A ia vlen te harxhosh kohen neper forume???

fcbesia

Anëtar i Respektuar
JOOOOOOOOOOOOOOOOO i dashur se kam aty fjalen qe te mos hyjme e te flasim ne forume
Ne forume te flasim po une kam bere pyejten sa eshte ne gjendje forumi ( pikerisht ky i juaji ku ka shuem djem e vajza qe sjetojne ketu dhe qe jane me te veretet inteligjente ) te shpjere perpara gjendjen aktuale te shqiperise dhe shqiptareve ?
OK jam dakort me ty Petrit kur me thua se une me bashkekombasit e mi i kemi zgjedhur , pooooooooor nderkohe po te bej nje pyetje , a je fort i sigurte ti se keto vota, qe" politikanet e mi " ne fund i quajne zgjedhje numerohen ashtu si duhet >????????
Tani pyetja tjeter eshet si duhet une dhe bashkeqyetetaret e mi ta ruaj kete vote qe hodha ? SI....... ?

Edhe njehere po ta them forumi nuk eshte gje e keqe po ajo qe ngre une eshte sa jemi ne te gjithe ne gjendje te organizohemi ( te gjithe ata djem e vajza qe ejtojne ne Zeland te re Kanada e ne Europe kanne prinderit e tyre ketu ) dhe te mire organizohemi pikerisht nga keto forume dhe te dime si ta "shperthejme " mendimin tone ?


Ok po e le me kaq,mbase se kam kuptuar ca do te thoshe realisht.
P.S.Sa per pyetjet,te lutem hap teme tjeter ose ne privat te pergjigjem se tema eshte "A ja vlen te harxhohet koha ne forum"e jo ne lidhje me politikanet"
Respekte!
 

mirela

DODONA hajmali
Ok po e le me kaq,mbase se kam kuptuar ca do te thoshe realisht.
P.S.Sa per pyetjet,te lutem hap teme tjeter ose ne privat te pergjigjem se tema eshte "A ja vlen te harxhohet koha ne forum"e jo ne lidhje me politikanet"
Respekte!Ok bere si bere dhe e fitove "betejen " se te politikanet e shpure ti biseden jo une
Une asaj i kam meshuar dhe i meshoj me force qe ne keto forume ku ja vlen te "humbet" koha T'ja vleje te bejme dhe dicka konkrete per vendin tone jo te rrime ne kuadrin e llafeve BLA BLA BLA
 
Interneti te jep mundesi te ndryshme per te kaluar kohen.Nje pjese e te rinjve e bashke me ta edhe une zgjedhin forumet.Por kam vene re se forumet shqiptare jane te njejta nuk ndryshojne shume nga njeri tjetri..Pak a shume te njejtat tema qe u ndryshohet vetem titulli ose fare dhe merren nga njeri forum e vihen te tjetri..Shpesh kalohet ne monotoni te pergjigjesh per te njejten gje ne dy tre forume a ku di une...Te gjithe kerkojne te behen interesante e te duken te zgjuar ne sy te anetareve te tjere e budallalleqe te ketij soji...gjen shume pak forume ku mund te gjesh vertet informacione te reja si puna e Forumit virtual..
A ia vlen vertet te kalosh kohen neper forume????


me nje reklame te bukur e ke mbyllur bravo :p

ateher nuk eshte e rendesishme te hiqesh si i zgjuar thjesht ne forum futesh dhe lexon mendime te ndryshme per shume gjera , une psh disa gjera i shikoja ndryshe dhe duke lexuar mendimet e te tjerve kam ndryshuar opinion
A ja vlen ? varet ciles gje i jep vlera nje individ, mendimi im : Ja vlen shume ,
tani edhe shkencetaret po grupohen per te shkembyer mendime dhe eksperienca jo me njerzit e thjeshte
 
Nese ja vlen thoni ju ?
Nese hyn cdo dite ne forum do te thote se per ty ja vlen ta harxhosh kohe Forumi edhe i lire jep cfare mendim te duash dhe nuk te detyron njeri te hysh apo jo Eshte cdo gje me deshire + qe te behet edhe si semundje nuk ri dot pa hyre :) Kshu jam une Nuk ri dot pa hyre ne forum Me duket sikur me mungon dicka po mos hyra ne forum
 

Shpirti_I_Njerit

MACOKJA :p
Interneti te jep mundesi te ndryshme per te kaluar kohen.Nje pjese e te rinjve e bashke me ta edhe une zgjedhin forumet.Por kam vene re se forumet shqiptare jane te njejta nuk ndryshojne shume nga njeri tjetri..Pak a shume te njejtat tema qe u ndryshohet vetem titulli ose fare dhe merren nga njeri forum e vihen te tjetri..Shpesh kalohet ne monotoni te pergjigjesh per te njejten gje ne dy tre forume a ku di une...Te gjithe kerkojne te behen interesante e te duken te zgjuar ne sy te anetareve te tjere e budallalleqe te ketij soji...gjen shume pak forume ku mund te gjesh vertet informacione te reja si puna e Forumit virtual..
A ia vlen vertet te kalosh kohen neper forume????


