A është seksi një tregues..?

Të bësh seks në takimin e parë nuk do të thotë se ajo është e lehtë, dhe të bësh seks pas vitesh takimi nuk do të thotë që ajo është një engjëll.
IMG_20221017_215911.jpg
A është seksi një tregues për kategorizimin e dikujt...🤔
 
Dikur kam lexuar nje permbledhje studimesh nga nje filosof gjerman i cili kishte arritur ne nje konkluzion me vlera shoqerore dhe qe e klasifikonte si tregues/indikator te zhvillimit te nje shoqerie.
Ne sinteze ai thoshte:
- Sa me e gjate te jete koha e njohjes midis nje cifti dhe sa me e gjate te jete koha e konzumimit te nje raporti intim midis tyre pas njohjes fillestare te tyre, Aq me e emancipuar dhe me vlera eshte ajo shoqeri!
🙂 (y)
 
Të bësh seks në takimin e parë nuk do të thotë se ajo është e lehtë, dhe të bësh seks pas vitesh takimi nuk do të thotë që ajo është një engjëll.

A është seksi një tregues për kategorizimin e dikujt...🤔
Shprehja ne vetvete eshte diskriminuese dhe maskiliste.
Femra sikur dhe mashkulli gezon te drejten e nje jete te lire intime.
Nese i bie per shtat te bej seks ne takimin e pare,perse jo!?
S`ka asnje problem .
Po aq nuk shoh ndonje vlere te vecante dhe nese ben seks pas nje viti me partnerin e saj.
Perse!?
Pasi tjeter gje fusha intime, tjeter gje karakteri dhe sjellja jone ne shoqeri apo mardheniet tona sociale.
Intimiteti eshte personal dhe i lire per co kend.
Duhet tu jepet fund vlersimit dhe orbitizimi rreth femres duke u nizur nga instikti apo sjellja e saj seksuale.
 
Urdhero!?
Ne ckuptim po sulmohem!?
uroj te kete qene gabim fjala `sulmohesh` me sulmohet gjinia juaj.
Kuptimin gjeje ti që po e quan diskriminim një pyetje a është seksi një indikator..?
Normal një pyetje nxitse është. Por jo të vihesh në një pozicion ofendues 🤷
 
Kuptimin gjeje ti që po e quan diskriminim një pyetje a është seksi një indikator..?
Normal një pyetje nxitse është. Por jo të vihesh në një pozicion ofendues 🤷
Dhe njehere,une nuk ndihem e ofenduar jo nga shprehja,por as nga tere maskilistet e librave te mbare filozofise boterore.
Une godita fenomenin ne koncept.
Prandaj jemi te rritur,te lire te shprehemi ti kuptojme si adult.
Keshtu qe i ofenduari ketu me duket qe po ndihesh ti,se une nuk diskutova temen ne sensin qe ndoshta doje ti.
Por dhe mendimi im eshte nje diskutim qe une mendoj ne kete rast.
Shprehja qe citova me shkaktoj mendimin qe sapo shkruajta.
Tani me tregon ku eshte gjykimi ketu!?
 
Dhe njehere,une nuk ndihem e ofenduar jo nga shprehja,por as nga tere maskilistet e librave te mbare filozofise boterore.
Une godita fenomenin ne koncept.
Prandaj jemi te rritur,te lire te shprehemi ti kuptojme si adult.
Keshtu qe i ofenduari ketu me duket qe po ndihesh ti,se une nuk diskutova temen ne sensin qe ndoshta doje ti.
Por dhe menimi im eshte nje diskutim qe une mendoj ne kete rast.
Shprehja qe citova me shkaktoj mendimin qe sapo shkruajta.
Tani me tregon ku eshte gjykimi ketu!?
Hahaha i ofenduar unë për çfarë lol
Gjykimin e temës në fjalë e bëre ti duke e klasifikimi maskilizëm e diskriminues ndaj njërës palë.
Bjeri shkurt; jo nuk është seksi një indikator. Kaq pa i zgjat me filozofi 🤷
 
Nuk ka ndonjë gjë të keqe të bësh seks që në takim të par.
Mos u trembni se ai do tu lej nëse ju i jepini që në fillim.
Nuk besoj se është e vërtetë.
E nëse ai ju gjykon apo vendos të iki,udha e mbarë i qoftë.
 
Bibel:
Adami takoi gruan e tij Even, e cila u ngjiz dhe lindi Kainin, dhe tha: "Linda nje burre, me ndihmen e plotfuqishmit (cit Elohim). Pastaj ajo lindi perseri Abelin, vëllane e tij"

Una kam gjithe jeten qe i baj pyetje vetes kush ka ba sex me Even qe lindi Abelin e Cainin ??


Sa shpejt tradhtojne kto femnat :p :D
 
Bibel:
Adami takoi gruan e tij Even, e cila u ngjiz dhe lindi Kainin, dhe tha: "Linda nje burre, me ndihmen e plotfuqishmit (cit Elohim). Pastaj ajo lindi perseri Abelin, vëllane e tij"

Una kam gjithe jeten qe i baj pyetje vetes kush ka ba sex me Even qe lindi Abelin e Cainin ??


Sa shpejt tradhtojne kto femnat :p :D
Kainin me Enki😇
Abedin me Enlil 😇
 
vallahi bilahi, asaj qe ma jep qysh ne takimin e pare, i pagoj mjesin, dreken, darken dhe faturen e KESH-it edhe pse ka kaluar 800 MWh ne muaj sic thote qeveria! :p lool
Une s do i beja gjithe keto gjera , por nje gje e sigurte qe do e beja ... ne mengjes do i thoja , hap syte rruges nga makinat dhe mos bej llafe me fatorinon 😂
 
Mendoj qe nje femer e zgjuar nese vendose te bej seks ne takimin e pare,ne fund duhet ti lej nje note vlersuese per seksin partnerit dhe mos ta takoje me.
 
Mendoj qe nje femer e zgjuar nese vendose te bej seks ne takimin e pare,ne fund duhet ti lej nje note vlersuese per seksin partnerit dhe mos ta takoje me.
Nuk e kuptova kete agapi 😁
Dmth duhet te shkojme te pregatitur heren e pare , ta kemi mesuar mesimin permendesh dhe kur te ngrihemi ne derrase te zeze te zgjidhim ekuacionin ? 😜
 
Nuk e kuptova kete agapi 😁
Dmth duhet te shkojme te pregatitur heren e pare , ta kemi mesuar mesimin permendesh dhe kur te ngrihemi ne derrase te zeze te zgjidhim ekuacionin ? 😜
Do ishte shume eksituese si ide. ahahahahhahahahahahahahhaha
 
Top