Çfarë ju ka bërë për të qeshur sot?

Sa here qesh kshu une, dhe te jem ku te jem.
Mbreme siduket paskam qene duke qeshur me mendimet, dhe
goca vogel: o ma ca po mendon?
Une- hiicc..
ajo: po pse qesh pra?
lool
Une kam dy momente te miat gjate dites, qe e kam te nevojshme te rri vetem . Kur pi kafen e mengjesit dhe kafen pasi le punen . S dua te shoh njeri ne keto momente . Kafen e pare e pi , qe te me hapen syte dhe bej planet e njerezve qe do takoj . Kafen e paspunes e kam antistres ... dmth cliroj veten nga gjithe ngarkesa e stresi qe me shkaktuan njerezit qe takova gjate dites .
Pjesa me acaruese eshte , qe kur jam ne keto momente dhe duke pire e shijuar kafen i vetem.... me vjen dikush e me ulet perballe ne tavoline ... pasi eshte ulur me pyet .. a te ulem ? 🤣
I thashe nje tipi nje dite ... me thuaj kur do ngrihesh se per tu ulur , sapo e bere . 😂
 
Artan Hoxha në lidhje direkte nga Medellin i Kolumbisë për të komentuar aktualitetin në Shqipëri lool lool

 
Titulli, fjalimi, pjesa “…për t’ju shërbyer…” 🤣


Më kujtoi këtë pjesën 🤣

 

Olti curri​

1662802259709.png


Jua rikujtoj: Veshjet Prada, Gucci, Chanel te lahen me 30 grade. Çantat Hermes me nje lecke me pak alkool (edhe pse Elisa te vetet i pastron me uthull) por Belinda nuk e duron dot eren e uthulles ndaj sygjeron alkoolin. Mos u merzisni se bashke do ta kalojme kete krize
❤️ky Olti curri kushe shte?
 
Redaktimi i fundit:

Olti curri​

Shiko fotografinë 1950973


Jua rikujtoj: Veshjet Prada, Gucci, Chanel te lahen me 30 grade. Çantat Hermes me nje lecke me pak alkool (edhe pse Elisa te vetet i pastron me uthull) por Belinda nuk e duron dot eren e uthulles ndaj sygjeron alkoolin. Mos u merzisni se bashke do ta kalojme kete krize
❤️ky Olti curri kushe shte?

Blogger kritik, sherrxhi me fjalë, nuk kam simpati për të.

Pas kësaj situate e kam marë inat.

.................................................................

?Ja edhe Emiljano na lodhi kot...kujtova se ai lume sharjesh per mua erdhi pasi permenda policine dhe ai deshi te mbroje edhe pse me ofendime koleget, madje nuk i behej vone per keto ofendime publike, por jo. Thjesht sipas mesazheve qe erdhen inbox mesova se ai eshte nipi (familjar) i Drejtorit te Pergjithshem te Policise Z.Haki Çako...Kjo i sqaron te gjitha. Emiljano ti je me i miri, je polici shembullor, polici qe duam, une jam obez ti je yll, rrofte meritokracia...


"Po u kontaktova nga drejtori i policisë Haki Çako, i cili më tha se fjalori i përdorur nga oficeri i policisë kalon etikën e komunikimit të një punonjësi policie dhe ndaj tij është marrë masa e pezullimit. Drejtori i Policisë konfirmoi partneritetin e policisë së shtetit me mediat dhe etikën që duhet të kenë punonjësit e policisë dhe kjo është një shenjë e mirë e reagimit të menjëhershëm të strukturave ndaj personave që duan të cënojnë figurën dhe dinjitetin e policit", ka thënë Olti Curri për Newsbomb.

 
Blogger kritik, sherrxhi me fjalë, nuk kam simpati për të.

Pas kësaj situate e kam marë inat.

.................................................................

?Ja edhe Emiljano na lodhi kot...kujtova se ai lume sharjesh per mua erdhi pasi permenda policine dhe ai deshi te mbroje edhe pse me ofendime koleget, madje nuk i behej vone per keto ofendime publike, por jo. Thjesht sipas mesazheve qe erdhen inbox mesova se ai eshte nipi (familjar) i Drejtorit te Pergjithshem te Policise Z.Haki Çako...Kjo i sqaron te gjitha. Emiljano ti je me i miri, je polici shembullor, polici qe duam, une jam obez ti je yll, rrofte meritokracia...


"Po u kontaktova nga drejtori i policisë Haki Çako, i cili më tha se fjalori i përdorur nga oficeri i policisë kalon etikën e komunikimit të një punonjësi policie dhe ndaj tij është marrë masa e pezullimit. Drejtori i Policisë konfirmoi partneritetin e policisë së shtetit me mediat dhe etikën që duhet të kenë punonjësit e policisë dhe kjo është një shenjë e mirë e reagimit të menjëhershëm të strukturave ndaj personave që duan të cënojnë figurën dhe dinjitetin e policit", ka thënë Olti Curri për Newsbomb.

Cfare idiotllekut!
 
Cfare idiotllekut!

E mbaj mend atë situatë, ai djali që u pushua nga puna komentoi thjesht si një nga shumë, çun i ri mo.
U kapën me fjalë, por e mbyti në debat ky djali sepse njerëzit reagonin me like ke komentet e tij.
Ky Olti si skuth që është e mbylli duke bërë rolin e viktimës.
 
Djali 5-vjecar.
- Babi, çfarë është kapitalizmi?
Babi:
- Ik të keqen babi se je i vogël dhe nuk kupton nga këto gjëra ti.
Djali:
- Të lutem, ma shpjego thjesht se kuptoj unë.
Babi:
- Shiko bir, unë jam pronari i firmës dhe kam punëtorët që punojnë për mua dhe unë quhem kapitalist.
Lekët që fitoj, ja jap mamit e cila investon për familjen. Mami quhet Qeveria.
Ne kemi dhe një punëtore që na bën punët e shtepisë. Pra ajo është Klasa Punëtore.
Ti je Populli dhe motra jote është e Ardhmja.
I kuptove?
Djali:
- Po babi, e kuptova.

Natën vonë, tek sa po flinin, motra e vogel bëri kakën dhe filloi të qante.
Djali u ngrit dhe vajti tek dhoma e prindërve dhe në krevat ishte vetëm e ema.
E tundi të ëmën që të ngrihej por ajo gërhiste për shtatë palë qejfe dhe s'donte t'ia dinte.
La të ëmën dhe shkoi tek dhoma e shërbyeses, hap derën dhe sheh të jatin duke bërë dashuri me të. Mbylli derën dhe tha me vete:
- Tani e kuptova çfarë është kapitalizmi. Kapitalizmi ja fut klasës punëtore, qeveria fle gjume, popullin se dëgjon askush, e ardhmja është e zhytur në m * t.🙈😁
 
Një pronar i një fabrike sallami mer një ditë djalin në fabrikë:

Babai: E shikon këtë makinerinë?! Këtu yyp fusim gomarin dhe pastaj yyp del sallami.

Djali: O babi, po makineri ku yyp fusim sallamin dhe yyp del gomari, kemi ne?!

Babai: Jo bir, atë makineri e ka vetëm nëna jote 😁
 
Top