Chit Chat Ladies!

Kila

VIP
V.I.P
Titulli: Chit Chat Ladies!

mir seriozisht se un kam qef tja u bej lemsh cik temen po e di cfar me pelqen vertet?
Ben motra ndonjehere keshtu maske per heqje poresh qe te behet si lekure e dyte ne fytyre dhe un e ngacmoj se sqesh dot :p

sja ke idene sa qef eshte te tallesh me gocat ne situata te tilla :D
Robb i keqq mos e bej te qesh se ben rrudhaa ..
 
Titulli: Chit Chat Ladies!

Bliji ne aeroport kur udheton ose jepua porosi te tjerve kur udhetojne. I merr edhe me lire, plus e ke te siguruar qe jane origjinal. Po su hapen si gjen gje. Une ndonjehere kur bejne oferta ktu, i blej dhe i mbaj kur t'me duhen.


E kam shkrujt ke postimet me para, une vetem ne duty free blej dhe parfumet dhe keto gjojnat kozmetike.
 

Fly

Larguar
Titulli: Chit Chat Ladies!

Robb i keqq mos e bej te qesh se ben rrudhaa ..

do plaket? pun e madhe :D
do te boj dhe ty per te qesh po deshe

se harrova, pse nuk hap ndonje dyqan keshtu online ti me sherbim ne shtepi?
ja fillimisht boju servis ktyre gocave ktu
 

LoSsT

VIP
V.I.P
Titulli: Chit Chat Ladies!

Prit se skemi arrit akoma me diskutu per sikletet e te brendshmeve ti Lost.

Ik nigjo mua se seshte teme per cuna te turpcem :p

Si sna e vleresori asnjehere njeri turpin, Lol
 

Kila

VIP
V.I.P
Titulli: Chit Chat Ladies!

Bliji ne aeroport kur udheton ose jepua porosi te tjerve kur udhetojne. I merr edhe me lire, plus e ke te siguruar qe jane origjinal. Po su hapen si gjen gje. Une ndonjehere kur bejne oferta ktu, i blej dhe i mbaj kur t'me duhen.

Po me vertet ne aeroport i gjen te mire .. Heren e fundit mora 1set nga viktoria secrets me me xhel dushi ,krem hiratues trupi dhe parfum trupi aa kan nje arom te mireee plus e mora set e mora lire ne krahasim po ti merja 1e nga1
 

Kila

VIP
V.I.P
Titulli: Chit Chat Ladies!

do plaket? pun e madhe :D
do te boj dhe ty per te qesh po deshe

se harrova, pse nuk hap ndonje dyqan keshtu online ti me sherbim ne shtepi?
ja fillimisht boju servis ktyre gocave ktu
Online nuk punon me duart
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
V.I.P
Titulli: Chit Chat Ladies!

Po me vertet ne aeroport i gjen te mire .. Heren e fundit mora 1set nga viktoria secrets me me xhel dushi ,krem hiratues trupi dhe parfum trupi aa kan nje arom te mireee plus e mora set e mora lire ne krahasim po ti merja 1e nga1

Rri mos na kujto Victoria's Secret se eshte fiksimi im! :D
 

Fly

Larguar
Titulli: Chit Chat Ladies!

Online nuk punon me duart

Online mer porosine se sdo i ngjyesh floket online tjetres :p

dhe une e kam fiksim viktorian me apo pa sekrete skam naze :p
 

Kila

VIP
V.I.P
Titulli: Chit Chat Ladies!

Un po qaj hallin po mbarohenn :( e skam rrug per momentin ..
 

Kila

VIP
V.I.P
Titulli: Chit Chat Ladies!

Online mer porosine se sdo i ngjyesh floket online tjetres :p

dhe une e kam fiksim viktorian me apo pa sekrete skam naze :p

Po sbehen online kto gjera .. :D. Se anjeher sesht ngjyra si ne foto .. :D
 

Fly

Larguar
Titulli: Chit Chat Ladies!

lere se do shum qe ta shpjegoj

cu be me viktorian?
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Chit Chat Ladies!

lere se do shum qe ta shpjegoj

cu be me viktorian?

ja si tonifikohen me kremra trupor e cokollator viktoriane keto ..:p

victoria-secret-models-05.jpg

victoria-secret-models-24.jpg

Keto rrobat e plazhit tek foto e dyte ,tamam viktoriane te papara qenkan :))

