• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Cfare gatuat sot?

@lov3rm4n. Ti meqe je kuzhinjer disa vjeqar..do na ndash ni mesele😂

pizza me mir eshte e holl(brumin)apo e trash?
Pizza e holle arfe perdoret neper restorante
biles duhet te jete aq e holle sa mos mbaj veten e saje ne kembe :) , por varet nga personi😉

Persa i perket asaj pake me te trashe
eshte perfekte per familjet
por gjithmone eshte diçka individuale
une e preferoj mesatare me buze me te trasha
sepse qe te fryhen buzet e pices
duhet lene nje distance rreth 2.5 cm me salce nga buzet dhe ne momentin e hapjes mos ta prekesh ne ate zone, por vetem rrethe rrotull saje. Hapja rekomandohet me dore dhe jo me okllai ☺
 
Flm lover..edhe nje pyetje kisha un per piza🙂djathi i picav(kaqkavall)ktu i them..cili eshte me i mir ?
Un blej te ndryshem ,po asnjher nuk me del si aty tek pizeria se ha..se zgjatet.
Pizza nuk behet me djathe arfe por me mozarella, djathi shtohet vetem kur behet pizza me 4 djathra
Ndersa edhe dicka tjeter
persa i perket perimeve dhe pjekjen e tyre ne poporcion me kohen e pjekjes te rekomandoj
ti fusesh ne mikrovale rreth 3 min dhe pastaj t'ja hedhesh te pizza dhe ti pjekesh 😊
 

ami7

Anëtar Aktiv
Flm lover..edhe nje pyetje kisha un per piza🙂djathi i picav(kaqkavall)ktu i them..cili eshte me i mir ?
Un blej te ndryshem ,po asnjher nuk me del si aty tek pizeria se ha..se zgjatet.
Arfe une e perziej mozzarella me gouda, provoje njehere ... dhe perimet nuk mendoj se duan mikrovale (haen dhe te gjalla), mjafton koha qe piqet pica 🤗
 

Monique

../\../\...................................
Staf në FV.AL
Menuja sot kishte
Tave kosi, makarona me zarzavate, sallate jeshile me gjera brenda, salce kosi me gjera brenda dhe petullat e mengjesit qe normal si kish ngrene kush se te gjithe gjume!
 

Hope

◕‿◕
Ashtu thone por shume njerez po kthehen vegjetariane...:)
Njerzit kane nevoj per ndryshime dhe trende.
Njeriu qe nga koha krijimit ka qene e do mbetet qenje karnivore. Stomaku dhe tubi digjestiv jane te krijuar per te "shkatruar/digjeruar" mish dhe jo vetem gjethe e bajame.
Per ceshtjen e shijes nuk nderhy, por per cilesine e proteines mund te them qe nuk krahesohet.

Rastesisht kam lexuar kete artikull:
 

dangerous

Anëtar
.
.
&&DARIUS

Thirri do shoqerin që i ke pas prz e i ke se gjithë ky mish i kuq asht tu shku dam e ça të vinë me fustan të kuq se ti je blu e të kombinon ngjyra trg që je xhentëlmen e vën të kuqe e të bardhë me pi e keshtu e do kjo shoqni e trg veten se ke Zëmergjersi 😊😊😊.

... më falni se i hangra presjet e pikat se per shpejt puna.
 
Top