Champions League përmbyll sot ndeshjet e para, Bayern e nis ndaj Atletico Madrid, spikat Ajax-Liverpool

hjj-1.png
Champions League do të përmbyllë sot ndeshjet e para në grupe. Është radha e 4 grupeve të para A,B,C,D, ekipet e të cilave do të zbarkojnë për herë të parë në fushë këtë sezon.

Kampionët në fuqi, Bayern Mynih i pret një sfidë e vështirë në ”Allianz Arena” përballë Atletico Madrid. Spanjollët kanë një ekip solid këtë vit kurse gjermanët kanë filluar sezonin me luhatje.

lg.php

Po ashtu një sfidë e bukur pritet të jetë Ajax-Liverpool për shkak të lojës së hapur dhe intensive që luajnë dy skuadrat. Real Madrid pret Shakhtar Donetskun kurse Inter e nis në Milano ndaj Borussia Moenchengladbach.
lg.php

lg.php

Gjimshiti me Atalantën do të luajnë në Danimarkë ndaj Midtjylland. Ndërkaq luhen dhe sfidat Olympiacos- Marseille, Manchester City- Porto dhe Salzburg Lokomotiva e Moskës.
Balkanweb.com
 
Pas pandemise, ndeshja e pare qe ndoqa mbreme ishte ajo midis PSG - Mançesterit. Per te qene i sinqerte, nuk me falte ndonje kenaqesi, ndihet shume mungesa emocionuese e tifozerise. E ula fare zerin e TV, vura kufjet, e degjoja muzike duke e pare. Me pak fjale, kot.
 
Tifozeria normale qe ka kenaqesin e vet dhe ajo as qe diskutohet por do mesohemi ti shikojme pa tifozeri pavarsisht qe ska shije ajo ndeshr dmth sna terheq. Mu mduket sikur jan te bo stervitje
 
Top