Cfare ju acaron ne boten e virtualitetit?

Helloo Folks ^_^ Erdha una prap me 1 teme tjeter e gjeneruar nga bisedat ne pergjithsi :D (pra nuk eshte teme origjinale e imja)


Ideja eshte ketu, qe u lodhem duke shprehur sa gjera te bukura e sa mire ja kalojme me njeri tjetrin, por puna eshte qe ndonjehere edhe acarohemi e na merzit ndonje gje, apo na ben pershtypje si fenomen virtual.. Ju tani, cfare ju merzit me teper, cfare nuk ju pelqen, cfare do donit te mos egzistonte?? Etj etj :D


Mua psh. nder vite me ka bere pershtypje shuuume ky fenomeni:
1- Dje XY persona ishin shpirt e zemer, dhe pas ca ditesh kthehen ne armiq e nuk lene gje pa share. :oops: (pershtypje)
2- S'me pelqejne fare shakate banale, apo sharjeeeeet. I urrej!🙊🙈🙉 (acarim)
3- Hatermbetjet dhe qe ikin nga forumi me lajmerime. 🙋‍♂️haha.🙋‍♀️ Mbaj mend para shume vitesh kur iknin hapnin teme: Po e leme forumin per XY arsye, dhe pastaj vinin prap pas ca muajsh! Dhe pastaj prap hapnin teme qe po iknin, e prap ktheheshin. (pershtypje)
4- S'me pelqen po ashtu kur kapen kot me anetare me nxjerre merzine apo problemet e tyre.🏑🏸🏓🥅 (pershtypje)
5- Kur devijojne diskutimet, "kon e kon" vetem qe tmos pranojne se ja fusin najher kot. loolloollool (acarim)
6- Plotesojini vete tani se s'do i rreshtoj te gjitha une! 😁 lool


p.s.1. Se mos mendoni: Kush e ka merzit Solin qe po hap kete teme? Po ju bej paraprite: Asnje po kot per hir te diskutimit!😇
p.s.2. mund te bej pjese dhe vete tek pikat siper ;p:unsure:
 
Redaktimi i fundit:
Qe kur i prek dicka nuk ta thojne dhe vazhdojne ate lojen e dashurise dhe momentin me te pare qe te kane ne dore ndryshojne 360 grade e fillojne permendin gjera….2: nuk dojne ti citosh apo te besh shaka me ta por ne ndonje teme te gjujne me kunja
 
1. Kur bejne shaka te tepruara dhe pse personi tjeter as qe ta var, ti rri e cito gjithe kohes.
2. Tek tema e veshjes qe ka me shume muhabet se foto( shumicen e kohes).
3. Kur ca tema behen chit-chat dhe askush nk merr masa, kur deri dje mua me kane pas terheq verejtje.
 
Nuk mund të them se më acaron, por nuk e parapëlqej kur gjërat që duhet të thuhen në katër sy (gishta) - thuhen: i bëj selam krushkës nëpër vesh të mushkës.
Sa për tjerat, thjeshtë i injoroj, nga që kohën e kam të kufizuar dhe provoj t’i jap vetes momente me kualitet.
 
Në përgjithësi:
- antarët me më shumë se një llogari
- banaliteti
- antarët që përdorin ignore duke treguar njëkohësisht që e futi x apo y antar në ignore!
- antarët që përdorin ignore dhe përsëri përgojojnë drejtpërdrejt ose jo drejtpërdrejt antarët që kanë në ignore.
- grupi

1. Nga antarët meshkuj janë këta tipat me cilësitë më sipër. Janë një kategori tjetër të fiksuar pas lojrave të fjalëve, e fillojnë banalitetin me provokime me epitete dhe sinonime si popullore “burra me namuz” deri sa kalojnë në banalitet ordiner vetëm se shkruajnë si anonim nga pas kompjuterit njëlloj si leh qeni oas gardhit, janë një kategori tjetër që kanë një llogari të pastër dhe imazh virtual perfekt por janë tip skuthash me më shumë se një llogari dhe inatet që i mbajnë përbrenda prej kohësh i shfryjnë banalitete me llogaritë anonime (duke t’a treguar njëkohësisht që këtë sharje apo situatë e ke peshqesh prej tij), janë edhe një kategori tjetër që bëhen të bezdisshëm me një x apo y antar sa për t’ju bashkuar turmës. Servilizëm pa lidhje. Më kujton atë pjesën kur Maria Magdakenën po bëheshin gati ta vrisnin me gurë dhe Jezu Krishti ndërhyn me fjalët: “Ai që nuk ka mëkatuar, të hedhi gurin e parë” (diçka e tillë). Këta tipat janë si ato skuthat që mezi presin të krijohet një situatë e tillë dhe të dalin në rrjeshtin e parë dhe të tregojnë aftësitë e tyre duke goditur, bashkë me turmën, për të fituar ndonjë fletë lavdërimi nga turma.

