Cfare ju acaron ne boten e virtualitetit?

Helloo Folks ^_^ Erdha una prap me 1 teme tjeter e gjeneruar nga bisedat ne pergjithsi :D (pra nuk eshte teme origjinale e imja)


Ideja eshte ketu, qe u lodhem duke shprehur sa gjera te bukura e sa mire ja kalojme me njeri tjetrin, por puna eshte qe ndonjehere edhe acarohemi e na merzit ndonje gje, apo na ben pershtypje si fenomen virtual.. Ju tani, cfare ju merzit me teper, cfare nuk ju pelqen, cfare do donit te mos egzistonte?? Etj etj :D


Mua psh. nder vite me ka bere pershtypje shuuume ky fenomeni:
1- Dje XY persona ishin shpirt e zemer, dhe pas ca ditesh kthehen ne armiq e nuk lene gje pa share. :oops: (pershtypje)
2- S'me pelqejne fare shakate banale, apo sharjeeeeet. I urrej!🙊🙈🙉 (acarim)
3- Hatermbetjet dhe qe ikin nga forumi me lajmerime. 🙋‍♂️haha.🙋‍♀️ Mbaj mend para shume vitesh kur iknin hapnin teme: Po e leme forumin per XY arsye, dhe pastaj vinin prap pas ca muajsh! Dhe pastaj prap hapnin teme qe po iknin, e prap ktheheshin. (pershtypje)
4- S'me pelqen po ashtu kur kapen kot me anetare me nxjerre merzine apo problemet e tyre.🏑🏸🏓🥅 (pershtypje)
5- Kur devijojne diskutimet, "kon e kon" vetem qe tmos pranojne se ja fusin najher kot. loolloollool (acarim)
6- Plotesojini vete tani se s'do i rreshtoj te gjitha une! 😁 lool


p.s.1. Se mos mendoni: Kush e ka merzit Solin qe po hap kete teme? Po ju bej paraprite: Asnje po kot per hir te diskutimit!😇
p.s.2. mund te bej pjese dhe vete tek pikat siper ;p:unsure:
 
Redaktimi i fundit:
"Njeriu i arsyeshëm i përshtatet botës.I pa arsyeshmi këmbngulë për të përshtatur botën me veten e tij.Prandaj ,i gjithë progresi është i bazuar në absurd"
 
Zakonisht....Kur ju kanë ardhur mënt s'ua kanë hëngër as qentë.

Experience e parë disa herë ..
 
Nëse je femër dhe në shqipëri, mund të funksionoj. Kur je mashkull, shumë gjëra nuk funksionojnë; duhet përdorur forca.
Varet nga karakteri i formuar 🙂
Forca është stimul mbrojtës për të dobtit .Shumë e mendojnë se forca e burrit tregohet në mënyra kafshërore,në fakt e vetmja gjë që tregojnë me atë forcë është dobsi dhe frikë
 
Njeriu acarohet ne virtualitet vetem kur s'ka ca me u acaru ne realitet :D Nard Ndoka Filozof.
Kur ke 100 pune ne dite as te bie mendja me u merzit ketu! :lol:
 
Varet nga karakteri i formuar 🙂
Forca është stimul mbrojtës për të dobtit .Shumë e mendojnë se forca e burrit tregohet në mënyra kafshërore,në fakt e vetmja gjë që tregojnë me atë forcë është dobsi dhe frikë
Kjo kulturë është ndërtuar në Shqipëri; i forti dhe gangua (flas vetëm për shqipërinë se nuk e di në vende të tjera). Kultura është e tillë, është trashëguar e tillë dhe s'ke ç'bën. Është kulturë që e përkrahë forcën, krimin, të padrejtën në shumicën e rasteve. Kriminelët janë të lirë gjithëandej. Se di, këtu nëse je i qetë dhe tolerues apo njeri i mirë (thënë ndryshe), do viheshe përpara. Për ata njerëz të cilët duan të mos jetojnë mes llumit këtu, largimi do ishte vendim perfekt. Ata që pëlqejnë drejtësin shtetin dhe ligjin, nuk kanë përse të jetojnë këtu.
 
Kjo kulturë është ndërtuar në Shqipëri; i forti dhe gangua (flas vetëm për shqipërinë se nuk e di në vende të tjera). Kultura është e tillë, është trashëguar e tillë dhe s'ke ç'bën. Është kulturë që e përkrahë forcën, krimin, të padrejtën në shumicën e rasteve. Kriminelët janë të lirë gjithëandej. Se di, këtu nëse je i qetë dhe tolerues apo njeri i mirë (thënë ndryshe), do viheshe përpara. Për ata njerëz të cilët duan të mos jetojnë mes llumit këtu, largimi do ishte vendim perfekt. Ata që pëlqejnë drejtësin shtetin dhe ligjin, nuk kanë përse të jetojnë këtu.
Nuk jam dakord ,më vonë do të jap argumentin 😊
 
