Besoni se ekzistojne fantazmat ?

DArbi

Anëtar i Respektuar
Titulli: Pe: Titulli: Pe: Besoni se ekzistojne fantazmat ?

Po mos te isha serioze, nuk do humbja koh fare per te dhene mendimin tim ;)

Je sensitive?
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Besoni se ekzistojne fantazmat ?

Mbasi shpirti le trupin e ka shum te veshtire te shkeputet nga identiteti qe ka len pas materialisht...mund te humbas trupin material por mund te krijoj ne planin astral te njejtin trup...ka plot raste kur dikush ka takuar ne rruge nje te njohur dhe me pas ka marr vesh se ai i njohur qe ka takuar kishte shum dite qe kishte vdekur..as personi vet nuk kishte kuptuar se kishte vdekur..jan raste te cuditshme por reale.

Don je real ti?
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Besoni se ekzistojne fantazmat ?

une nuk besoj ne fantazma aspak.... edhe po te sjellin plot teori :D
 

DArbi

Anëtar i Respektuar
Titulli: Besoni se ekzistojne fantazmat ?

Po mire,cne keto tema ne kete ore njehere!? :p

mbaje llampen ndezur ti
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Besoni se ekzistojne fantazmat ?

Mbasi shpirti le trupin e ka shum te veshtire te shkeputet nga identiteti qe ka len pas materialisht...mund te humbas trupin material por mund te krijoj ne planin astral te njejtin trup...ka plot raste kur dikush ka takuar ne rruge nje te njohur dhe me pas ka marr vesh se ai i njohur qe ka takuar kishte shum dite qe kishte vdekur..as personi vet nuk kishte kuptuar se kishte vdekur..jan raste te cuditshme por reale.

Kam degjuar dhe une plot histori te tilla ,dhe shkencrisht deri diku kete ide mbeshtesin ,pra qe shpirti ngelet peng i trupit.
Biles nga ana fetare ose te vjetrit ,thone duhet me fale dicka,ose me ndez nje qiri qe shpirti te lirohet nga trupi qe tashme ka vdekur dhe te kaloj ne jeten tjeter.
 

DArbi

Anëtar i Respektuar
Titulli: Besoni se ekzistojne fantazmat ?

Sikur te jesh portavoce nga ndonje planet i panjohur?

po sikur ti te jesh nje krijes e mbyllur ne kafazin e vetes?!
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Besoni se ekzistojne fantazmat ?

veprime te neuroneve hahahahhaha ca ben frika eeee

ahahhaha Don une jam takuar ne to,por i them vetes shiko ke qene femije dhe e ushqyer me mitologji fantazmash(kjo fale nje nusie axhe,qe e doja shumee) ndaj nuk dua as te besoj qe kam pare,(qe se di nese ka qene e vertet,pasi femije) dhe as ti takoj me :(
 

DArbi

Anëtar i Respektuar
Titulli: Besoni se ekzistojne fantazmat ?

Kam degjuar dhe une plot histori te tilla ,dhe shkencrisht deri diku kete ide mbeshtesin ,pra qe shpirti ngelet peng i trupit.
Biles nga ana fetare ose te vjetrit ,thone duhet me fale dicka,ose me ndez nje qiri qe shpirti te lirohet nga trupi qe tashme ka vdekur dhe te kaloj ne jeten tjeter.

Shpirti mbetet i varur nga personazhi sepse ne jeten qe ka ber nuk ka udhehequr UNI por personazhi (Trupi)!
 

DArbi

Anëtar i Respektuar
Titulli: Besoni se ekzistojne fantazmat ?

Epo ja qe un i dallova :)
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Besoni se ekzistojne fantazmat ?

Shpirti mbetet i varur nga personazhi sepse ne jeten qe ka ber nuk ka udhehequr UNI por personazhi (Trupi)!

hahahahahaha e shikon cte ben nje "un" qe ste merr vesh mbi-unin as kur vdes haahhahahahahahahaha o me lot.
 

