Angli apo Canada?

Djellza Aliu

Antar Aktiv
Nuk e di, mendoj se Angia do ishte opsioni im i zgjedhur, sepse shqiptaret ne Angli jane shume te pasuruar dhe mendoj se do pershtatesha me vendin, eshte me afer atdheut e shume arsye tjera.
 

Hope

◕‿◕
Ka shume shtepi bari ka dashur te thote.?

Kanadaja normale por edhe UK nuk eshte keq si opsion.
Shtpi barinjsh? Pse ka lope e dele ne Angli? Si sme tha asnjeri deri tani :p

Ce doni Kanadane, fundi botes e ftoht :p
Me mire Amerika nqs doni te ikni aq larg
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Themelues
Nuk dua asnjeren. Flm shume!
Dua ate trafikun dhe pluhurin e Tirones!
?
 

Marakli^Krapit

Antarë i Respektuar
Un se di se si ku po ska 10 dite qe refuzova nji kontrat punet ne Kanada, ma mir ne europ mangiare pasta ?
 

Bukowski

Gjumash
Nuk e di cfare zgjodhe ti, une per vete zgjodha Kanadan, ben Pak ftohte, eshte Pak larg(Pak shume)ka problemin e orarit me europen 6ore mbrapa. Per sa i perket klimes nuk ndryshon shume nga Klima e Italis se veriut (flas per Ontario).
Pastaj munde te tregojne Flori dhe ti e shikon si due.
 
Top