Merre Fly kete te dyten ti,ama hiqja rrobat ketu e na i ler neve :p haahhahaha
 

Attachments

 • victoria-secret-models-05.jpg
  victoria-secret-models-05.jpg
  63.8 KB · Shikime: 0
 • victoria-secret-models-24.jpg
  victoria-secret-models-24.jpg
  62.3 KB · Shikime: 0

Fly

Larguar
Titulli: Chit Chat Ladies!

ja si tonifikohen me kremra trupor e cokollator viktoriane keto ..:p

victoria-secret-models-05.jpg

victoria-secret-models-24.jpg

Keto rrobat e plazhit tek foto e dyte ,tamam viktoriane te papara qenkan :))

Merre Fly kete te dyten ti,ama hiqja rrobat ketu e na i ler neve :p haahhahaha

si kjo e dyta ktej nga lagja jone i perdorim me mledh kanoce tek koshat :p
mu me tundojne katunaret me toka te astiri ose ndonjera qe ka shpi siper freskut me qen komshi me edi ramen
 

Attachments

 • victoria-secret-models-24.jpg
  victoria-secret-models-24.jpg
  62.3 KB · Shikime: 0
 • victoria-secret-models-05.jpg
  victoria-secret-models-05.jpg
  63.8 KB · Shikime: 0
 • victoria-secret-models-24.jpg
  victoria-secret-models-24.jpg
  62.3 KB · Shikime: 0
 • victoria-secret-models-05.jpg
  victoria-secret-models-05.jpg
  63.8 KB · Shikime: 0

sensuu

sweet
V.I.P
Titulli: Chit Chat Ladies!

Une Pergjithesisht I perdor te niveas...
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Chit Chat Ladies!

Une kam nje pytje : meqe kam thonjet delikat dhe me thyhen direkt, edhe sikur te laj nje here pjatat

Ju cbeni per ti perforcuar?
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
V.I.P
Titulli: Chit Chat Ladies!

Une kam nje pytje : meqe kam thonjet delikat dhe me thyhen direkt, edhe sikur te laj nje here pjatat

Ju cbeni per ti perforcuar?

Masazhoji me vaj kokosi...është çudibërës për çdo gjë :)
 

FaithfulSmile

Anëtar i ri
Titulli: Chit Chat Ladies!

470x470.jpg


Tangle teezer, best brush : -))
 

Monique

With or Without u
Titulli: Chit Chat Ladies!

Une kam nje pytje : meqe kam thonjet delikat dhe me thyhen direkt, edhe sikur te laj nje here pjatat

Ju cbeni per ti perforcuar?

une nuk i gjeta zgjidhje me asigjo nga kto sugjerimet....kshuqe i rashe shkurt ,ka nja 3-4 vjet qe shkoj i bej me gel dhe tulle jane
 

TinkyPinky

🎈Stay wild moon child ❤️
Titulli: Chit Chat Ladies!

une nuk i gjeta zgjidhje me asigjo nga kto sugjerimet....kshuqe i rashe shkurt ,ka nja 3-4 vjet qe shkoj i bej me gel dhe tulle jane

me too
skam alternativ tjeter...
mu desh te rrija 'mbyllur' per 2 muj pa prek gjo me mu rriten per 7 pal qefe...
sa u ktheva ne pun mu thyn 6 -.-"
 

London

carpe diem
Titulli: Chit Chat Ladies!

Me leje lejohen mashkujt ktu ? Apo esht zone female here only lol lol
 

ReNdEx

Interist Forever
V.I.P
Titulli: Chit Chat Ladies!

Me leje lejohen mashkujt ktu ? Apo esht zone female here only lol lol

Cdo bejem ktu ne ore apo do diskutojem per kondomet lol lini ore vajzat per qejfin e tyre :p
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Chit Chat Ladies!

Vajza meqe me rane syte te kjo tema..a mundem me ju pyt se ca perdorni per fytyren ? Ca regjimi perdorni per ta mirembajtur? Sepse une vetem e laj para se te flej cdo mbremje dhe cdo mengjes kur zgjohem e asgj tjeter

dmth kam degju qe ka lares ,tonik etj po sja kam idene se cilet jane dhe ku blihen..ndonje rekomandim cf te perdor ,dhe qe mundesisht te blihen ne shqiperi


