Ateistet Pergjigjen Per Ju

gafi

Anëtar i Nderuar
Titulli: Ateistet Pergjigjen Per Ju

shiko jeni ju qe as doni te kuptoni e as doni te mesoni,,,sepse aty tregohet shume qarte ndertimi i aminoacide dhe arsye e sjelles te tyre ne disa reaksione te ndryshme,,,,,,ju i meosni gjerat te gjitha te bazuar ne kuran dhe asnjeher sdilni nga bota e tij,,,,gjerat qe ju dini i lidhni gjithmone dhe kur ska fare lidhje,,,,sjane te mesuara logjikidsht por mekanikisht nga ana juaj ,dhe i keni mesuar ne kete variant po ua tregoj e kam pare dhe une vairantet qe i keni mesuar,ja po ua tregoj ate qe ju dini : http://www.harunyahya.org/other/evolucionit/evolucionit10.html ky eshte linku se ku ju i mesoni gjerat dhe i mesoni shabllon gjerat ,nuk arsyetoni asnjeher........

jo po ju i sqaruat i knaqet jo bravooooooooooooo ! bravoooooooooo te kofte ,qysh nuk po ju vie turp qe po flisni e as qe po dini qfar thoni.
prej krejt kesaj qe keni sqaru pra me tregoni si jane kriju pra qysh ??????????????
na sqaroni per universin per tere keto gjera te medha dhe gjera shume te vogla dhe ende nuk po e kuptoni se ato nuk behen kot por per nje qellim te caktuar !!!!!!!!!!!????????????????
 

Alko71

Anëtar Aktiv
Titulli: Ateistet Pergjigjen Per Ju

shiko jeni ju qe as doni te kuptoni e as doni te mesoni,,,sepse aty tregohet shume qarte ndertimi i aminoacide dhe arsye e sjelles te tyre ne disa reaksione te ndryshme,,,,,,ju i meosni gjerat te gjitha te bazuar ne kuran dhe asnjeher sdilni nga bota e tij,,,,gjerat qe ju dini i lidhni gjithmone dhe kur ska fare lidhje,,,,sjane te mesuara logjikidsht por mekanikisht nga ana juaj ,dhe i keni mesuar ne kete variant po ua tregoj e kam pare dhe une vairantet qe i keni mesuar,ja po ua tregoj ate qe ju dini : http://www.harunyahya.org/other/evolucionit/evolucionit10.html ky eshte linku se ku ju i mesoni gjerat dhe i mesoni shabllon gjerat ,nuk arsyetoni asnjeher........

Ai eshte bazuar ne librat dhe ka sjell citate nga vet evolucionistet ku pohojne qe nuk kane spjegim. Evolucionist me nam edhe ate, e jo forumiste por besimtare te evolucionit qe nuk kane pergjigje kur shohin qe nje qelize e vetme eshte nje makine me e perkryer se cdo makine qe nderton njeriu sot. Nuk eshte koha e Darvinit sot kur mikroskopi ishte ne fillimet e tij dhe shum i dobet. Darvini vet po te ishte sot do ta ndryshonte mendimin mbi rastesine e krijimit.
 

iLirjam

Antar i fv.al
Titulli: Ateistet Pergjigjen Per Ju

aq me mbrapa qe njeriu te kthehet ne koh,,do te kuptoj dicka,,qe njerzit ishin te ndar ne c´do cep te botes,,,,dhe nuk kishin nje pik fillestare te qenjes njerzore,,,por qe nga fillimi i jetes se njeriut,,,,ne c´do cep te botes kishte te till,,,ndosha shum me te rradh sesa sot,,,por gjithsesi njerzit ishin te shumt dhe te shperndar ne koloni te ndryshme,,qe nuk e njihnin njera tjetren,,,

dhe Darvini ka then se te gjitha kto erdhen nga majmuni,,,pa mundur qe ne rradh te par te gjitha kto koloni qe se njihnin njera tjetern,,dhe gjindeshin ne pjes te ndryshme te botes,,ne rradh te par ti bashkoj ne nje prejardhje te perbashket,,,kjo do kishte qen e pa mundur,,dhe pastaj te thuhet se gjitha kto koloni evuluan nga majmuni,,,ky esht apsurditet te mendohet,,e le me te thuhet e shkruhet,,e aq me keq te mesohet ne shkoll,,
 

theaxeofpain

Playin' guitar on MTV!
Titulli: Ateistet Pergjigjen Per Ju

Shiko, eshte keqkuptuar shpesh teoria e darvinit. Nuk ka thene qe njeriu e ka origjinen nga majmuni i sotem, nga ai qe njofim ne. Nuk kane qene fare majmune. Njerezit e pare kane pasur shume ngjashmeri me majmuet qe njofim ne sot, por nuk kane qene aspak majmune.
 
Redaktimi i fundit:

Dori

Anëtar Aktiv
Titulli: Ateistet Pergjigjen Per Ju

Nuk di shume per ateista as qe dua te ndegjoj shume per ta po kjo ska me rendesi po nuk po e di a mundeni mem kuptu nje pyetje qe po dua me jav bo Pse nuk Besoni ne asgje?, mire e tha princesha cili eshte qellimi i jetes tuaj ?

