ا'na duhet shteti

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Qe te vjedh te varferit...kane pak por jane shume.
 

2ntythree

Anëtar i ri
qe te na rrjep mire
 

baby-angel

Thpilt
Po te mos kishim shtet kujt do ia vinim fajet? :D

Normalisht nje shtet duhet per te organizuar, mbrojtur, vleresuar, etj. si keto, por qe per fat te keq sot seshte kshu..
 

braziljania

Anëtar i Nderuar
neve me shtet dhe po marrim te tatepjeten ,imagjinoni pa shtet do te ishte, si nje xhungel e udhehequr nga njerez..prandaj duhet shteti ,per 'nje fare' rregulli.......
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
S/M
Pe: ا'na duhet shteti

Cdo benim ne po mos te kishte shtet? Do hanim njeri tjetrin dihet. Vete natyra njerezore eshte natyre egoiste, secili kerkon te rrise perfitimet e veta dhe ne kte menyre do shkaktohej kaos po mos te kishte ne vend nje aparat ose nje mekanizem per ti kontrolluar njerzit. Kshu qe shteti eshte i nevojshem per te mbajtur rregull, per te siguruar qe te drejtat e njerezve te respektohen dhe per tu siguaruar njerzve nje jetese. Kto jane synimet pavarsisht se kjo gje nuk ndodh gjithmone.
 

MasteR

I'm offline
Pe: ا'na duhet shteti

kur flasim per fjalen shtet nuk flashim per shtetim shqiptar por vet shteti eshte i nevojshem sepse shteti eshte rregullator kryesor.
 
Top