Aksident tragjik në Kamëz. Humb jetën 22 vjecarja

Një aksident fatal ndodhi të shtunën në rrugën “Demokracia”, Kamëz ku humbi jetën 22-vjeçarja Alida Spahiu, ndërsa e plagosur mbeti 19-vjeçarja Deni Doku e cila ishte shoferja e makinës tip SMART që u përplas me një makinë tjetër.


Pas aksidentit, 2 vajzat u shoqëruan në spital për të marrë mjekim të specializuar, por njëra prej tyre nuk mundi t’u mbijetonte plagëve të marra.

Deni Doku i ka bërë një dedikim mikeshës së saj që ndërroi jetë, duke u shprehur se nuk e pranon humbjen e saj duke e quajtur ditën e aksidentit si ditë “e zezë”.

“Nuk e di nga t’ia nis dhe si t’flas për këtë person kaq të rëndësishëm për mua. Motra ime. Nuk e pranoj dot humbjen tënde. Me duket sikur po më pret në shtëpi ashtu siç më prisje ti gjithmonë! Alida Ti je pranë meje, Ti do jesh gjithmonë pjesë e shpirtit tim. Pjesë e zemrës time e trupit tim. Je e pandashme, je pranë meje .

Gjithmonë do të mbetesh e tillë Alida ime, asgjë s’mund të na ndajë, as ajo nate e zezë, as fati tmerrues, as ajo skëterrë që më tronditi fort. Asgjë. Je këtu me mua. U prefsh në paqe shpirt i bardhë. Jeta ime është e jotja dhe është mbyllur aty ku u përfundua e jotja. Lujla më e bukur e parajsës, të dua”, shkruan ajo.

Postimi-i-19-vje%C3%A7ares-Deni-Doku-796x450.jpg
Postimi i 19-vjeçares Deni Doku


Top Channel


 
Redaktimi i fundit:
Tmerr, shume e re ne mosh, amo nje gje, si kthehet dikush me vetur, pa e ngadalsu shpejtesin komplet, edhe ai ishte shpejt, amo edhe vozitja e kesaj vajzes nuk eshte aspak ne rregull. Ngushllime familjes saj.
 
Ajo ne vije te panderprere ka kaluar mgjate shofere pa eksperience. Faji eshte i atij perballe me ate shpejtesi.

Kta duhen fut ne burg minimalisht 3 vjet burg qe kur te kujtohen te shkelin gazin te marrin parasysh se marrin jete njerezish ne qafe. Barbona njerez.
 
Po nuk ece shpejt ktu ke ne edhe polici të sha ; ho mer legen të dhimset 5 mij lekshi...
pajtohem me komentin lart për patentat.
P.S ngushëllime familjarëve që ju ka ra taksirati ?
 
Po shof shum komente patenta me lek patenta me lek. Une mendoj se aksidente po bejn si ato qe kan marr patenten me lek si ato qe kan 30 vjet e me shume shofera. Normal qe duhet te jesh i kujdes'shem , por puna esht qe po te erdh kismeti ske ci ben .
 
Po shof shum komente patenta me lek patenta me lek. Une mendoj se aksidente po bejn si ato qe kan marr patenten me lek si ato qe kan 30 vjet e me shume shofera. Normal qe duhet te jesh i kujdes'shem , por puna esht qe po te erdh kismeti ske ci ben .
Ta merr zoti mendjen
Mua kur me ndodhi pashe mire pasqyrat dhe skishte makina fare para se te kthehesha
Se nga doli nga hici makina tjeter me shpejtesi marramendese kokerr plumbi dhe na mori perpara?

Dhe tek videoja duket qe smarti ka ndaluar per nje moment dhe kur esht afruar makina tjeter ka futur turirin
Makinat smart kan benefitet e tyre po kur vjen puna te perplasjet jan fatale
Me ngjajn me makinat prej kartoni
 
Mund te jesh ne krahun tend.. me shpejtesine e duhur dhe vjen tjetri tape e perfundon familjarisht ne kanal .. une kam qe ne 2008 qe ska Zot tme bej te ec rruge te gjata me makine .
Po me vika keq per viktimen .. nuk duket aq tragjik ... psh Golf qe patem pas aksidentin nuk kishte as gomen e pare me .. por desh Zoti dhe shpetuam ..
 
Po une se kuptoj pse Smarti devijoj djathtas para se te kthehet majtas?
Nuk dha asnje sinjal qe do te kthehet majtas sepse ai qe vinte mbrapa Smartit mezi pati kohe te ndaloj. Dhe makina qe vine nga sensi kundert kishte shpejtesi por ishte ne rrugen e vete.
Kur ben majtas ske ti prioritet prandaj duhet te ndalosh e te sigurohesh mire.
Gjithsesi viktimat te prehehen ne paqe, eshte teper vone per te diskutuar per to, por mend per te tjeret te bejne kujdes ne timon e larg telefonit!
 
Po une se kuptoj pse Smarti devijoj djathtas para se te kthehet majtas?
Nuk dha asnje sinjal qe do te kthehet majtas sepse ai qe vinte mbrapa Smartit mezi pati kohe te ndaloj. Dhe makina qe vine nga sensi kundert kishte shpejtesi por ishte ne rrugen e vete.
Kur ben majtas ske ti prioritet prandaj duhet te ndalosh e te sigurohesh mire.
Gjithsesi viktimat te prehehen ne paqe, eshte teper vone per te diskutuar per to, por mend per te tjeret te bejne kujdes ne timon e larg telefonit!
Kujdesi duhet ... kjo sdiskutohet .. por aksidentet ndodhin dhe fare per fajin tend psh .. e ceka me siper .. udhetuar nga gjermania ne mes te kroacise .. rruga drejt .. Tempo normale .. dhe vjen na bije perballe nje i dehur ... Zoti i madh desh qe dolem shendosh e per me teper femijet ... une per vete e kam shok qe ather .. nuk udhtoj rruge te gjata .. fluturoj me avion .
 
Ta merr zoti mendjen
Mua kur me ndodhi pashe mire pasqyrat dhe skishte makina fare para se te kthehesha
Se nga doli nga hici makina tjeter me shpejtesi marramendese kokerr plumbi dhe na mori perpara?

Dhe tek videoja duket qe smarti ka ndaluar per nje moment dhe kur esht afruar makina tjeter ka futur turirin
Makinat smart kan benefitet e tyre po kur vjen puna te perplasjet jan fatale
Me ngjajn me makinat prej kartoni
Po pse se pe me rroqe ?.
Hajt se ka kalu tani mire je ?.
 
Shum e dhimbshme vdekja saj ne kete moshe ne lule te rinise . Tanime ska rendesi gabimet e shoferes hyri priti etc . E dhimbshme qe iku nje njeri ... Aty e ka pas taksiratin e shkreta .
Por mbi te gjitha duhet te kemi kujdes kur jemi n timon se dikush na pret te shpija ...
Zoti e past qu n xhenet dhe dheu i lehte i qofte.
 
Top