Chit Chat Ladies!

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Chit Chat Ladies!

O Nickk mer fytyren me ate ti apo thjesht per pastimm ... Mos perdorni kto menyrat me shqer ee as dyll ne fytyree..se nga terheqja shkakton mrrudhA .. Dhe demtonn ... Ne fytyre vetem pickatoren dhe pe ...

Pervec kesaj sperdor gje tjeter dhe thashe per pikat e zeza. Derisa mua tani sme duket qe me ka bere keq perkundrazi

Ndersa pe qe thua ti sperdor skam qime ne fytyre :p e kam si byce bebi :p

Pervec mustaqeve ( se babi me desh cun dhe ia ku i doli cuni me mustaqe lol) perdor ato te gatshmet
sdi si quhen shqip ( striscie) ata kane dhe vajin ne kuti qe ste ben te krijohen alergji apo te skuqet sh dhe te lehtesonjaftueshem.

Dicka qe te tjeter bej eshte se asnjehere nuk i lyej thonjet e kembes ne dimer. Dmth per aq sa vesh corape no manikyr :)
 

Kila

VIP
V.I.P
Titulli: Chit Chat Ladies!

Pervec kesaj sperdor gje tjeter dhe thashe per pikat e zeza. Derisa mua tani sme duket qe me ka bere keq perkundrazi

Ndersa pe qe thua ti sperdor skam qime ne fytyre :p e kam si byce bebi :p

Pervec mustaqeve ( se babi me desh cun dhe ia ku i doli cuni me mustaqe lol) perdor ato te gatshmet
sdi si quhen shqip ( striscie) ata kane dhe vajin ne kuti qe ste ben te krijohen alergji apo te skuqet sh dhe te lehtesonjaftueshem.

Dicka qe te tjeter bej eshte se asnjehere nuk i lyej thonjet e kembes ne dimer. Dmth per aq sa vesh corape no manikyr :)
E lexova qe per pikat e zeza po kam degjar qe e perdorin sheqerin dhe per te mar fytyren dhe nuk esht mire .. Po un smar as mustaqen sme dukenn po ka femra qe fatkeqesisht kan ftyren plot pushh .. Dhe seshte mire te perdoresh nga kto metodat qe kerkojn terheqje ..
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Chit Chat Ladies!

Bizh une si perdore dot maskat,para vitesh kam provuar nja dy keshtu maska shtepie,por me japin alergji.
Keshtu qe ,qe atehere rrofte kremi hidratues.Per kujt si japin alergji ku ka si maskat me gjera te fresketa e vitaminoze.
Ndersa per qimet e kembve :p rrofte braun..:))

SilkE3170.jpg
 

Attachments

 • SilkE3170.jpg
  SilkE3170.jpg
  14.8 KB · Shikime: 0
 • SilkE3170.jpg
  SilkE3170.jpg
  14.8 KB · Shikime: 0

bella

Anëtar i Nderuar
Titulli: Chit Chat Ladies!

Ishalla eshte ngrohte neser, jam ne shkolle e nuk ka nevoje te vishem te ngjishem.

Po provoja pak ishalla eshte ngrohte...te vishem si nxenese ahaha si thoni? hihihin
11180078_910690262327198_1473801776_n.jpg
 

bella

Anëtar i Nderuar
Titulli: Chit Chat Ladies!

Bizh une si perdore dot maskat,para vitesh kam provuar nja dy keshtu maska shtepie,por me japin alergji.
Keshtu qe ,qe atehere rrofte kremi hidratues.Per kujt si japin alergji ku ka si maskat me gjera te fresketa e vitaminoze.
Ndersa per qimet e kembve :p rrofte braun..:))

SilkE3170.jpg

Po edhe une ne dimer kete perdor... ne vere e kam gjetur per tre muaj gati me mban e bere ne qender :D
 

Attachments

 • SilkE3170.jpg
  SilkE3170.jpg
  14.8 KB · Shikime: 0
 • SilkE3170.jpg
  SilkE3170.jpg
  14.8 KB · Shikime: 0

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Chit Chat Ladies!

Bizh une si perdore dot maskat,para vitesh kam provuar nja dy keshtu maska shtepie,por me japin alergji.
Keshtu qe ,qe atehere rrofte kremi hidratues.Per kujt si japin alergji ku ka si maskat me gjera te fresketa e vitaminoze.
Ndersa per qimet e kembve :p rrofte braun..:))

SilkE3170.jpg

Nevi ndaj them cdo fytyre ka ate vecantine e saj. Une psh kam bere "eksperimente" dhe une sduroj asnje lloj kremk
sepse me skuqet fytyra e bejne alergji. Te tjereve jo. Ajo scrub qe une them funksionon te mua por si thashe te motra ime jo.
Ama per atr lap apo rimel qe perdor i ka te mira. Sidomos parfumi qe nese seshte i markes behem skandaloze ne qafe :D
per te tj sic the ti rrofte brauni :p

Kila cf do thote merr fytyren?
 

