Botërori 2014: Lojtarët më të shtrejtë

Ylli-1

Etnoshqiptar
Bota Sot | 10.12.2013 00:39


largea_815231386632446.jpg


Kur jemi gjashtë muaj nga starti i Kupës së Botës "Brazil 2014" dhe përcaktimit të 32 kombëtareve pjesëmarrëse, "Pluri Consulting" ka publikuar listën e 10 futbollistëve më të vlefshëm (bazuar në vlerën e merkatos) të kompeticionit.

Fituesi i katër "Topave të Artë", Lionel Messi kryeson listën me 139,6 milionë euro, i ndjekur nga Cristiano Ronaldo me 104,2 milionë dhe shoku i skuadrës te Barcelona, Neymar, me 67,4 milionë euro.

Në Top 10 mbizotëron Barcelona me tre lojtarë, ndërsa La Liga është kampionati me më shumë futbollistë, 4.

Fituesi i Bundesligës dhe Champions League-s me Bayern Munchen dhe kandidat për "Topin e Artë", Franck Ribery, është futbollisti që mbyll Top 10.


bot1.jpg


bot2.jpg


bot3.jpg


bot4.jpg


bot5.jpg


bot6.jpg


bot7.jpg


bot8.jpg


bot9.jpg
.

bot10.jpg
 
Top