Cfare gatuat sot?

Arfenilla

Themelues i Forumit
Themelues
kta peshqit vetem kur ti servosh jan te mir.(te plasin5FA087D0-1D8A-448C-9B2D-CDD67FB91305.jpeg deri ti besh ti hash)?
 

ɒlɿɒM

ƨiɿɘnɘǫ iuƨ
Themelues
Pshesh me kos
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Themelues
Asgje!
gjith diten ne shpi, as ne pune nuk shkova dhe nuk gatova. ?Porositem
 

ɒlɿɒM

ƨiɿɘnɘǫ iuƨ
Themelues

Vajza

NocturnalMoron
Staf në FV.AL
Adm
Jane me kashkaval brenda?
Ma jep cik receten hahah
2 gota qumesht të vokët
2 gota ujë të vokët
2 gota vaj
1 Lugë kvasac
1 lugë kryp (unë i qes 2)
6 gota miell

E len brumin të pushojë afër 1 orë.

E merr brumin, e ndan në toptha të vogla I shtyp pak më dorë, dhe I shtin kashkaval dhe prap e rrumbullon e bën top. Dhe I rëndit në tepci. I lënë të pushojnë 20 min.

Në një pjatë veç qet 2 lug mjalt dhe e përzien me pak ujë deri sa të hollohet mjalti.
Me këtë I lyen të gjithë topthat, dhe në fund I qet dhe susam.

Furra të jetë e nxehur në 200 °, dhe pasi të marrin ngjyr siper e ul Temperaturen në 150, dhe I mbulon me foli.
Pjeken 30 min.
 
Top