Attachments

 • SilkE3170.jpg
  SilkE3170.jpg
  14.8 KB · Shikime: 0
 • SilkE3170.jpg
  SilkE3170.jpg
  14.8 KB · Shikime: 0

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Chit Chat Ladies!

Po drejte nikc,eshte ne varesi te fytyres,ndersa per rimelet e keto ca jan ne fakt personalisht perdor shume rralle,preferoj max factor,ose Loreal.
Por rralle zbukurohem me rimele e gjana,:p aq sa kur i perdore edhe vete dal para pasqyres duke u adhuruar si paskam ikur kot per nje cop rimel e buzekuq..:p hahaha
 

Kila

VIP
V.I.P
Titulli: Chit Chat Ladies!

Nevi ndaj them cdo fytyre ka ate vecantine e saj. Une psh kam bere "eksperimente" dhe une sduroj asnje lloj kremk
sepse me skuqet fytyra e bejne alergji. Te tjereve jo. Ajo scrub qe une them funksionon te mua por si thashe te motra ime jo.
Ama per atr lap apo rimel qe perdor i ka te mira. Sidomos parfumi qe nese seshte i markes behem skandaloze ne qafe :D
per te tj sic the ti rrofte brauni :p

Kila cf do thote merr fytyren?

Kur heq qimet e fytyres mi .
kto makinat per qimet pervete si perdor dott me mire ngjiteset ..
 

kitrra 123

plak gjufurrak
V.I.P
Titulli: Chit Chat Ladies!

Cpaska qene biznes fitimprures kjo rroja mo ;) Pastaj cunat ikin e bejne pune te renda :pesh:
 

AjSi

...
V.I.P
Titulli: Chit Chat Ladies!

Vajza meqe me rane syte te kjo tema..a mundem me ju pyt se ca perdorni per fytyren ? Ca regjimi perdorni per ta mirembajtur? Sepse une vetem e laj para se te flej cdo mbremje dhe cdo mengjes kur zgjohem e asgj tjeter

dmth kam degju qe ka lares ,tonik etj po sja kam idene se cilet jane dhe ku blihen..ndonje rekomandim cf te perdor ,dhe qe mundesisht te blihen ne shqiperi
 
Titulli: Chit Chat Ladies!

Zakonisht produktet e fytyres klasifikohen sipas grupmoshave dhe sipas tipit te fytyres. Ne baze te ketyre te dyjave keshillohen dhe produktet qe duhet te perdoresh.
 

AjSi

...
V.I.P
Titulli: Chit Chat Ladies!

Zakonisht produktet e fytyres klasifikohen sipas grupmoshave dhe sipas tipit te fytyres. Ne baze te ketyre te dyjave keshillohen dhe produktet qe duhet te perdoresh.

Marla 21 vjec dhe kam fytyre normale ,nuk eshte se kam problem me akne thjesht nje lloj rutine te pergjithshme dua..ndonj lares apo tonik(se me plasi ky toniku as nuk e di se ca asht vec e nigjoj shpesh)
 

Kila

VIP
V.I.P
Titulli: Chit Chat Ladies!

Vajza meqe me rane syte te kjo tema..a mundem me ju pyt se ca perdorni per fytyren ? Ca regjimi perdorni per ta mirembajtur? Sepse une vetem e laj para se te flej cdo mbremje dhe cdo mengjes kur zgjohem e asgj tjeter