Kush ju ka then qe nuk besojme ne asgje ? Un besoj shum madje POR ne gjithcka qe shikoj , prek , ndjej :) Fjala BESIM nuk do te thot vetem besim ne zot . Qelli i jetes time eshte eshte komplet i kundert me qellimin e jetes se 1 besimtari te devotshem ne zot . Qellimi i jetes time eshte ta jetoj jeten me menyren me te mire te mundshme pran familjes dhe njerezve qe dua . Kurse mesa kam lexuar dhe degjuar Kurani thot qe jeta ne tok eshte 1 Prove per tu vendosur se ku do e jetosh jeten e perhershme ne ferr apo ne parajse , dhe 1 besimtar per mendimin tim nuk e shikon jeten ne kendveshtrim te njejt me mua si ateist. un mendoj per jeten ketu ne toke Dhe nuk me behet vone fare per ate jeten e pertejshme qe imagjinoni dhe fantazoni ju . Se per mua ajo jete nuk egziston :) Besoj se isha shum i qarte .

---------- Post added at 16:09 ---------- Previous post was at 15:58 ----------

Po nenen natyre kush e krijoi ?

Ju beni pyetje qe nuk kan pergjigje . ta kam ber edhe 1 her tjeter kete pyetje dhe me dhe 1 pergjigje apstrakte . edhe un mund te te jap 1 pergjigje apstrakte ty duke fantazuar sic fantazove ti ne pergjigjen qe me dhe . Zotin tend kush e ka krijuar ?

---------- Post added at 16:12 ---------- Previous post was at 16:09 ----------

kujt i drejtoheni ju kur jeni ne situat te veshtir, apo kur frigoheni ?

Njerezve :) dhe shumicen e rasteve e marr Ndihmen qe me duhet .

---------- Post added at 16:14 ---------- Previous post was at 16:12 ----------

po vetem a ki mendu noj here se a ma mir esht me ju drejtu 1 fuqije apsolute , qe e cila edhe nese te ndihmon as 1 here nuk ta permen ma e famijla apo kush do qeft tjeter mundet me ta permen he qa kom ba un per ty e ti qishtu .

Mir do ishte kjo qe thua ti . po nqs se i drejtohem asaj fuqise qe thua ti nuk e marr asnjiher ndihmen qe me duhet lali :)

---------- Post added at 16:19 ---------- Previous post was at 16:14 ----------

Po ua Bej nje Lloj pyetje Juve Ateist Por lutem te me pergjigjeni se shpesh her nuk eshte pergjigjur askush.... kshtu..>

Pse nuk besoni Ne Zot kur eshte normale dhe dihet qe qdo njeri eshte i krijuar Prej ti
Ai Allahu ose Zoti Na ka krijuar neve na jep qdo te mir (nqoftse jemi ne mir me te) dhe ju ose disa qe Nuk besojn se Egziston Ai (Allahu) Thjesht pse ... ktheheni kunder ti.?
Me rrespekt Blerimi :)

Eshte normale dhe dihet qe cdo njeri eshte krijuar prej tij ? si dihet si eshte normale ? kur eshte vertetuar ? ku jan provat , faktet ?
Besimi ne dicka qe nuk jam i sigurt qe egziston per mua eshte : Humbje kohe me hapa gjigande :)

---------- Post added at 16:25 ---------- Previous post was at 16:19 ----------

Kam një pyetje për ateistët. Të supozojmë se ka vdekur gjithë njerëzimi dhe po bëhet dita e gjykimit, tani po e shihni Zotin dhe ju pyet Zoti t'ja thoni vetëm një arsye pse duhet t'ju dërgojë në parajsë. Si do të përgjigjeshit ?!

hahahaha ma hoqe menjen me ket pytje . na fal daku po nuk kam aq fantazi te zhvilluar sa te mendoj dhe te krijoj ne mendjen time kete lloj skene :) Nuk kishe ndonji pyetje tjeter ? :D loool

---------- Post added at 16:28 ---------- Previous post was at 16:25 ----------

Nostra, ke frike te mirresh me nje supozim te atille apo ku qendron problemi :D?

nqs se do kisha frik nga ferri dhe do adhuroja parajsen apsolutisht do besoja dhe ne egzistencen e zotit dhe do isha besimtar si ty . por perderisa nuk i besoj keto gjera skam pse te merrem me supozime te tilla :) u pergjigje edhe pse pyetje nuk ishte per mua :)

---------- Post added at 16:44 ---------- Previous post was at 16:28 ----------

I Kom Disa Pytje Per Ateistat .

1. Kush krijoi asgjënë (apo ajo ekzistonte gjithëherë?)

2.Kush krijoi materien (prej asgjësë?)

3. Kush krijoi jetën e parë (a thua ajo u krijua nga materia e pajetë?)


nese jon bo kto pytje shnosh . nese jo presi pergjegje .

Ore njerez mos beni pyetje qe jeni te sigurte qe nuk mund te merrni pergjigje . Pyetja kush dhe pyetje Pse Nuk kan fund .
 
Top