TRajtimi i fytyres dmth rutina duhet te jete e njellonjte per te gjitha moshat, nuk do te thote gje mosha ne k'te rast : Nje rutine e e shendetshme per lekuren eshte larja 2 here ne dite, tonifikimi sherben per balancin e Ph-it te lekures ... pra ne momentin qe ti lan lekuren , ndikon ne corientimin e Ph-it dmth e strip pak a shume lekuren ..kshuqe balanci Ph corientohet, qe ta balancosh k'te PH.. pra ta rikthesh lekuren ne gjendjen para larjes duhet perdorur tonifikimi.. por ne k'te rast ki kujdes se shume tonifikime kane % alkoli dhe vaji te larte .. kshuqe gjej nje qe eshte free of alchool te pakten & All skin types, qe mos te shqetesohesh se c'fare lloj lekure ke .

Nejse nje rutine e shendetshme konsiderohet :

Larje ( me produkte qe mund te jete gel ose milk/cream, kujdes me sapunet pasi ta thajne lekuren ...personalisht me pelqejne gels )
Tonifikim, pas c'do larje
Krem-moisturiser .. ne k'te rast gjate dites dicka me lehte , gjate nates dicka me te rende sepse gjate nates eshte edhe momenti me i duhur qe lekura te ushqehet.

Gjate dites mos harro qe te perdoresh kremin per mbrotjen e lekures nga dielli, k'te mund ta perziesh me kremin e dites .

2 here ne jave scrub, nje srub te lehte
2 here ne jave maske.

Nese ke mundesi te frekuentosh qendrat estetike, nje here ne muaj eshte mire te trajtosh fytyren , pasi c'do 28 dite qelizat nderrohen ... kshuqe stimulon mirembatjen/rritjen e tyre. Nese nuk i ke mundesite mund ta besh nje mini facial edhe vete ne shtepi, hap utube ke plot video qe mund te mesosh.

Kjo rutine sherben edhe per meshkujt, kshuqe mos e lini pas dore lekuren ju meshkujt :p

Duke lexuar komentet lart, me beri pershtypje qe disa cupa insintojne ne mos perdorimin e makiazhit/pudres .. ne fakt cupa nje perdorim i lehte i makiazhit gjate dites, do te jua mbronte lekuren nga shume efekte keqberese te jashtme... kshuqe mos hezitoni te perdorni nje cike...nuk eshte thjeshte ceshtje estetike por edhe mbrojtese.


Ps... tani ne lidhje me produktet, varet nga markat qe shiten aty ku je ti .. por une kam gjetur rehat me linjen Dermalogica k'tu ku jam ... jane produkte te lehta, dhe me nje cmim te arsyeshem.

Ah me fal se tani e lexova qe qenke ne Albania.. kur te te bie rruga per ne Tr ose nese jeton aty , ik tek farmacia ne rruge te Durresit Tek Elda Topcini, e cila del rregullisht edhe ne Tv- , ajo ta egzaminon lekuren dhe te jep produktet e duhura, dhe ne fakt i ka te gjitha standarte pasi eshte e sigurte qe i ka me kualitet, shumicen i merr k'tej ku jetoj une , edhe mund te te sjelli edhe linjat qe te rekomandohen ose te pelqejne ty .

Kjo nuk eshte reklame eee, se ajo nuk ka nevoje per reklama eshte vertet e njohur dhe e zonja .. persa i perket kesaj fushe.
 
Redaktimi i fundit:

Zana1

Braveheart
Titulli: Cfare Bleve Per Here Te Fundit...

Pse kane mbaru shampot ne angli qe lahen floket me sapun Lol

Eshte ceshtje shijesh moj , Marla ....pastaj k'to jane natyrale , plus I merr ne cante/valixhe me vete rehat nuk peshojne as nuk zene vend ..ndihmojne ne recycling.

Ky sapuni qe perdor une zevendeson edhe kondicionerin / zbutesin apo qysh I thoni ju andej . Kshuqe ka nje vit te pakten qe kam hequr dore nga shampot/shishet.
 
Titulli: Cfare Bleve Per Here Te Fundit...

Eshte ceshtje shijesh moj , Marla ....pastaj k'to jane natyrale , plus I merr ne cante/valixhe me vete rehat nuk peshojne as nuk zene vend ..ndihmojne ne recycling.

Ky sapuni qe perdor une zevendeson edhe kondicionerin / zbutesin apo qysh I thoni ju andej . Kshuqe ka nje vit te pakten qe kam hequr dore nga shampot/shishet.

Ca emri kane? Na e rekomandon ja vlejne?
 
Top