• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Burrat që martohen me infermiere janë ndër më të lumturit në botë

Hera

Βιβλίο φάγος
Burrat që martohen me infermiere janë ndër më të lumturit në botë

Come-trovare-lavoro-come-infermiere-a-Londra


Me siguri çdo mashkull ëndërron të ketë një partnere të bukur, inteligjente, të ndjeshme por edhe të fortë përkrah tij. Romantike dhe të pavarur në të njëjtën kohë. Por cila grua arrin të mbajë brenda vetes të gjitha këto karakteristika të jashtëzakonshme?


Infermierja! Infermieret mishërojnë në mënyrë të përkryer modelin ideal të gruas së burrave evropianë. Por përveç tipareve të përmendura, çfarë i bën ato veçanërisht tërheqëse? Le të zbulojmë se çfarë doli nga sondazhi i fundit.

Pse burrat që martohen me infermiere janë ndër më të lumturit?

  1. Infermierja është e fortë dhe e ndjeshme në të njëjtën kohë
Kjo do të thotë se ajo nuk humbet kurrë dhe arrin të zgjidhë situata, ato edhe delikate me vendosmëri dhe feminitet.

  1. Ka durim të pafund
Një veçori tjetër që e bën këtë kategori kaq të dëshiruar është durimi i saj i madh. Për t’u marrë me burrat, kjo është ajo që vërtet ju duhet shumë!

  1. Një infermiere e di rëndësinë e gjërave themelore
Ajo është një grua që nuk mashtrohet dhe mjafton një shikim, për të kuptuar se cilat janë gjërat që duhet t’u kushtojë vëmendje dhe interes.

  1. Ajo është një grua e organizuar mirë
Një tipar tjetër i rëndësishëm që e bën infermieren gruan ideale për shumë burra është organizimi i saj i përsosur. Një cilësi që vlen edhe në jetën shtëpiake.

  1. Infermierja është një nënë shumë e pranishme
Megjithëse puna shpesh e mban të zënë edhe gjatë natës, infermierja është një nënë që është e pranishme dhe shumë e vëmendshme për nevojat e fëmijëve të saj. Një cilësi që arrin ta jetojë me shumë natyralitet dhe spontanitet.

  1. Ajo është përgjithësisht një e dashur pasionante
Së bashku me tiparet që sapo janë parë, ajo arrin të rezervojë vëmendjet dhe momentet e shoqërimit me partnerin e saj. Përbërësit thelbësorë për një jetë të pasur dhe plotësuese si çift.

  1. Infermierja është një shoqëruese e kujdesshme që është e gatshme të mbështesë partnerin e saj
Në jetën e përditshme, veçanërisht në situatat më delikate dhe të vështira, të keni një partner të kujdesshëm dhe mbështetës është shumë e rëndësishme. Kjo është një tjetër karakteristikë e rëndësishme që gratë e këtij profesioni janë në gjendje të sigurojnë për shoqëruesit e tyre. Shokë të lumtur. Më të lumturit në botë.
 

Hope

◕‿◕
Per i cik i paskam shpetuar lumturise une.
Kam kunaten infiermiere 🤣
Ka qene studentja me e mire dhe infiermierja me e kualifikuar ne spitalin e durresit.
Tani na e ka marr Amerikoni, ka shku ne St Luis.
Po ti si i shpetove lumturise? Doje te gjuajeje kunaten apo ndonje shoqe te sajen? lol

Sa per temen: lumtura nuk varet nga zanati, por nga njeriu. Ata qe jane te lumtur me infirmiere (se jane infirmiere!) kane disa fantazira mangut :p lol
Ca besuat ju qe gjitha infirmierat jane te persosura dhe kur hyn ne shkolle kane nje check-list: po se plotsuan nuk bejne shkollen lol
 

Vie

Esprit libre
Kjo vlen dhe per femrat besoj jo vetem per meshkujt. lol

Un kam kushon Doktorr lum nusja ça fati pat . Po puno per Gjermonin .
Na u mbyllen dhe kufijte qe jqr.😀
 
Po ti si i shpetove lumturise? Doje te gjuajeje kunaten apo ndonje shoqe te sajen? lol

Sa per temen: lumtura nuk varet nga zanati, por nga njeriu. Ata qe jane te lumtur me infirmiere (se jane infirmiere!) kane disa fantazira mangut :p lol
Ca besuat ju qe gjitha infirmierat jane te persosura dhe kur hyn ne shkolle kane nje check-list: po se plotsuan nuk bejne shkollen lol
Mora motren e asaj qe beka te lumtur burrat pra mo 😂
Kur e kam njohur une ishte akoma studente.
Po ta kisha lexuar kete artikull atehere do e kisha kthy timonin 180 ° nga ajo 🤣😝
Ca sbo robi shkrete per icik lumturi😝
 
Top