dmth kam degju qe ka lares ,tonik etj po sja kam idene se cilet jane dhe ku blihen..ndonje rekomandim cf te perdor ,dhe qe mundesisht te blihen ne shqiperi
varet cfar lekure ke ... Bej 2 gere ne jav masazh me qumesht detergjent dhe mej lrvizje masazhi se ndihmon te hapen poret dhe te futen brenda produktet qe kerkojme .. Pastaj pastroje dhe vendos tonic lere 1 min ta thithe lekura .. Paske kesa vendos scrub shumica e tyre hapen me uje nese ke ftytyre te pasten mesazhoje per dy min nese ke akne thjesht lere per 2 min e shperlan fytyren ose e geq me ndihmen e sfungjereve me uje jan disa rrimbullake dhe kan vrima .. Paskesaj prap tonic dhe pas tonic vendos nje maske ne varesi te problemit qe ke ose nese ke lekure normale perdor maske per te gjitha tipet e lekures thesht qe ta hidratosh e ta ushqeshe ... Lere masken per kohen qe kerkon nese shperlahet shperlaje nese
Hiqet cipe hiqe ashtu dhe pastaj ne fund vendos nje krem hidratues .
beje 1 ose 2 her ne jav ..
Kurse diteve te tjera .. Pastro makeup me makeup remuver
Dge luahu me shampo fytyre hjithashtu dhe ne mengjes ..
 

Kila

VIP
V.I.P
Titulli: Chit Chat Ladies!

Kam bo shum gabime ne shkrimsiper sejam me tel
 

Fly

Larguar
Titulli: Chit Chat Ladies!

varet cfar lekure ke ... Bej 2 gere ne jav masazh me qumesht detergjent dhe mej lrvizje masazhi se ndihmon te hapen poret dhe te futen brenda produktet qe kerkojme .. Pastaj pastroje dhe vendos tonic lere 1 min ta thithe lekura .. Paske kesa vendos scrub shumica e tyre hapen me uje nese ke ftytyre te pasten mesazhoje per dy min nese ke akne thjesht lere per 2 min e shperlan fytyren ose e geq me ndihmen e sfungjereve me uje jan disa rrimbullake dhe kan vrima .. Paskesaj prap tonic dhe pas tonic vendos nje maske ne varesi te problemit qe ke ose nese ke lekure normale perdor maske per te gjitha tipet e lekures thesht qe ta hidratosh e ta ushqeshe ... Lere masken per kohen qe kerkon nese shperlahet shperlaje nese
Hiqet cipe hiqe ashtu dhe pastaj ne fund vendos nje krem hidratues .
beje 1 ose 2 her ne jav ..
Kurse diteve te tjera .. Pastro makeup me makeup remuver
Dge luahu me shampo fytyre hjithashtu dhe ne mengjes ..

tallesh ti? prandaj me zhduket qumshti nga firgoriferi mua?
pse per surratet tuaja e mjel lopen une?
 

Kila

VIP
V.I.P
Titulli: Chit Chat Ladies!

tallesh ti? prandaj me zhduket qumshti nga firgoriferi mua?
pse per surratet tuaja e mjel lopen une?

Nuk eshte qumesht i pishem mo esht qumesht detergjent .. Ej dhe kto trajtimet jan te keshillushme njesoj dhe per ju medhkujt vetem masken mos e vendos te mjekrra ..
 
Titulli: Chit Chat Ladies!

Marla 21 vjec dhe kam fytyre normale ,nuk eshte se kam problem me akne thjesht nje lloj rutine te pergjithshme dua..ndonj lares apo tonik(se me plasi ky toniku as nuk e di se ca asht vec e nigjoj shpesh)

Per mendimin tim merr vetem 1 pastrues (shkume) per te lare fytyren (marken zgjidhe vete sipas mundesive qe ke) dhe 1 krem vitaminoz me UV mbrojtes nga dielli.

Ketu ne Tirane ke tek Coin produkte te mira ose Etos tek Myslym Shyri.

Ke dhe kete linkun me ble online nese ke mundesi:

Discount Skin Care, Anti Aging Products - StrawberryNET.com
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Chit Chat Ladies!

Kila eshte teper e re Ajsi qe te bej aq shume mbi fytyren.
Aq me teper qe thote qe ka nje lekur te mire.
Lekures i prishet pehashi nga maskat e shumta ose perdorimi i shume tonikve apo cdo gjeje qe permban ne vetevete sikur dhe pak kimikat.Duke sjell prishje te imunitetit te saj origjinal.

Pra personalisht Ajsi mendoj qe uji pak i vaket eshte shplarsi me i mire i mundshem per fytyren tende,ne qofte se ben tualet tek syte aty duhet pastrues.
mund te perdoresh kete si per syte dhe fytyren.

vichy1-70604.jpg


Por ne cdo kozmetik gjen pastrues tonic qe eshte thjesht nje uij i distiluar i pasuruar me disa ushqyes e pastrues qe presupozohet qe nuk demtojne fytyren vetem e pastrojne dhe relaksojne.
Ama kujdes merre te mire,se po qelloj i skaduar apo i mbushur ne Durres sic bejne me shumicen e shampove,prefero ujin e cezmes se ke me te mire me i sapun origjinal dove apo kleropatra qe permbajne % kremi ne te.
Mendimi im...:)
 

