Chit Chat Ladies!

Titulli: Chit Chat Ladies!

He me te lumte qe me ne fund .. , per kepuce se e kam depules amom me qefsh ...

Po ti cdo ketu :p

Per kepucet ky Laboutin i qan fare i ben shume te bukura por i ka shume shtrenjte dreqi.

624Christian-Louboutin-Pumps-Black_2_-624_04.jpg


Edhe ky Gucci burre i mire eshte :p

stylish-women-shoes-colction-Ren%C3%A8-Caovilla-2014.jpg
 
Redaktimi i fundit:

bella

Anëtar i Nderuar
Titulli: Chit Chat Ladies!

Nuk jam shume e shopping te shtrenjte, por ndonjehere jane disa produkte kozmetike qe duhet cik te shtrenjta se jane edhe me cilesor.

Marla nje krem puder jo shume i shtrenjte dhe jo shume lire sigurisht :D... me ka mbaruar imi por dua te blej nje me te mire se ky qe kisha kete here nuk me pelqeu, me skuqte :( ..... kush nga ju me sugjeron nje te mire??

ah edhe per rimel ...te avonit kam perdor, po ju dini ndonje tjeter? .. flm
 
Redaktimi i fundit:
Titulli: Chit Chat Ladies!

Une perdor guerlain per fytyren eshte pak e shtrenjte por shume e mire. Mascara exra volume te lorealit qe bleva heren e fundit me pelqeu.

Zakonisht i blej ne duty free se keto produktet qe shiten ne Shqiperi nuk vlejne.
 

bella

Anëtar i Nderuar
Titulli: Chit Chat Ladies!

Une perdor guerlain per fytyren eshte pak e shtrenjte por shume e mire. Mascara exra volume te lorealit qe bleva heren e fundit me pelqeu.

Zakonisht i blej ne duty free se keto produktet qe shiten ne Shqiperi nuk vlejne.

po pra nuk vlejne hic, edhe kur i blej shtrenjte ne ndonje dyqan te mire, nuk jam e kenaqur..... ka raste qe ve aq shume tualet se me duket se nuk bejne fare.... por me shume per pak make-up mbasdite duhet kur je ne qejf e te vjen te vishesh edhe pse vetem per nje kafe :)
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Chit Chat Ladies!

Bella te sygjeroj kremrat e vichy ,sidomos ne rastin tend krem dielli me nje % shume te vogel make-up.
Vichy nuk jep kurre alergji dhe eshte prefekt ne shtrimin e fytyres.

11130197_871559189556441_4588166521962073689_n.jpgpastaj krem dite.
11073910_862899783755715_6304869691552304889_n.jpg


Personalishte prdore produktet e Vichy tash 8 vjet se kam tradhtuar asnjehere kete linje sepse une kam lekure te bardhe dhe shume te ndjeshme.
Ndaj ngaqe te ka skuqur fytyren ai qe thua ti ,duhet te kesh dhe ti lekur te ndjeshme ndaj ta sygjeroj.

krem per fytyren darke mjes..kete me poshte eshte per moshen 30 e siper.

1382349_774652155913812_7023280783059133185_n.jpg


.
ka dhe pak muaj qe ka dal dhe kremi i ri syve dhe cerpik " vichy ,,shume po shume i mire.
vichy serum-10.jashte mase i mire.

tiv-serum-10-puissant-activateur-de-jeunesse-50-ml.jpg

ti pershkrova te gjitha sipas perdorimit qe bej vete,,personalisht jam shume po shume e kenaqur nga kjo linje.
 

Attachments

  • tiv-serum-10-puissant-activateur-de-jeunesse-50-ml.jpg
    tiv-serum-10-puissant-activateur-de-jeunesse-50-ml.jpg
    15.5 KB · Shikime: 0
  • tiv-serum-10-puissant-activateur-de-jeunesse-50-ml.jpg
    tiv-serum-10-puissant-activateur-de-jeunesse-50-ml.jpg
    15.5 KB · Shikime: 0

Monique

With or Without u
Titulli: Chit Chat Ladies!

