• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Cfare ju ka bere me shume pershtypje sot?

sepse

Anëtar i ri
Sot natyra me beri nje dhurate, me fali bore, shume bore, dhe kjo me beri vertete pershtypje, sepse natyra gjithmone me ben supriza pikerisht ne castin kur un nuk e pres. Ndersa po shetisja m'bi gjithe ate bardhesi, ju afrova me shume te qenit njeri, arrita dhe ta prek ate, natyralitetin e qenies time. Sepse fatkeqesisht ne shpeshhere harrojme se jemi pjese e natyres, por fatmiresisht natyra nuk na harron kurre, dhe jo rralle na e kujton kete gje.


Dhe ndersa po ecja, lexova disa vargje thelle ne qenien time.


Nese qielli nuk do kishte me yje...
nese floret e bores nuk do ta puthnin me token...
nese oazet nuk do frymonin me ne shkretetire...
nese deti nuk do kishte me dallge...
atehere vertete qe do tet doja kaq shume e dashur...


Kjo ishte ajo qe buroi nga pershtypja ime e sotme.

Ju pershendes!
 

Moonlight

Gone Girl!
Staf në FV.AL
Enderrat qe kam pare kto nete....
Dicka mendoj se po me komunikohet, por cfare se di
Sidomos ajo nata e parembremshme......nga nje ane u cmalla e nga tjetra u tremba
 
  • Mërzi
Reactions: Ivy
Njerezit qe me cdo kusht duan te thone fjalen e fundit.
I duket sikur nese thone fjalen e fundit i vene kapak muhabetit dhe e kane mposhtur bashkebiseduesin.
Nderkohe qe kush do me pahir te thote fjalen e fundit tregon me shume shenje inferioriteti se sa superioriteti.
Zakonisht jane papagalle qe kane mesuar nje vjershe permendesh dhe nuk guxojne te dalin jashte refrenit te tyre sepse e dine qe stonojne.
A i ka shkuar ndermend valle qe bashkebiseduesi thjeshte i hap rruge duke i lene fjalen e fundit?
Dhe dihet katerciperisht kujt i hapet rruga.....pikerisht e gjetet 😁
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Me ben habi sa e nevojshme eshte shfryrja tek rraca njerezore! E mban e mban veten ama prap, po nuk e nxore ate te shkrete do plasesh, ndaj gjen cfaredo lloj menyre larg e larg apo afer e afer dhe e thua ate qe ke per te thene! Ne mos tjetrit, do e shenosh diku, ne notes te telit, ditar, apo do dalesh e te flasesh me veten ne dritare! lol
 

DeliriumMind

Hear me roar 👣
Dola nga puna me vrap se duhet te shkoja te takoja nje ish koleg dhe rruges degjova nje ze qe me beri tme rrifte fort zemra 😍
One of my girls
Mund te jemi perqafu sa mezi po merrnim frym. Ishte me mamin e vet dhe se si i erdhi "ti je ajo qe i ka dhuru trendafilin nen xham me drita si tek beast and belle"
Me ndryshoj humorin 🥰
 
Top