6 KB · Shikime: 0
 • ?id=GzIac3&fmt=jpg&fit=constrain,1&wid=504&hei=548.jpg
  ?id=GzIac3&fmt=jpg&fit=constrain,1&wid=504&hei=548.jpg
  28.6 KB · Shikime: 0

princesha

Warrior Princess
V.I.P
Titulli: Chit Chat Ladies!

Kam 1 problem serioz. Sdi ca ngjyre ti bej thonjtr neser Lol

Ndonje sugjerim?

hiq, leri natyrale.... e di se sdo me degjosh kete te paren, keshtu qe shih cfare do veshish, kombinoj ...
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Chit Chat Ladies!

Tani qe na ka ndryshuar koha , e do te na ndryshoje edhe ora, do erresohet shpejt .. Fillojne shirat dhe I ftohti , jua sygjeroj k'te vitaminen cupa & djem . - B complex ,eshte shume e mire . Vetem kujdes , blijeni ne dyqane ku kontrollohen.
image.jpg
 
Redaktimi i fundit:

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Per cf? Kjo teme eshte bere si me qellim " keshillash".
Psh une ne gusht dua ti bej floket me gersheta afro download.jpeg

Vetem se i kam floket e shkurter..e pasi ne shtator tj hiqja i bie ti pres akoma me shume por me te shkurtera si dua me.

Sa demtohet floku me keto gersheta?
I keni bere ju?
 

Rrelse

Prej kuksi o Bush😜
@Dorina ti me njeh bjonde dhe brune. si thu ti bej prap te zeza floket ? se jam si ne medyshje
Kaloje dhe verën bjonde dhe bëji në Shtator zemër, pasi vera do ngjyra..unë jam më shumë për ndryshime look-u në.stinët vjeshtë-dimër:)
 

Rrelse

Prej kuksi o Bush😜
Per cf? Kjo teme eshte bere si me qellim " keshillash".
Psh une ne gusht dua ti bej floket me gersheta afro Shiko fotografinë 1692035

Vetem se i kam floket e shkurter..e pasi ne shtator tj hiqja i bie ti pres akoma me shume por me te shkurtera si dua me.

Sa demtohet floku me keto gersheta?
I keni bere ju?
Di që kushtojnë goxha shtrenjtë, duhet të kesh flokë të gjatë që të dalin bukur plus të dëmtohet:)
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
V.I.P
Hi girls
Na sugjeroni dicka per floket
Po me bien a lot dhe pak do behem bold lol
Ca drops essential oils tek shampoja, si rosemary per shembull. Me te degjuar e kam se vet s'kam pasur ndonjehere probleme te tilla.
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Goca a skeni pytur veten ndonjehere pse duhet te harxhoni aq sh lek per lines apo tampona?
Keshtu desha te pyesja nese i perdorni kupat ju.
Po pertoj te ik te gjinekologu vetem per kete,sepse lexova se mund te jene edhe demtuese per pelvic floor.
41I0jZ5p3DL._SL160_.jpg
 
Titulli: Chit Chat Ladies!

Tani qe na ka ndryshuar koha , e do te na ndryshoje edhe ora, do erresohet shpejt .. Fillojne shirat dhe I ftohti , jua sygjeroj k'te vitaminen cupa & djem . - B complex ,eshte shume e mire . Vetem kujdes , blijeni ne dyqane ku kontrollohen.
image.jpg
Zot sa mall kam per ket personazh :D
 
E shikoni cfare heq mashkulli shkret? ?
 
Top