Ath
krem puder perdor Ester Lauder ( eshte shume i mire )
Rimel (loreal)
Rush ( versace qe e ruj si syte e ballit dhe nje tjeter te ester lauder e kte)
Buzkuq ( kam te markave te ndryshme ...por channel eshte ai qe e du fort dhe qe e kam dhurate..e perdor rralle byzkuqin ne fakt)
Penel s'para perdor
 
Titulli: Chit Chat Ladies!po pra nuk vlejne hic, edhe kur i blej shtrenjte ne ndonje dyqan te mire, nuk jam e kenaqur..... ka raste qe ve aq shume tualet se me duket se nuk bejne fare.... por me shume per pak make-up mbasdite duhet kur je ne qejf e te vjen te vishesh edhe pse vetem per nje kafe :)

Une nuk perdor make up gjate diteve te javes vetem kur dal ne darke vendos rralle e permall. Vetem pak rouge (blusher) ke faqet dhe gati
 

bella

Anëtar i Nderuar
Titulli: Chit Chat Ladies!

Mrekulli :D

neve po vichy eshte shume i mire sidomos kremrat, pa krem lekura ime vdes :( ... kam lekure te thate dhe sa here qe e laj gjate dites duhet te ve krem hidratues. neve do marr rrogen ahahaha se pa marre rrogen ste jep burri se ku kuptojne keta :plazh:.... them qe kete linje do e provoj.... jo per gje por shpesh here duke degjuar njera-tjetren ne shoqet, jo perdor kete jo ate, kam bere nje mishmash gjerash kozmetike...i pastrova sirtaret dhe thashe ti seleksonoj si ishin bere spo merrja vesh me cfare po perdorja :yje:

Nuk perdor tualet te rende, por kam cik qejf tek syte :D perdor pak penel laps dhe rimel....


per muhabet tani :) .... po ne veshje si jeni? dmth rastesore apo programative? qe do te thote: zgjoheni ne mengjes e vendosni cfare do te vishni per pune apo e mendoni qe ne darke? :qerpik:
 

kitrra 123

plak gjufurrak
V.I.P
Titulli: Chit Chat Ladies!

Ueeeee sa bukur ;) A eshte e lire me hy veq me ndejt ktu ;) As nuk foli e as nuk ju kqyri ;)

marydoodles-11-934x.jpg
 

Kila

VIP
V.I.P
Titulli: Chit Chat Ladies!

Bella shpirtii te duhet nje trajtim fytyre nga dora ime ... Te ta hidratoj me ndonje maske te yellowrosse.
Per makeup do te te sygjeroja Maxfactor face finity 3in1 ... Sesht e shtrenjte po e mire dhe pudren do ta sgjeroja nga maxfactor .. Tani un shumicen e produkteve te grimit i kam marr max factor por jo ne shqiperi ..
mu mbaru tani mora nje penel kremos te OG ... Esht mat sme pelqen per faktin se duket shum sikur laps por qendron gjat dhe pse nuk esht kundraujit dhe behet shum lehte ..
 

bella

Anëtar i Nderuar
Titulli: Chit Chat Ladies!

Ueeeee sa bukur ;) A eshte e lire me hy veq me ndejt ktu ;) As nuk foli e as nuk ju kqyri ;)

marydoodles-11-934x.jpg

plakush po ti ketu eee... rri rri po do marresh pasojat vet pastaj se ketej ka aroma marramendese :p


se mu kujtuan aromat... tani qe vjen dhe vera dhe flem lehte vetem me nje carcaf te fresket... perdorni aroma per to? kam nje shishe te vogel me esenc lulesh...jargavani me pelqen shume edhe karafili gjithashtu dhe i fus te dollapi i shtresave dhe kur i shtroj leshojne nje arome fantastike.
 

kitrra 123

plak gjufurrak
V.I.P
Titulli: Chit Chat Ladies!plakush po ti ketu eee... rri rri po do marresh pasojat vet pastaj se ketej ka aroma marramendese :p


se mu kujtuan aromat... tani qe vjen dhe vera dhe flem lehte vetem me nje carcaf te fresket... perdorni aroma per to? kam nje shishe te vogel me esenc lulesh...jargavani me pelqen shume edhe karafili gjithashtu dhe i fus te dollapi i shtresave dhe kur i shtroj leshojne nje arome fantastike.