Kjo kulturë është ndërtuar në Shqipëri; i forti dhe gangua (flas vetëm për shqipërinë se nuk e di në vende të tjera). Kultura është e tillë, është trashëguar e tillë dhe s'ke ç'bën. Është kulturë që e përkrahë forcën, krimin, të padrejtën në shumicën e rasteve. Kriminelët janë të lirë gjithëandej. Se di, këtu nëse je i qetë dhe tolerues apo njeri i mirë (thënë ndryshe), do viheshe përpara. Për ata njerëz të cilët duan të mos jetojnë mes llumit këtu, largimi do ishte vendim perfekt. Ata që pëlqejnë drejtësin shtetin dhe ligjin, nuk kanë përse të jetojnë këtu.
Kultura e mëparshme ka qn kanuni ,dhe njerëzit kan qn më të përgjegjshëm .Burri me burrin i lidhte fjala .Për sa i përket dhunës ,po është trashëguar brez pas brezi ,sepse familjet Shqiptare çunat i rrisin me frymën që burri është ligji dhe gruaja e nënështruara,por edhe kjo është reduktuar me kalimin e kohës edhe pse jo 100%.Ne jemi shumë popull i thjeshtë me kalimin e kohës ,është e vërtetë që ndryshimet e sistemeve sollën shumë ndryshime ,rebelët,mafia, trazuan vendin tonë dhe disa prej tyre i kemi ndoshta në krye të vendit sot.Jam dakord me ty.Që mos të zgjatem nuk jam dakord me pjesën e fundit ,ne largohemi për ekonomi ,por gabim bëjmë sepse me largimin tonë nuk ka për tu bërë ndonjëherë vendi jonë.Ata që pëlqejn drejtësin dhe ligjin duhet të bëhen shembull dhe të luftojn për ta çuar në vend .
 
E keqja e virtualitetit është se njerëzit i fusin hundët kudo. Madje dhe atje ku s'kanë të drejtë ti fusin. Të bëjnë listën gati dhe të thonë kush je, ça ke, si duhet të mendosh, ça jete duhet të bësh, si të veprosh. Dhe të gjitha këto i bëjnë pa asnjë shkak dhe pa i pyetur. Kot fare, se ju teket atyre ! Është gjëja që urrej më shumë; kur tjetri të futet në jetën personale.😤🤦‍♂️
 
E keqja e virtualitetit është se njerëzit i fusin hundët kudo. Madje dhe atje ku s'kanë të drejtë ti fusin. Të bëjnë listën gati dhe të thonë kush je, ça ke, si duhet të mendosh, ça jete duhet të bësh, si të veprosh. Dhe të gjitha këto i bëjnë pa asnjë shkak dhe pa i pyetur. Kot fare, se ju teket atyre ! Është gjëja që urrej më shumë; kur tjetri të futet në jetën personale.😤🤦‍♂️
Take it easy buddy 😊
Thjesht siç hedh ti mendimet ,ashtu hedhim dhe ne mendimet pa dashur të të prekim privatësin(që se kemi bërë) .Argumentat jan në bazë të asaj çfarë ti poston 😊
 
Deri ne momentin qe hy per argetim nuk me acaron me asgje.
Realiteti Eshte pjesa e rendesishme qe sdua tme preket pa me jeten genjeshtare na ka fitu trupi imunitet.😁
 
Thashethemet lart e poshtë. I transformojnë dhe bëjnë sikur ta dinë jetën përtej forumit.
Kur ndajmë diçka në momente dobësie, e marrin për viktimizim dhe të godasin me kunja dhe ironi.
Grupet që ndahen dhe sillen si gango a thua ta kanë jetën në dorë.
Mënyra arrogante e stafistëve, fakti që kanë një komandë plus, i bien gjoksit, duke lartësuar veten dhe ulur userat kur nuk kanë kulturën e debatit.
Etj etj
 
Thashethemet lart e poshtë. I transformojnë dhe bëjnë sikur ta dinë jetën përtej forumit.
Kur ndajmë diçka në momente dobësie, e marrin për viktimizim dhe të godasin me kunja dhe ironi.
Grupet që ndahen dhe sillen si gango a thua ta kanë jetën në dorë.
Mënyra arrogante e stafistëve, fakti që kanë një komandë plus, i bien gjoksit, duke lartësuar veten dhe ulur userat kur nuk kanë kulturën e debatit.
Etj etj
Akoma vazhdon e te bejne pershtypje keto gjera ? Une pa ndare gje me njeri dhe me kane bere monster virtual . Mora vesh madje qe kam 10 vjet ne forume .... dhe sa i fshehte qenkam treguar . Aq i fshehte , sa edhe vetes time nuk i kisha treguar 🤣
 
Akoma vazhdon e te bejne pershtypje keto gjera ? Une pa ndare gje me njeri dhe me kane bere monster virtual . Mora vesh madje qe kam 10 vjet ne forume .... dhe sa i fshehte qenkam treguar . Aq i fshehte , sa edhe vetes time nuk i kisha treguar 🤣
Më bëjnë përshtypje. Sidomos ligësia e disave dhe në gërma.
 
Thashethemet lart e poshtë. I transformojnë dhe bëjnë sikur ta dinë jetën përtej forumit.
Kur ndajmë diçka në momente dobësie, e marrin për viktimizim dhe të godasin me kunja dhe ironi.
Grupet që ndahen dhe sillen si gango a thua ta kanë jetën në dorë.
Mënyra arrogante e stafistëve, fakti që kanë një komandë plus, i bien gjoksit, duke lartësuar veten dhe ulur userat kur nuk kanë kulturën e debatit.
Etj etj
Dhe te plasi shume. 🤗🤗🤗
 
Më bëjnë përshtypje. Sidomos ligësia e disave dhe në gërma.
Po prandaj u kam rene kokes une ne forume te tjera . Po ata lloj njerezish jane si kucedra .. u pret nje koke e u dalin 7 te tjera , keshtu qe menyra me e mire eshte ti lesh te hane kokat e tyre e te mos merzisesh veten .
 
Top