Them qe jo sepse Forumi eshte nje ''mjet'' ta them keshtu qe mund te shprejme mendimet e tona ku mund te diskutojme per shume gjera dhe me shume persona si brena Shqiperis dhe jashte :D
Fv nuk eshte vetem argetim ku mund te njohim cuna goca ose te digjojme muzik eshte dhe nje vend ku ne mund te mesojme me shume se cfare ndolle brenda Shqipersi dhe jashte shteteve :D
Une kur u prishe Fv u registrova tek nje Forum tjetre dhe te them te drejten nuk me teroqi si Forumi jon ketu ka shume tema ku mund te diskutojme te gjithe ku une si persone them ate qe mendoj dhe jo ate qe duan te digjojne te tjeret :D
Per mua gjeri sa hy ter diten tek ky forume do te thot qe te tjeret nuk jan si ky dhe do te thot qe nuk eshte humbje kohe :D
 

xX♥Xx

Antar Aktiv
po e drejt,esht sh mir te ndash mendime me njerez te tjere,me stil jete tjeter,te shohesh gjerat nga kendveshtrime te tjera
 

DEVIL HAND

Anëtar Aktiv
per mendimin tim ja vlen...kam dhe provat :D
 

*deliza*

VIP
V.I.P
Mua per vete me pelqen ta kaloj kohen ne forum, por vetem tek Virtuali :D. Nuk di sa here ndodh qe brenda dites ta hap FV, gje qe nuk ndodh as me forumet tjera e as me ndonje faqe tjeter interneti. Ndoshat puna eshte edhe se tani kam kohe me shume. Eshte nje enciklopedi e vertete FV, nuk me dhimset koha qe harxhoj ketu :)
 
si thua,kur do mblidhemi ........ te shkembejme mendimet dhe eksperiencat tona ne anetaret? :DLOLLOLLOL

hahahahahahahahhahaha me i mbledhur se kaq ske ku vete ketu ne FV shkembehen edhe mendime edhe eksperienca ah vetem nese do te shkembesh bluzen me ndonjerin eshte pune tjeter pastaj :p
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Themelues
kur hyn ne 20 forume ne dite po behet jo e besdisme...por shume...
duke qendruar vetem tek 1...sme duket monotoni sepse cdo dite kemi teme te reja, kemi shoqerine ketu qe njifemi...prandaj preferoj mos e ndroj forumin............
 

lucky_strike

IT`S TOASTED
ja vlen si jo . mua edhe kur me marrin ne tel per te dal per kafe , nuk dal . do kaloj kohen tek forumi , kshu them .
 

ida angel

:)
V.I.P
per mua nuk eshte kalim kohe,forumi nder te tjera eshte nje burim informacioni qe cdo gje qe ndodh ne jeten reale direkt postohet si teme dhe me pozitivja eshte se ne kemi te drejten te diskutojm te japim mendimet tona,te njohim mendimet e te tjerve gje qe ne jeten reale nuk eshte dhe aq e leht te diskutosh aq hapur si diskutohet ketu.
 

Trendelin

FULL OF PATOS
Ok bere si bere dhe e fitove "betejen " se te politikanet e shpure ti biseden jo une
Une asaj i kam meshuar dhe i meshoj me force qe ne keto forume ku ja vlen te "humbet" koha T'ja vleje te bejme dhe dicka konkrete per vendin tone jo te rrime ne kuadrin e llafeve BLA BLA BLA

Pergjgja per temen: Nuk mendoj se kalimi i kohes ne nje forum eshte humbje kohe perderisa kjo sjellje nuk behet maniakale (kur fillon te jetosh ne shkronjat e botes virtuale!!)

Sa per diskutimin tuaj me siper doja te shtoja dhe un dicka. Kush niset me iden per te protestuar neper forume eshte i humbur qe ne fillim. Nga nje pikpamje strategjike Forumi nuk mund te konsiderohet mjete proteste, por mjete organizimi, sic jan te gjitha teknollogjite moderne. Ne forum shkembehen ide, diskutohet, meren njohuri te reja qe me pare nuk kishe por qe vlereson e mund te perdoresh me se miri, nuk behet greve urie apo pergatiten parrulla denigruse etj etj.
Nga ana tjeter, nuk duhet nenvleresuar forca qe nje forum i thjesht mund te luaj ne bashkimin e nje popullate me te njejtat ideale dhe principe (mjafton te mendosh per forumin e Beppe Grillo dhe pasojat qe ai ka sjell). Protesta neper forume eshte nje hic ne krahasim me nje demostrate publike, por organizimi eshte gjithcka dhe pa ate, nuk do zhvillohej asnje lloj proteste. :kercim:
 