2. Nga antaret femra, përsëri këta tipat me cilësitë më sipër. Janë një kategori që përdorin banalitetin sepse mebdojnë se ju lejohet gjithçka vetëm sepse janë femra. Ke një forum tjetër një antare me të cilën kisha patur mardhënie normale më parë shpërtheu në banalitete pa pritur vetëm se bëra like ke komenti i një gruaje me të cilën kishin mendime të kundërta! Më e bukura ishte se unë bëra like aty 2-3 ditë më vonë, thjesht për inerci kur rastisi t’i kushtoja vëmendje atij debati. Janë edhe një kategori që bëjnë provokime ordinere, gra me burra e fëmijë në shpi që krijojnë hatërmbetje për arësye të ndryshme me djem apo burra të virtualitetit dhe i bëhen të bezdisshëm me kunja e provokime të vazhdueshme, kur thjesht mund ti fusin në ignore dhe t’i qëndrojnë këtij vendimi.
 
Po bie shkurt.
Fakti qe c`do lloj mbeturine virtuale, (po aq dhe reale duhet te jene) merr guximin dhe ngre akuze dhe mendim,debat dhe mashtrim ,ironi 5 lekseh ,kundrejt teje.
Gje e cila ne nje rrafsh real keto lloj mostrash as qe do guxonin te te thoni sikur dhe nje' miremengjes`.
sigurisht jo te gjithe por flas per kategorine e bipolariteti psikollogjik.
Gjithesesi keto lloj eksperimentesh errsire ne kohen e lire virtuale, te mesojne te vlersosh veten dhe te qenurit vetvetja,si ne nje rrafsh virtual apo real qofte.
Per mua kopet si ne jeten real aq ne ate virtuale sme kane pelqyer kurre.
Virtualiteti shpesh ai hipokrit, vepron me kope dhe rekrutime,sot e puthe,nese e shan,pasneser prape e puthe.
Se si ndodh kjo ,se si behen keto suportime ,ngelet akses i psikollogjise.
Tjerat varjane,njeh robi njerez te mire,njerez qe dine etiken e nje rrafshi virtual.
Celsi; Mos afroni njerez ,hije virtuale rreth vetes.
 
Në përgjithësi:
- antarët me më shumë se një llogari
- banaliteti
- antarët që përdorin ignore duke treguar njëkohësisht që e futi x apo y antar në ignore!
- antarët që përdorin ignore dhe përsëri përgojojnë drejtpërdrejt ose jo drejtpërdrejt antarët që kanë në ignore.
- grupi

1. Nga antarët meshkuj janë këta tipat me cilësitë më sipër. Janë një kategori tjetër të fiksuar pas lojrave të fjalëve, e fillojnë banalitetin me provokime me epitete dhe sinonime si popullore “burra me namuz” deri sa kalojnë në banalitet ordiner vetëm se shkruajnë si anonim nga pas kompjuterit njëlloj si leh qeni oas gardhit, janë një kategori tjetër që kanë një llogari të pastër dhe imazh virtual perfekt por janë tip skuthash me më shumë se një llogari dhe inatet që i mbajnë përbrenda prej kohësh i shfryjnë banalitete me llogaritë anonime (duke t’a treguar njëkohësisht që këtë sharje apo situatë e ke peshqesh prej tij), janë edhe një kategori tjetër që bëhen të bezdisshëm me një x apo y antar sa për t’ju bashkuar turmës. Servilizëm pa lidhje. Më kujton atë pjesën kur Maria Magdakenën po bëheshin gati ta vrisnin me gurë dhe Jezu Krishti ndërhyn me fjalët: “Ai që nuk ka mëkatuar, të hedhi gurin e parë” (diçka e tillë). Këta tipat janë si ato skuthat që mezi presin të krijohet një situatë e tillë dhe të dalin në rrjeshtin e parë dhe të tregojnë aftësitë e tyre duke goditur, bashkë me turmën, për të fituar ndonjë fletë lavdërimi nga turma.

2. Nga antaret femra, përsëri këta tipat me cilësitë më sipër. Janë një kategori që përdorin banalitetin sepse mebdojnë se ju lejohet gjithçka vetëm sepse janë femra. Ke një forum tjetër një antare me të cilën kisha patur mardhënie normale më parë shpërtheu në banalitete pa pritur vetëm se bëra like ke komenti i një gruaje me të cilën kishin mendime të kundërta! Më e bukura ishte se unë bëra like aty 2-3 ditë më vonë, thjesht për inerci kur rastisi t’i kushtoja vëmendje atij debati. Janë edhe një kategori që bëjnë provokime ordinere, gra me burra e fëmijë në shpi që krijojnë hatërmbetje për arësye të ndryshme me djem apo burra të virtualitetit dhe i bëhen të bezdisshëm me kunja e provokime të vazhdueshme, kur thjesht mund ti fusin në ignore dhe t’i qëndrojnë këtij vendimi.
E shokuar,duke mos vene re asnjehere aq thelle ndodhite dhe ecurite e personave ketu.
Zot na ruaj!
 