Fly

Larguar
Titulli: Chit Chat Ladies!

un skam nevoje, e kam lekuren e bute + skam qef te dukem i bukur se sdua te bej kerdine ne fshat :p
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Chit Chat Ladies!

un skam nevoje, e kam lekuren e bute + skam qef te dukem i bukur se sdua te bej kerdine ne fshat :p

hahahahahaa,dhe per ju jan hapur kozmetikat po bejne kerdin duke fituar ktej :p Nivea me shoke e shoqe..(komapni)
 

Fly

Larguar
Titulli: Chit Chat Ladies!

hahahahahaa,dhe per ju jan hapur kozmetikat po bejne kerdin duke fituar ktej :p Nivea me shoke e shoqe..(komapni)

mir seriozisht se un kam qef tja u bej lemsh cik temen po e di cfar me pelqen vertet?
Ben motra ndonjehere keshtu maske per heqje poresh qe te behet si lekure e dyte ne fytyre dhe un e ngacmoj se sqesh dot :p

sja ke idene sa qef eshte te tallesh me gocat ne situata te tilla :D
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
V.I.P
Titulli: Chit Chat Ladies!

Se di a shiten ne Shqiperi, por produktet Clinique jane gjithmone nje zgjedhje e mire. Do shpenzosh ca por nuk do te duhet ti blesh shpesh se zgjasin goxha.
 

Kila

VIP
V.I.P
Titulli: Chit Chat Ladies!

Me pak fjal vec lek te kemi se produkte ka lol ..
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Chit Chat Ladies!

O Fly te jesh femer eshte "gazep" thoshin te vjetrit ahahahah(fjala gazep,po nuk e kuptove=stres,pune djersitje nga hallet :p ).
Po ama mos harroni ju qe ne behemi te mira per ju meshkujt..:p .
Ndaj duhet te komplimentoni pafund nje femer qe kujdeset per veten ju bota mashkullore ,se ne forme indirekte po perkujdesemi per ju hahahahah
 
Titulli: Chit Chat Ladies!

Se di a shiten ne Shqiperi, por produktet Clinique jane gjithmone nje zgjedhje e mire. Do shpenzosh ca por nuk do te duhet ti blesh shpesh se zgjasin goxha.

Dhe une kete linje perdor pastrues dhe krem.

Ne Tirane e gjen tek Coin ne kat te pare dhe tek dyqanet Etos. Ke keto i gjen cilesi te mire dmth dhe me date skadence por une skam shume besim ketu me thene te drejten.
 

Fly

Larguar
Titulli: Chit Chat Ladies!

O Fly te jesh femer eshte "gazep" thoshin te vjetrit ahahahah(fjala gazep,po nuk e kuptove=stres,pune djersitje nga hallet :p ).
Po ama mos harroni ju qe ne behemi te mira per ju meshkujt..:p .
Ndaj duhet te komplimentoni pafund nje femer qe kujdeset per veten ju bota mashkullore ,se ne forme indirekte po perkujdesemi per ju hahahahah

Per nje gje jam i bindur, femra per nje mashkull nuk heq as qimet e kembve!
Ju beheni per qef tuaj te shartuar me konkurence te shoqeve te tjera prandaj si ha njeri ato gjera.
Me thuaj kur e ke surprizuar per here te fundit burrin me keto kremrat etj... :D
 

LoSsT

VIP
V.I.P
Titulli: Chit Chat Ladies!

Sa siklete keni ju grat, eshte me ju qajt hallin, Lol
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
V.I.P
Titulli: Chit Chat Ladies!

Dhe une kete linje perdor pastrues dhe krem.

Ne Tirane e gjen tek Coin ne kat te pare dhe tek dyqanet Etos. Ke keto i gjen cilesi te mire dmth dhe me date skadence por une skam shume besim ketu me thene te drejten.

Bliji ne aeroport kur udheton ose jepua porosi te tjerve kur udhetojne. I merr edhe me lire, plus e ke te siguruar qe jane origjinal. Po su hapen si gjen gje. Une ndonjehere kur bejne oferta ktu, i blej dhe i mbaj kur t'me duhen.
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Chit Chat Ladies!

Mos ja keput kot tashi Fly..:p e pranoj qe esktetika mirembajtja eshte personale dhe per tu ndjer vete mire ne rradhe te pare,por ama dhe per shoqen dhe per veten dhe per burrat behemi te mira :) :p.
 
Top