albstudent

FORCAT RENEA
Kohe e humbur esht disi se humbet energji .. esht humbje thjsht te rrish para pc gjith diten ne nternet kudo qe te jesh ne forume , msn etj .. ndejtja me or te zgjatura t kalon dhe ne fiksim me vone
 

diall

Anëtar i ri
Sigurisht qe ja vlen.e sidomos kure bisedon me njeres si ju ketu ne forum e mos tja vlej ja boj hallall
 

agrodolce

Anëtar i Respektuar
Persa i perket humbjes se kohes apo informacionit qe merret neper forume ..
Mendoj se ne rastin tim ka funksionuar vetem ne positiv deri tani ne te gjitha senset :D
Si per marrjen e informazioneve nga me te ndryshmet ,si nga shqiperia ,bota apo kuriozitete nga me te ndryshme apo dhe shum mendime e opinione te ndryshme dhe zdo i quaj aspak humbje kohe ,por vetem pasqyrim te javes intelektuale dhe gjithashtu ne te njejten koh me kalimin e kohes , nese je vetem vetvetja gjithmon arrin te krijosh dhe miqesi te mira ne te njejten koh.. :kercim:
 

Karamele Zana

Anëtar i Nderuar
Kam disa arsyje pse marr pjese ne forum:

1. Kam puthuajse 8-9 vjet ikur nga shqiperia, dhe kam shume pak kontakte me shqipetare. E vetmja mundesi per te ruajtur shqipen eshte forumi. (Chatin e lash para shume kohesh, lol, sepse nuk po mesoja fjale te bukura qe te pasuroja fjalorin tim).
2. Nje pjese e jetes sime ne realitet eshte serioze, duke filluar nga puna, dhe shkolla. Gjej kohe te jem vetvetja vetem me shoqet dhe ketu ne forum ku marr pjese ne tema intresante dhe qesharake ne disa raste.
3. Vazhdoj te marr pjese deri sa te me merzitet forumi (ky forum vazhdon te jete interesant per mua, se te tjeret me jane merzitur, prandaj jam ketu ku po me pelqen).
 

njoni

llahtaria vete
A ia vlen vertet te kalosh kohen neper forume????

Nuk eshte e thene te rrish me ore ne forum, mund te futesh te pershendesesh shoket shoqet, edhe te dalesh te kryesh punet e tua, por nese ke shum kohe te lire, atehere ne vend qe te merresh me gjera te tjera preferoj te futem ne forum te flas me ndonje, te shkembej ide, edhe pse jo te mesoj gjera te reja. Perfundimisht, forumin e kam si kalim kohe, jo se e kam te detyrueshem.
 

SempreBarca

Anëtar i Respektuar
Edhe forumi ka disa ane pozitive. Mund te jet i vlefshem, po aq i dobishem nese dijm ta shfrytezojm si duhet. Por mos te harrojm se cdo gje e tepruar eshte " haram " :D
 

fight_cllub_al

demton_rende_shendetin
aq nuk ja vlen ... po cmu desh mua qe u ktheva prap ktu
 

albstudent

FORCAT RENEA
Koha nuk ja vlen shum te harxhohet po ja qe e harxhojm dhe me sa duket ja vleka perderisa po rrim ktu :)
 

xha Sulua

pleqeri
Nuk ja vlen!

E kam fjalen per ata qe e harxhojne.
Ne pergjithesi forumet kane nje game te gjere temash dhe larmi te shumllojshme diskutimesh, ku cdo kush mund ta gjeje vetveten. Nuk eshte e thene se te gjithe antaret do te lexojne te gjitha temat.(Po te ishte keshtu....). Pra, sejcili gjen ate qe i duhet dhe diskuton per ate teme qe ka dicka per te thene. Ne kete kendveshtrim nuk eshte kohe e humbur.
Po te rrish te lexosh e te pergjigjesh ne te gjitha temat, eshte nje cmenduri dhe jo vetem humbje kohe, por edhe semundje. Vec te tjerash, behesh edhe i bezdisur per te tjeret, pasi nuk mund te besh postime me nivel te mjaftueshem per cdo teme qe hapet.
Pra, varet nga kategori te ndryshme njerezish, nga angazhimi me pune, nga niveli kulturor, mosha etj. etj.
 

orchidea

Antar Aktiv
Pershendetje , per mua ia vlen pa diskutim. une gjate dites jam e zene por ne momentin qe jam e lire me pelqen te hy ne FV. Dhe persa i perket gjerave interesante mendoj se gjehen ose secili nga ne gjen dicka ketu brenda, dhe eshte me mire te kalosh kohen ne kete menyre se ngjitur mbas televizorit. :ciaoo::puc
 
Top