U bene 3 a 4 spo mbaj mend me saktesi sa kam ne virtualitet😄,dhe sme ka ndodh kurre qe te jem acariar kaq keq sa ti kushtoj kesaj temes kaq rendesi dhe te harxhoj energjite e mia,duke gjete ato gjera qe sme pelqejne.
Nuk perjashtoj rastet qe ka persona qe acarojne ne momente te ndryshme,por max tre kater postime e kane jeten e gjate,sepse automatikisht syri ti zhben .
 
Helloo Folks ^_^ Erdha una prap me 1 teme tjeter e gjeneruar nga bisedat ne pergjithsi :D (pra nuk eshte teme origjinale e imja)


Ideja eshte ketu, qe u lodhem duke shprehur sa gjera te bukura e sa mire ja kalojme me njeri tjetrin, por puna eshte qe ndonjehere edhe acarohemi e na merzit ndonje gje, apo na ben pershtypje si fenomen virtual.. Ju tani, cfare ju merzit me teper, cfare nuk ju pelqen, cfare do donit te mos egzistonte?? Etj etj :D


Mua psh. nder vite me ka bere pershtypje shuuume ky fenomeni:
1- Dje XY persona ishin shpirt e zemer, dhe pas ca ditesh kthehen ne armiq e nuk lene gje pa share. :oops: (pershtypje)
2- S'me pelqejne fare shakate banale, apo sharjeeeeet. I urrej!🙊🙈🙉 (acarim)
3- Hatermbetjet dhe qe ikin nga forumi me lajmerime. 🙋‍♂️haha.🙋‍♀️ Mbaj mend para shume vitesh kur iknin hapnin teme: Po e leme forumin per XY arsye, dhe pastaj vinin prap pas ca muajsh! Dhe pastaj prap hapnin teme qe po iknin, e prap ktheheshin. (pershtypje)
4- S'me pelqen po ashtu kur kapen kot me anetare me nxjerre merzine apo problemet e tyre.🏑🏸🏓🥅 (pershtypje)
5- Kur devijojne diskutimet, "kon e kon" vetem qe tmos pranojne se ja fusin najher kot. loolloollool (acarim)
6- Plotesojini vete tani se s'do i rreshtoj te gjitha une! 😁 lool


p.s.1. Se mos mendoni: Kush e ka merzit Solin qe po hap kete teme? Po ju bej paraprite: Asnje po kot per hir te diskutimit!😇
p.s.2. mund te bej pjese dhe vete tek pikat siper ;p:unsure:
Qe je merzit he merzit ti por sdo ta thuash :p
 
Njerzit qe nderhyjn ne jeten time private pa lejen time.
Sja lejoj ktyre qe me dun te miren e jo mo ne virtualitet... se e di mir qe kthehem ne kafsh.
Dyshoj per keq dhe sjap chance te dyt.

Kaq kisha.

Per te tjerat nuk e rruj fort... me kalon cdo gje brenda sekondit.

Ps: dhe jo, s'eshte batut. Per gjys nderhyrje dikur merrja me shkelma cdo gje qe me dilte perpara. Se di sa dyer ka ndryshuar shkolla prej meje lol
 
Njerzit qe nderhyjn ne jeten time private pa lejen time.
Sja lejoj ktyre qe me dun te miren e jo mo ne virtualitet... se e di mir qe kthehem ne kafsh.
Dyshoj per keq dhe sjap chance te dyt.

Kaq kisha.

Per te tjerat nuk e rruj fort... me kalon cdo gje brenda sekondit.

Ps: dhe jo, s'eshte batut. Per gjys nderhyrje dikur merrja me shkelma cdo gje qe me dilte perpara. Se di sa dyer ka ndryshuar shkolla prej meje lol
Luaneshë ti 💪😄👍
 
Njerzit qe nderhyjn ne jeten time private pa lejen time.
Sja lejoj ktyre qe me dun te miren e jo mo ne virtualitet... se e di mir qe kthehem ne kafsh.
Dyshoj per keq dhe sjap chance te dyt.

Kaq kisha.

Per te tjerat nuk e rruj fort... me kalon cdo gje brenda sekondit.

Ps: dhe jo, s'eshte batut. Per gjys nderhyrje dikur merrja me shkelma cdo gje qe me dilte perpara. Se di sa dyer ka ndryshuar shkolla prej meje lol
Si mund te nderhyj dikush nga virtualiteti ne jeten tende private?
Sinqerisht se kuptoj
Ne ç’sens e thua?
 
Top