Besoni se ekzistojne fantazmat ?

kitrra 123

plak gjufurrak
V.I.P
Ketu ne forum a? S'ma merr mendja!
 

Loverboy

A pretty face can never trick me
Besoj, i ke ne forum plot
 
Ekzistenca e tyre edhe nese nuk mund te shihet vizuelisht apo te preket me duar nga ana juaj ata/ato ekzistojne ne mesin e juaj fatkeqesisht .

Nga ajo cka kam lexuar dhe nga informacionet rrethe tyre nga praktika qe na ofron jeta , e qe kam rr3the botes se tyre , mund te theme qe qellimi paresor " i fantazmave" eshte qe , sa me shume te behet perzierja e gjinive te kunderta .Dhe nese kjo arrihet tek deshirat e tyre , pastaj ata ne theks te veqant i pari i tyre me ushtrine e vete te kordinuar ne menyre perfekte manovron shume lehte tek jerezit .

Eshte e logjikeshme ekzistimi i tyre vetem ndalu dhe logjiko pak , njeriu edhe pse krijesa me e dalluar e Zotit qe posedon mendje e arsyeje , cfare veprash bene ne token ne te cilen jeton !?
Nese nje njeri bene vrasje , krime te ndryshme ne toke, a nuk eshte shenderruar ne fantazme reale dhe te dukshme ? Nese e besoni kete fakt , fantazmat jane po krijesa te tilla te cilat veprojne vetem te keqen , sepse keshtu jane betuar deri sa te ekziston fundi i kesaj jete .
Ne fund nje fakt te tyre profetik tia permendi ato qarkullojne ne trupin e juaj sic qarkullon gjaku ne damret tuaj ! Por, fantazmat me te permendurit e Zotit ato largohen nga trupi , kurse aftesia e qarkullimit te tyre ne bote eshte e pakonceptushme nga mendja e njeriut . Edhe pse kane kete pushtet te manovrimit eshte Zoti ai i cili me Fuqine absolute te Tij qe Sundon boten dhe menaxhon fuqine e tyre .
Ne fund Zoti e mallkoft ushtrine e tyre se bashku me shefin e tyre qe e besojne ne vend Zoti , amin .
 

NGU

Wild child full of grace
V.I.P
Nese e ka thene ky me siper, atehere ato ekzistojne.
 
Per mua s'eshte aspak "mister"
Me mbajn zgjuar naten.
?‍♀️
Kam periudha qe ju afrohem dhe momente qe largohem sepse mbyllem ne vetvete.
 

Monique

With or Without u
Titulli: Besoni se ekzistojne fantazmat ?

Everything monique, everything!!!

hajduti
I dashur partner per i dite e gjys, e ma men kur ishe moderator i fantazmave?
Qe ath shkite e s'u ktheve dot ne formen tende te meparshme
Dhe themi nuk ekzistojne fantazmat..... @Darius eshte njeri prej tyre lool
 

Grensi

Dhe vjen nje dite..
Une nuk mund te pranoj ekzistencen e tyre...iluzione po ..keto prodhohen nga truri I robit
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Fotoja me poshte jep nje koncept paksa abstrakt te shpirtave njerzor, por te percjell shume mire artistikisht.
Besonj qe njerzit tane te dashur,dhe pse vdesin,nje pjese e hijes se tyre ,gjendet,rrin prane nesh ne forma te tjera,qe ne s`jemi ne gjendje ti shpjegojme,ti kuptojme,te pakten ne nje forme racionale dhe egzistente.
120446439_3662222703845201_4216054947788169558_n.jpg
 

Monique

With or Without u
Se di por kte termin "vdesin" spara e perdor ,pervec rasteve kur e them me sens humori
Ne pergjithesi them "eshte larguar nga jeta "

Gjithsesi eshte festa e shpirtrave e cila mbart nje histori brenda saj...
 

Abisi

larguar
Shume histori me kane treguar per ekzistencen e tyre.Por,nuk besoj.Gjithcka e krijon mendja e nje njeriu te frikesuar.
 
Nje fantazem e embel eshte kjo @DeliriumMind qe kur fillojme telin e mbyllim vetem kur zbardhet drita ......fantazma ime ti ????
Me mungojne ato telefonatat .... ne ballkon ne te ftoht, mbrapa rrobave te ndeme dhe veshur me t shirt te holle ahahah ❤
 
Shume histori me kane treguar per ekzistencen e tyre.Por,nuk besoj.Gjithcka e krijon mendja e nje njeriu te frikesuar.
Secili prej nesh eshte i lire te besoj ne cfare do, ama te siguroj qe egzistojn njerez qe jan te lidhur me dimensionin tjeter... kush me shum e kush me pak. Por ne jemi aq te angazhuar me problemet tona, sa qe shum gjerave as nuk i a vejm veshin ?
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Se di nese egzistojne.
Por ne momentet qe humbim njerez te dashur,e ke te nevojshme te besosh,ose me sakte ti e ndjen energjin e shpirtit tyre rreth teje,
Eshte kaq qetesuese here here.
 
Sot paskam shoqeri.
Po sistemoja dhe rregulloja duke kercyer me muzik ne vesh kur pash qe dicka po me veshtronte... ose me sakt "ndjeva" qe po vinte tek une dhe nga ku... sepse un smund ti shoh. Nuk e kam zhvilluar kurre ate aftesi.
Qe aty, ma ka ber mishin te till vazhdimisht ne nje luft mes meje dhe tij!
20210604_012133.jpg

Me teper tundesha dhe ngreja volumin, me keq reagonte nga qe nxorra gishtat e mesit sepse sdoja te pushoja duke kercyer.
Kudo levizja qe mos te me bezdiste, me ndiqte.
Dhe tani po pret te flej gjum qe tme bej vizit.
Lol

Fuck you
Ska gjum sot i dashur incubus.

Pauz sepse e urrej kur me afrohesh por do kercej perseri.

//edit
Te te behet mishi i till deri sa te bezdisi ne fytyr... wtf
 
Top