DArbi

Anëtar i Respektuar
Titulli: Besoni se ekzistojne fantazmat ?

ahahhaha Don une jam takuar ne to,por i them vetes shiko ke qene femije dhe e ushqyer me mitologji fantazmash(kjo fale nje nusie axhe,qe e doja shumee) ndaj nuk dua as te besoj qe kam pare,(qe se di nese ka qene e vertet,pasi femije) dhe as ti takoj me :(

Te gjith ne qe se kemi hasur fenomenin kemi frik,,nga frika nuk e pranojme..nese do ishim te lire do e shikonim ne nje kendveshtrim me normal..frika eshte arsyeja pse vuajme kompleksin ee injorances..
 

DArbi

Anëtar i Respektuar
Titulli: Besoni se ekzistojne fantazmat ?

hahahahahaha e shikon cte ben nje "un" qe ste merr vesh mbi-unin as kur vdes haahhahahahahahahaha o me lot.

lexo librin e te vdekurve Tibetian e pastaj qesh sa te mundesh
 

DArbi

Anëtar i Respektuar
Titulli: Besoni se ekzistojne fantazmat ?

Une me tv ndezur fle,me ka vajt korenti ne 4 muj 1 mije lek...kshu Euro

Mos beheni e ju me xhinde po kam merak :p

bo bo te paskan nxjerr dificit loooool
 

Monique

With or Without u
Titulli: Besoni se ekzistojne fantazmat ?

Dua te di si jane e cpamje kane?
Kur kam qene e vogel gjithnje kisha nje ndjesi se prapa meje ish dikush....kur kthehesha nuk ish.
Kjo ndodhte kudo, por fillova te bind veten se cdo gje ishte pjelle e imagjinates sime .
Edhe sot (rralle) ky fenomen perseritet por une e mbys me idene se nuk eshte real.
Cdo gje eshte fraksion sekondi por ndjesia zgjat shume ne kohe...
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Besoni se ekzistojne fantazmat ?

lexo librin e te vdekurve Tibetian e pastaj qesh sa te mundesh

S"behet llaf te lexoj asnje gje qe ka te bej me fantazma apo shpirtra ne kete version.
E qeshmja me erdhi se e kapa ne sensin luftes psikollogjike qe i ndodh njeriut gjate jetes,jo ne sensin e asaj qe pohove ti.
Sepse une nuk jam thelluar shume ne kete drejtim ndaj dhe nuk flas dot shume ,nuk me intereson te pasuroj veten ne kete fushe kaq enigm per mua.
Preferoj te qendroj injorante me kenaqsi ne kete fush ,mjafton ti kem larg si preceptime.
 

DArbi

Anëtar i Respektuar
Titulli: Besoni se ekzistojne fantazmat ?

S"behet llaf te lexoj asnje gje qe ka te bej me fantazma apo shpirtra ne kete version.
E qeshmja me erdhi se e kapa ne sensin luftes psikollogjike qe i ndodh njeriut gjate jetes,jo ne sensin e asaj qe pohove ti.
Sepse une nuk jam thelluar shume ne kete drejtim ndaj dhe nuk flas dot shume ,nuk me intereson te pasuroj veten ne kete fushe kaq enigm per mua.
Preferoj te qendroj injorante me kenaqsi ne kete fush ,mjafton ti kem larg si preceptime.

secili ka rrugen e vet ne kete udhetim pa fund :)
 

sensuu

sweet
V.I.P
Titulli: Besoni se ekzistojne fantazmat ?

Nuk besoj,por me ka tmerruar gjithnje qe kur vdes dikush nje zog troket te xhami....Boh cdesha qe u futa te kjo teme se skam as njeri ne shpi :( :(
 

DArbi

Anëtar i Respektuar
Titulli: Besoni se ekzistojne fantazmat ?

Dua te di si jane e cpamje kane?
Kur kam qene e vogel gjithnje kisha nje ndjesi se prapa meje ish dikush....kur kthehesha nuk ish.
Kjo ndodhte kudo, por fillova te bind veten se cdo gje ishte pjelle e imagjinates sime .
Edhe sot (rralle) ky fenomen perseritet por une e mbys me idene se nuk eshte real.
Cdo gje eshte fraksion sekondi por ndjesia zgjat shume ne kohe...

te pakten je koshiente se e ke ndrydhur veten ne kete drejtim,,,mund te rregullosh kete gje
 

DArbi

Anëtar i Respektuar
Titulli: Besoni se ekzistojne fantazmat ?