Mos me beje tash ti kem lakmi bletes qe thithe gjithe ato lule :hi:
 

bella

Anëtar i Nderuar
Titulli: Chit Chat Ladies!

Bella shpirtii te duhet nje trajtim fytyre nga dora ime ... Te ta hidratoj me ndonje maske te yellowrosse.
Per makeup do te te sygjeroja Maxfactor face finity 3in1 ... Sesht e shtrenjte po e mire dhe pudren do ta sgjeroja nga maxfactor .. Tani un shumicen e produkteve te grimit i kam marr max factor por jo ne shqiperi ..
mu mbaru tani mora nje penel kremos te OG ... Esht mat sme pelqen per faktin se duket shum sikur laps por qendron gjat dhe pse nuk esht kundraujit dhe behet shum lehte ..

:D ah vetem kur mendoj per nje trajtim relaksohem hihihi vdes per masazhe .... kam kohe pa bere nje profesionale se keshtu maska shtepie bej ndonjehere vete. :) .... po me lekuren vetem se e kam te thate skam pasur shume probleme...ato probleme normale te moshesh si ne adoleshence dhe tani :nxef:
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
V.I.P
Titulli: Chit Chat Ladies!

Ooo qekemi tu u knaq tek kjo tema!!

Tani sa per krem pudren varet nga lloji i fytyres dhe varet ca funksioni e do ti te kryej? E do te te mbuloj njollat ne fytyre, nqfse ke? E do te te mbaj per ore te gjata?
Une per vete perdor Bobbi Brown Long-Wear Even Finish Foundation.

Sa per rimelin une perdor YSL Luxurious Mascara for Instant False Lash Effect (kshu quhet). Kam perdorur edhe Mac In Extreme Dimension Lash qe me ka pelqyer shume...madje sa t'me mbaroj ky qe kam, do blej nje Mac prape.

PS. Per te dredh qerkipet goca do ju sugjeroja dredhsen e qerpikve nga Shu Uemura. Eshte the best! :D
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
V.I.P
Titulli: Chit Chat Ladies!

Po ti cdo ketu :p

Per kepucet ky Laboutin i qan fare i ben shume te bukura por i ka shume shtrenjte dreqi.

Unë ja u kam gervish i cik taken te mijave, i kam ly me manikyr te zi per ta mbuluar! :(
 

bella

Anëtar i Nderuar
Titulli: Chit Chat Ladies!

Une perdor dash per rrobat dhe zbutes lenor ka 1 arome freskie Lol

po po tani kemi keto :)

Po mua ka mesuar nusja e xhaxhait, kam qene 10 vjece une dhe i thashe sa ere te mire mbajne carcafet e tu (se ne ate kohe me sapun 15 laheshin rrobat pa ere me duket) dhe ajo me tregoi "sekretin" e saj :)... kishte proveza te vogla me aroma lulesh qe ja dergonte motra nga jashte dhe i fuste aty... e me mbeti ne mendje qe e vogel dhe une sot bej si atehere pavarsisht se ka ilace rrobash me ere te mire sot :)
 

FaithfulSmile

Anëtar i ri
Titulli: Chit Chat Ladies!

Y2TC_311x311.jpg


The best

Estee%20Lauder%201C1%20Cool%20Bone%20Shade%20Double%20Wear%20Foundation.jpg


the best

LOreal.jpg

Estee-Lauder-Intense-Kajal-Eye-Crayon.jpg


urban-decay-naked3-palette1.jpg


rubywoo1.jpg

my fav (ruby woo)

12983094944_6e82690a9e_b.jpg

maybelline lipstick for everyday use !
 
