• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

A ka drejtez

gafi

Anëtar i Nderuar
Titulli: A ka drejtez

a ka drejtez tjeter neper pikat a dhe b?pse
nese e ke qellimin a kalon ndonje drejtez neper dy pikat A dhe B atehere neper qdo dy pika A dhe B kalon nej drejtez qe quhet segment.
kurse neper qdo pike kalon se paku nje drejtez.

dhe kishte me qene mire me zhvendos kete tek rubrika mbi matematiken.
 

Hartini

Antarë i Respektuar
Titulli: A ka drejtez

Ne dy pika te ndyshme A dhe B kalon nje drejtz dhe vetem nje .
Kjo eshte aksjom dhe merret e mireqen pa vertetim .
 

jana80

Super Moderator
Staf në FV.AL
Titulli: A ka drejtez

po te mis ishte drejtez nje infinit..eshte drejtez vetem nje.
 

Quku

Marakli Krapit
Titulli: A ka drejtez

Ka edhe semafor ne mes A dhe b :p
 
Top