• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Barcelona-Juventus në finalen e Berlinit më 6 Qershor

cent

...Lontano
Barcelona-Juventus do të jetë finalja e Berlinit më 6 Qershor për këtë edicion në Champions League. Juventusi arriti që të nxjerrë jashtë në gjysmëfinale Realin e Madridit pas barazimit 1-1 në ndeshjen e kthimit në Spanjë.

Reali kishte ndeshjen nën kontroll absolut në pjesën e parë duke shënuar fillimisht me Ronaldon me penallti pas pengimit të gabuar të James në zonë. Minutat pas golit ishin mjaft të mira për vendasit, pasi krijuan shumë raste për shënim me Benzema, Bale dhe Ronaldo, por mungesa e qetësisë para portës bëri që të mos finalizonin me saktësi. Megjithatë pjesa e parë u mbyll me avantazhin e Realit.

Në pjesën e dytë Juventusi rriti ritmin e lojës duke kërkuar golin e barazimit, të cilin e gjeti me Moratën pas një rrëmuje në zonë në minutën e 57’. Ky ishte goli i dytë i shënuar nga spanjolli përballë ekipit që e huazoi. Sulmuesi shënoi golin e parë të ndeshjes në Torino, por edhe të parin dhe më të rëndësishmin në Spanjë në stadiumin “Bernabeu”.

Në minutat në vazhdim, Reali kishte të gjithë kohën e mjaftueshme në dispozicion për të shënuar golin e dytë që të dërgonte ndeshjen në shtesë, por deri në përfundimin e kohës së rregullt dhe 4 minutave shtesë nuk arriti që të çante mbrojtjen e Juventusit duke u dorëzuar dhe pranuar disfatën.

Pas eliminimit në Madrid pritet ‘tërmet’ pasi sipas të gjitha gjasave edhe nga kampionati do të dalin me duarsh bosh, pasi Barcelona thuajse ka siguruar titullin. Ndërsa në kampin tjetër Juventusi pret i qetë finalen e madhe, pasi kampionatin ka disa javë që e ka siguruar dhe tashmë mendon vetëm për Berlinin më 6 qershor.
/Shqiptarja
 

Monique

Staf në FV.AL
Titulli: Barcelona-Juventus në finalen e Berlinit më 6 Qershor

Do kisha qejf ta fitonte Juvja...kshu si vajti historia :p
 

Aver

VIP
Titulli: Barcelona-Juventus në finalen e Berlinit më 6 Qershor

Cent, vendose nje sondazh nese mundesh.

Cdo respekt per Juven por e merr Barca sivjet.
 

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
Titulli: Barcelona-Juventus në finalen e Berlinit më 6 Qershor

Aver tifoz i zjarrte qenke... a te paguajne te pakten :p
 

Aver

VIP
Titulli: Barcelona-Juventus në finalen e Berlinit më 6 Qershor

Hahahaha ncncnc.

Po jam.

Jo, e boj gratis :p

edit - per nick kjo.
 

Aver

VIP
Titulli: Barcelona-Juventus në finalen e Berlinit më 6 Qershor

Hahahaha

Jam me cel. Te shkoi mallkimi huq :D
 

Monique

Staf në FV.AL
Titulli: Barcelona-Juventus në finalen e Berlinit më 6 Qershor

te rafte tilifoni ne toke e tu bofte copash jarebi...lol


PS: U bera si ato jevgat e lagjes kur isha e vogel qe mallkojshin...te rafte kanceri po ktu e hodhe letren mi ...lol
 

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
Titulli: Barcelona-Juventus në finalen e Berlinit më 6 Qershor

Hahahaha ncncnc.

Po jam.

Jo, e boj gratis :p

edit - per nick kjo.
Si mod qe je sdi te besh quote sa lodhesh keshtu :p

Une jam me Juven meqe jemi ne teme, dhe une dua te fitojeee
Pas 3 minutash fiks do pergatis kukullat e mi voodoo
 

Monique

Staf në FV.AL
Titulli: Barcelona-Juventus në finalen e Berlinit më 6 Qershor

Si mod qe je sdi te besh quote sa lodhesh keshtu :p

Une jam me Juven meqe jemi ne teme, dhe une dua te fitojeee
Pas 3 minutash fiks do pergatis kukullat e mi voodoo
te lutem....gjilperen e fundit ma ler mua tia ngul ...se di nje vend qe ska zot none me i ftillu lol
 

dangerous

Anëtar
Titulli: Barcelona-Juventus në finalen e Berlinit më 6 Qershor

Juven tuz deshiroj te fitoj.

Me berë me nerva sa flokt mu bon kaçarri.
 

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
Titulli: Barcelona-Juventus në finalen e Berlinit më 6 Qershor

te lutem....gjilperen e fundit ma ler mua tia ngul ...se di nje vend qe ska zot none me i ftillu lol
lol
Une e kisha menduar per te paren :p

Epo pac fat e zbavitu, nderi eshte i yti :p
 

Monique

Staf në FV.AL
Titulli: Barcelona-Juventus në finalen e Berlinit më 6 Qershor

Aver,,,shifemi me 6 Qershor lol
 

Aver

VIP
Titulli: Barcelona-Juventus në finalen e Berlinit më 6 Qershor

Jo ne qershor por pak me vone ju tregoj vendin te gjitheve/ave :sherrxhi:
Per momentin boni qejf.. se jam bizi :pc:
 

Monique

Staf në FV.AL
Titulli: Barcelona-Juventus në finalen e Berlinit më 6 Qershor

Jo ne qershor por pak me vone ju tregoj vendin te gjitheve/ave :sherrxhi:
Per momentin boni qejf.. se jam bizi :pc:
ste vje turp..i tregohet femres huri??? lol
 

Aver

VIP
Titulli: Barcelona-Juventus në finalen e Berlinit më 6 Qershor

Si mod qe je sdi te besh quote sa lodhesh keshtu :p

Une jam me Juven meqe jemi ne teme, dhe une dua te fitojeee
Pas 3 minutash fiks do pergatis kukullat e mi voodoo
Ti as qe e ke idene se kush eshte Juve si fillim :D

Por vetem ke qejf me dal kunder meje. Lol

Ruaj gjilperat se te duhen me qep ndonje fustan. Nuk bejne per ne. :p
 
Redaktimi i fundit:

Aver

VIP
Titulli: Barcelona-Juventus në finalen e Berlinit më 6 Qershor

te lutem....gjilperen e fundit ma ler mua tia ngul ...se di nje vend qe ska zot none me i ftillu lol
Ku don me e ngul mi... se vetem ideja ku mund ta ngulesh na tmerroi :D
 

Aver

VIP
Titulli: Barcelona-Juventus në finalen e Berlinit më 6 Qershor

Nese do ia thuash shpesh vetes do e besosh edhe ti :p
Nick me ka idol
Nick me ka idol
Nick e kam idol.


Ooops, u ngaterrova ne fund :D
 

Monique

Staf në FV.AL
Titulli: Barcelona-Juventus në finalen e Berlinit më 6 Qershor

Nick me ka idol
Nick me ka idol
Nick e kam idol.


Ooops, u ngaterrova ne fund :D
eshte si puna e asaj....gomar gomar gomar...doli para paspqyres dhe kerkonte veshet :p
 
Top