Redaktimi i fundit:

Kila

VIP
V.I.P
Titulli: Chit Chat Ladies!

Ee po vete cfar parfumi perdor .. ??
Una Laura biagiotti ... Ne pelqen shumm
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Chit Chat Ladies!

U sa teme e bukur.
Tani sa i perket puder make up nuk perdor asnjehere.
Pervec lapsit remelit me raste dhe bizekuqit 2 dute ne muaj kur ka ndonje tendence qe me pelqen

Psh nje here ne jave i dedikohem plotesisht vetes thonje depilim :p scrub

Scrub kunder pikeve te zeza qe kam gjetur ne internet ama mjaft efikas dhe pse i frikshem :p
Sheqer kafe uje dhe fap ne surrat :p masazhoni fytyren dhe prisni sa te thahet pastaj hiqeni.

Aq per mom :D
 

Fly

Larguar
Titulli: Chit Chat Ladies!

po kshu per rruajtje cfar perdorni?
 
Titulli: Chit Chat Ladies!

U sa teme e bukur.
Tani sa i perket puder make up nuk perdor asnjehere.
Pervec lapsit remelit me raste dhe bizekuqit 2 dute ne muaj kur ka ndonje tendence qe me pelqen

Psh nje here ne jave i dedikohem plotesisht vetes thonje depilim :p scrub

Scrub kunder pikeve te zeza qe kam gjetur ne internet ama mjaft efikas dhe pse i frikshem :p
Sheqer kafe uje dhe fap ne surrat :p masazhoni fytyren dhe prisni sa te thahet pastaj hiqeni.

Aq per mom :D
Si behet kjo sheqer kafe uje. Sa luge nick?
 

Kila

VIP
V.I.P
Titulli: Chit Chat Ladies!:D ah vetem kur mendoj per nje trajtim relaksohem hihihi vdes per masazhe .... kam kohe pa bere nje profesionale se keshtu maska shtepie bej ndonjehere vete. :) .... po me lekuren vetem se e kam te thate skam pasur shume probleme...ato probleme normale te moshesh si ne adoleshence dhe tani :nxef:

Te te them un ty qe kam dor te mire ne masazhh .. Kush e ka provuar kshu ka then te pakten ..
 

Kila

VIP
V.I.P
Titulli: Chit Chat Ladies!

O Nickk mer fytyren me ate ti apo thjesht per pastimm ... Mos perdorni kto menyrat me shqer ee as dyll ne fytyree..se nga terheqja shkakton mrrudhA .. Dhe demtonn ... Ne fytyre vetem pickatoren dhe pe ...
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Chit Chat Ladies!

Si behet kjo sheqer kafe uje. Sa luge nick?

Marla duke qene qe sheqeri ka efekt scrubi ( kokrrizat e sheqerit) ama per disa mund te mos e durojne
ndaj kafeja prr bilance. Keshtu 2 luge (kafeje) me sheqer dhe 1 nganjehere dhe 1 e gjys luge ( kafeje) me kafe
Pasi perziehen pak sek sa te behen homogjen i shton edhe uje. Aq sa kjo masa te kete masen e duhur per masazh ( as sh e lengshme as sh e trashe se dhemb ne fytyre e nuk shperndahet.

Pastaj varet..motres sime si jep efekt ,kshuqe ka te beje lloji i fytyres.
 

bella

Anëtar i Nderuar
Titulli: Chit Chat Ladies!

Te te them un ty qe kam dor te mire ne masazhh .. Kush e ka provuar kshu ka then te pakten ..

Nuk e ve ne dyshim zemra :)

 

bella

Anëtar i Nderuar
Titulli: Chit Chat Ladies!

po kshu per rruajtje cfar perdorni?

hahahaha pse do ta dish sido qe te jete ti nuk ke per te perdor metoden tone :p

por ka qendra estetike Fly qe te rruajne lart e poshte ste len qime ne toke ahahah... per ne vere eshte mire hahaha ... por nese do eshte edhe per burra kjo :p
 
Top