Nuk besoj,por me ka tmerruar gjithnje qe kur vdes dikush nje zog troket te xhami....Boh cdesha qe u futa te kjo teme se skam as njeri ne shpi :( :(

hahhahahahahahhahahahah
 

Monique

With or Without u
Titulli: Besoni se ekzistojne fantazmat ?

te pakten je koshiente se e ke ndrydhur veten ne kete drejtim,,,mund te rregullosh kete gje

Po jam...por a nuk eshte me mire kshu?
Cfare do clironte nga une ajo pjese?
Me ka ndodhur nje ngjarje teper e rralle ne mars te 2010....ishte muzg dhe isha ne nje gjume te lehte.
Ndodhesha diku ku nuk mund te flija rehat dhe zgjohem pak si e trembur. Ne fakt ngrihem per te kontrolluar dicka (pak rendesi ka) dhe ne te djathte te asaj cka u ngrita te shihja ishte fytyra e njeriut tim me te shtrenjte babait tim qe nuk jeton.
Ne ate moment fytyra u shperbe si pluhur i bardhe dhe une isha totalisht e fokusuar dhe e mpire teksa shihja.
Ne ate kohe hyn ime me dhe i tregoj ngjarjen.
Nese do kisha qene ne gjume...e para mamaja ime do thosh qe po flije.
Mgjth ngjarje jo te kesaj natyre por deri diku te ngjashme kam perjetuar shume....
Me e frikshmja ishte kjo kur isha ne shpi dhe kisha jo vetem ndjesine se ishte e dikush tjeter pervec meje aty, por ndjeja si kalonte pas meje me nje shpejtesi te madhe dhe mbushesha mornica gjithe.....thjesht bindja veten qe imagjinoja
 

DArbi

Anëtar i Respektuar
Titulli: Besoni se ekzistojne fantazmat ?

Po jam...por a nuk eshte me mire kshu?
Cfare do clironte nga une ajo pjese?
Me ka ndodhur nje ngjarje teper e rralle ne mars te 2010....ishte muzg dhe isha ne nje gjume te lehte.
Ndodhesha diku ku nuk mund te flija rehat dhe zgjohem pak si e trembur. Ne fakt ngrihem per te kontrolluar dicka (pak rendesi ka) dhe ne te djathte te asaj cka u ngrita te shihja ishte fytyra e njeriut tim me te shtrenjte babait tim qe nuk jeton.
Ne ate moment fytyra u shperbe si pluhur i bardhe dhe une isha totalisht e fokusuar dhe e mpire teksa shihja.
Ne ate kohe hyn ime me dhe i tregoj ngjarjen.
Nese do kisha qene ne gjume...e para mamaja ime do thosh qe po flije.
Mgjth ngjarje jo te kesaj natyre por deri diku te ngjashme kam perjetuar shume....
Me e frikshmja ishte kjo kur isha ne shpi dhe kisha jo vetem ndjesine se ishte e dikush tjeter pervec meje aty, por ndjeja si kalonte pas meje me nje shpejtesi te madhe dhe mbushesha mornica gjithe.....thjesht bindja veten qe imagjinoja

Njerezit qe kan ndjeshmerin e shqises se gjashte jane me fat,,,rendesi ka te mposhtin friken dhe te veshtrojne me qetesi platonike ngjarjen qe ju paraqitet..kjo nuk ndodh me nje te kercitur te gishtave e as me fjale..Fokusim!
 

Monique

With or Without u
Titulli: Besoni se ekzistojne fantazmat ?

Njerezit qe kan ndjeshmerin e shqises se gjashte jane me fat,,,rendesi ka te mposhtin friken dhe te veshtrojne me qetesi platonike ngjarjen qe ju paraqitet..kjo nuk ndodh me nje te kercitur te gishtave e as me fjale..Fokusim!

Cfare mund te marresh nga kjo?
 

Delirium

No description ...
Titulli: Besoni se ekzistojne fantazmat ?

Jo nuk besoj :)
 
Top