Bella

E di qe sme degjon e di ...
nuk e perjeton as kete kohe te marre .
Jasht cdo frike e makthi je prehur qete ne qiell.
Mes engjejsh qe ste gjykuan por prane te moren pergjithmon.
Sjemi takuar kurre... e pra ti e dije me mire qe sjetojm pergjithmone.
Akoma tingllon ajo e qeshura jote qe une degjoja nga tastjera e computerit tend.
Mbase krejt tjeter ce ke pasur realisht.
Por ne veshet e mi tingellonte e kristalt.. rrembyeshem dhe koket.
Po ... e di e dashur ... me mungoje edhe kur ste kisha njohur... kur shpirtin tend se kisha pare me pare.
Me mungoje ather kur ste njihja dhe cuditshem me mungon tani.

Me kishin ngel ca fjale pa ti then ..
Bella.
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Themelues
Bella nuk ka dite cfare eshte hidherimi apo fyerja..Ajo eshte fy nga tjert po Jo dikush nga ajo..Ajo ka qen e zhveshur nga paragjykimet...ajo ka ni bagazh te madhe ne forum.
Gjyna se iki e re..?
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Pose thoni ju ,a i besoni keto qe thoni?
A i ndryshoi vdekja njerezit,cilet njerez?
Te njejtet jane.
U thelloi hipokrizine.
Po ajo te ishte gjalle? Kush do ishit sot?
Zot me ndjej mua bashke me keto siper.
 
Lere politiken se nuk te ka lezet
nese ke diçka per te thene me mire hesht sepse as e ke idene se kush ishte!
na ler ne qe patem fatin ta njihnim te flasim per te.
 
Last edited by a moderator:

Arfenilla

Themelues i Forumit
Themelues
Pose thoni ju ,a i besoni keto qe thoni?
A i ndryshoi vdekja njerezit,cilet njerez?
Te njejtet jane.
U thelloi hipokrizine.
Po ajo te ishte gjalle? Kush do ishit sot?
Zot me ndjej mua bashke me keto siper.
Ashtu siq jemi te na pershkruajn?..Bella nuk na ndegjon pse themi nje fjal te mir per te..Por ishte e till dhe ashtu e kujtojm?

ps..te ishe Ylli e din ti ca do thoshte per Bellen?
 

ɒlɿɒM

ƨiɿɘnɘǫ iuƨ
Themelues

ɒlɿɒM

ƨiɿɘnɘǫ iuƨ
Themelues
Spo gjej komentin e nicktjeter?

Doja te shtoja dicka ne lidhje me ate post.
 

Petrit101

Ta ka ta pu! ta kam me ti ba
Nuk kam ndërruar asnjë fjalë me këtë antrare të nderuar dhe , me ato çfarë ka shkruar këtu ka lënë për të kuptuar se ishte psokologjisht e pjekur.
Me vjen keq kur ndodhin disa vdekje para kohe . Kur rruga e jetës nuk është plotësuar në tërësi, të afërmit e personit në qështje pësojnë një traumë një mungesë një boshllëk një letër pa destinacion ,një largim që dhëmb patjetër sepse merr me vete diçka të tënden .
Pusho në paqe Bella
 

WxP

Staf në FV.AL
Fatkeqsisht e kam marr dhe une vesht me vonese, si atehere si sot kur lexova Endren mu mbushen syt me lot, ciltersia dhe menefregizmi qe dhuronte te jepte e na mbushte diten plot gaz e hare. Vertet ishte e vecant dhe jo me larg se para dy ditesh isha ne profilin e saj. Shpesh her hy dhe gjej ngushullim aty duke i lexuar postimet ?.
 

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг
Ka qene 2005 a 2006 nuk e mbaj mend mire, vec mbaj mend qe isha nje adoleshent menefregist, atipik, arrogant, mos kokecares dhe ajo e ka vene re ne postimet e mija. Me ka shkruajtur ti je lab i poshter edhe une ja ktheja me te qeshur.
Nese do kujtoja vitet qe kemi kaluar duke shkruar kur kthehesha nga shkolla, kur kthehesha nga puna, do te duheshin dite ndoshta jave per te shkruar e lexuar. Nuk e mohoje qe nje kalitje e karakterit tim ka ardhure nga shkrimet e leximet e saj dhe disa anetarve te tjere te ketij forumi, qe jan shkolluar me pare se mua, qe jan bere burra e gra me pare se mua. Po ti bella ke qene nje zonje, ndoshta se mban mend njeri po kur komentoje ti, leshoheshin te gjithe, disa as nuk lexonin fare ca shkruaje, disa e analizonin aq sa ekzistenca e tyre varesh nga cfare do shkruanin. Shume te donin, pak te kundershtonin. Eh sa doja te shkruaja akoma...
Ndrico bell, ndrico sic ndricoje ditet ketu.

B.
 

Tema të Ngjashme

Top