Cfare eshte per ju ironia?

Aleks30

Antarë i Respektuar
Si ju duken njerezit qe perdorin shpesh ironi?
Prsh, une personalisht, mundohem te bej autoironi me qellim qe te mos fyej kend. Me perjashtim te rasteve kur dikush e meriton
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Ironia eshte mprehtesia e nje bagazhi te shendetshem,per ta perdorur po ne formen dhe vendin e duhur!
Kush dine ta bej ironin e shendetshme eshte nje segment progresiv idesh,situatash etj etj,si puna e katilizatorit ne nje reaksion kimik.
Njerzit qe s`dine ta perdorin sic duhet,shpesh shprehin vrere dhe diskriminim ndaj nje situate,njeriu apo individi!
Duke e kthyer vulgaritet te rendomte!
Per mua ironi te tilla jane pervec se 5 lekshe dhe kompleksive,shprehin brumin e nje individi problematik dhe kompleksiv!
Personalisht ironin e perdore aty ku kuptohet dhe e di qe vlersohet drejte!
Ne rastet tjera shkon dem,dhe behet e pavlere!
Ndaj eshte indiferenca!
 

Angel_Devil

Kush ma vodhi diturinë !
Ironin se kuptoj fare , kto qe perdorin ironi jan dele , mendojn se te vejn ne loje , robi flet troc dhe thjesht ska nevoj per ironi. A ka me.bukur se fshatarshe ??? Jo.pp.pika.jo po presja . Hajde ejm lloqe perball e ra shofesh piken e presjen tw.ngelesh si sh....t .
 

Aleks30

Antarë i Respektuar
Ironin se kuptoj fare , kto qe perdorin ironi jan dele , mendojn se te vejn ne loje , robi flet troc dhe thjesht ska nevoj per ironi. A ka me.bukur se fshatarshe ??? Jo.pp.pika.jo po presja . Hajde ejm lloqe perball e ra shofesh piken e presjen tw.ngelesh si sh....t .
Meqe i qujte dele po te them dicka qe ka kesh dhe thjesht per njohuri
Ironia tregon nje shkalle te larte intiligjence. Autoironia, akoma me shume. Eshte keq kur kjo perdoret ne menyre te shemtuar por jo te gjithe Dine ta bejne pasi, si te thash me lart, meqe paske qef ta them troç, do tru
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Do te dish dicka, ndoshta vetem se flas me ty rri ketu.
Ndoshta dikush tjeter do mendoj se po flas per qepe
he he mos me bej nostalgjike! :)
ketu eshte nje ambjent i mire ,me kohen serio ta them do e shikosh si nje vater familjare ku kalon kendshem,e pavarsisht mos kuptimeve,apo keqkuptimeve apo mirekuptimeve,te gjithe jemi ne nje harmoni te duhur dhe ndaj gjendemi ketu!
Me behet qejfi qe te kam njohur!
Dhe uroj te shprehesh me kohen dhe shume pjese tjera tuat,te cilat pervec se ne nivel diskutimi te ofrojne pse jo dhe nje mireinformim per pjeset ne te cilat ti i ke studiuar dhe i din! :))
 

Aleks30

Antarë i Respektuar
he he mos me bej nostalgjike! :)
ketu eshte nje ambjent i mire ,me kohen serio ta them do e shikosh si nje vater familjare ku kalon kendshem,e pavarsisht mos kuptimeve,apo keqkuptimeve apo mirekuptimeve,te gjithe jemi ne nje harmoni te duhur dhe ndaj gjendemi ketu!
Me behet qejfi qe te kam njohur!
Dhe uroj te shprehesh me kohen dhe hsume pjese tjera tuat,te cilat pervec se ne nivel diskutimi te ofrojne pse jo dhe nje mireinformim per pjeset ne te cilat ti i ke studiuar dhe i din! :))
Nuk dua te fyej askend por ....
Nuk me ngjisin. Jane , me mua, as para e as prapa por anash
 

Angel_Devil

Kush ma vodhi diturinë !
Meqe i qujte dele po te them dicka qe ka kesh dhe thjesht per njohuri
Ironia tregon nje shkalle te larte intiligjence. Autoironia, akoma me shume. Eshte keq kur kjo perdoret ne menyre te shemtuar por jo te gjithe Dine ta bejne pasi, si te thash me lart, meqe paske qef ta them troç, do tru
Prap inteligjenc.ka.se.ironi nuk ben kush ska men , gjithsesi tru pa tru si pelqej ironiket sepse te gjith ironiket tentojn me.ve ne loj tjetrin
 

Aleks30

Antarë i Respektuar
Prap inteligjenc.ka.se.ironi nuk ben kush ska men , gjithsesi tru pa tru si pelqej ironiket sepse te gjith ironiket tentojn me.ve ne loj tjetrin
Mese e vertete por ka akoma nje shkalle me te larte qe eshte autoironia.
Ku ne te vertete ve ne loje veten por prek dike apo nje mase tjeter
 

Angel_Devil

Kush ma vodhi diturinë !
Mese e vertete por ka akoma nje shkalle me te larte qe eshte autoironia.
Ku ne te vertete ve ne loje veten por prek dike apo nje mase tjeter
Dakort auto ironia jam dakort me veten e tij njeri te bej cte dojn por ironi me tjetrin jo .
 
Top