A egziston udhtimi astral dhe cfar mendimi keni per syrin e 3-t

I dituri

of line
Nuk mund te jesh i sigurte. Cdo gje cfare e thote shkenca eshte nje hipoteze. Sot mund te jete e bardhe, pas 1 shekulli e zeze.

@Marla ato enderra jane si rezultat i preokupimit tone me ceshtje te ndryshme gjate dites apo nates, ndaj edhe i enderrojme nganjehere.
Astrali ska lidhje me endrat fare,endra esht tjter
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Astrali ska lidhje me endrat fare,endra esht tjter

Ka si nuk ka. Madje ti nese e quan veten besimtar musliman, duhet ta dijsh qe astral projection nuk pranohet qe ekziston ne Islam.

Kjo qe thua ti, eshte futur vone ne shek 20 dhe ka te beje me New Age Movement, nje rrjet i deshtuar ne dhenjen e kuptimit te botes shpirterore.
 

Lauri

Anunnak
@I dituri syri i tretë është një status superior në koshencën tonë. Aktualisht konsiderohen iluminatët, që kanë si simbol të cilën shenjën e syrit në trekëndësh. Massoneria.
1280px-Schwarzenberg_Pfarrkirche_-_Marienaltar_6_Auge_Gottes.jpg
Në aspektin fizik, syri i tretë kemi gjëndrën pineale në afërsi të trurit.
Është e vogël nga 2_3 cm dhe ka formën e një gjëndrë pishe.
Screenshot_20191119-040320_Samsung-Internet.jpg
Që "fle gjumë"... dhe konsiderohet e shenjëtë pasi zgjohet me meditime, ka kapacitet të lejoje për tek chakra, aura(dritën e shenjët), eksperienca jashtë trupore.
Ka simbol gjëndër pishe. E kanë përdorur që në antikitet nga sumerët deri sot kisha katolike romake (Vatikani)
images (7).jpeg
Në Egjypt ishte syri i faraonit Ra.
orus21.jpg

Nuk besoj fare që ka të bëjë me ëndrrat që shohim çdo natë. Pasi që të aktivizohet syri i tretë, do thotë të kalosh në dimensione të tjera jasht materiale. Të lejon të shohesh botën shpirtërore dhe fizike njëkohësisht. Të arrishë të shohësh në distanca astronomike, të shohësh përtej objektëve materiale etj ...:)
Pra ke një eksperiencë reale ndonse në dimensione të tjera .
 

I dituri

of line
Ka si nuk ka. Madje ti nese e quan veten besimtar musliman, duhet ta dijsh qe astral projection nuk pranohet qe ekziston ne Islam.

Kjo qe thua ti, eshte futur vone ne shek 20 dhe ka te beje me New Age Movement, nje rrjet i deshtuar ne dhenjen e kuptimit te botes shpirterore.
Kjo ka qen shpejt por nuk kishte shpjegim si sot , nuk njihej meditimi skishte teknika por kjo ska lidhje me besimin...
 

I dituri

of line
E trembet çunin, shife kur te hape teme me Astrofiziken tani se Tek feja dhe Misteret u ezaurua.???
Problemi i vetem te shqiptaret esht se nuk din po edhe nuk kan deshir te mesojn per ato qe nuk din pasi budalleku i madh qe kan u le te mendojn se jan teper inteligjent.
 
@I dituri syri i tretë është një status superior në koshencën tonë. Aktualisht konsiderohen iluminatët, që kanë si simbol të cilën shenjën e syrit në trekëndësh. Massoneria.
Shiko fotografinë 1769789
Në aspektin fizik, syri i tretë kemi gjëndrën pineale në afërsi të trurit.
Është e vogël nga 2_3 cm dhe ka formën e një gjëndrë pishe.
Shiko fotografinë 1769792
Që "fle gjumë"... dhe konsiderohet e shenjëtë pasi zgjohet me meditime, ka kapacitet të lejoje për tek chakra, aura(dritën e shenjët), eksperienca jashtë trupore.
Ka simbol gjëndër pishe. E kanë përdorur që në antikitet nga sumerët deri sot kisha katolike romake (Vatikani)
Shiko fotografinë 1769791
Në Egjypt ishte syri i faraonit Ra.
Shiko fotografinë 1769793

Nuk besoj fare që ka të bëjë me ëndrrat që shohim çdo natë. Pasi që të aktivizohet syri i tretë, do thotë të kalosh në dimensione të tjera jasht materiale. Të lejon të shohesh botën shpirtërore dhe fizike njëkohësisht. Të arrishë të shohësh në distanca astronomike, të shohësh përtej objektëve materiale etj ...:)
Pra ke një eksperiencë reale ndonse në dimensione të tjera .
Lauri ket dija dhe une ne lidhje me syrin e trete ne fakt pertej shakave por e di qe eshte teme qe ti di ta zberthesh me mire nga te gjithe ne ketu. :)
 

I dituri

of line
[^_^] ti se kupton shkrimin tim , jo se nuk esht shqip apo se do perkethim se shyqyr zotit ne te jugut flasim qart dhe paster e kuptohemi shum lehet , por na ana tjter pa te ofenduar un sdi te shkruaj malokshe prandaj besoj se ke problem ne leximin tim ose ngelet vetem te jesh karagjoz tu bjesh pak ne sy femrave me injorancen tende.
 

SunFIower

Don’t touch!
Staf në FV.AL
Mod
[^_^] ti se kupton shkrimin tim , jo se nuk esht shqip apo se do perkethim se shyqyr zotit ne te jugut flasim qart dhe paster e kuptohemi shum lehet , por na ana tjter pa te ofenduar un sdi te shkruaj malokshe prandaj besoj se ke problem ne leximin tim ose ngelet vetem te jesh karagjoz tu bjesh pak ne sy femrave me injorancen tende.
Dmth kto te veriut duan perkthyes sipas teje??
 

I dituri

of line
Uaaaa e mesoi Shqipen brenda nates.???
Dmth e di qe une rri ktej nga maloket eee.
Nuk je dhe aq i ditur jo, hajde çirre masken e na thuaj cili nga hatersat je.???
Hahaha o vlla e di si esht puna e lem me kaq , thjesht me pelqeu ky forumi dhe dua te ndaj mendimet apo idet e mija , nuk jam ketu per te shit mend per debat apo per gangsterr. Po deshe lena rehat
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Kjo ka qen shpejt por nuk kishte shpjegim si sot , nuk njihej meditimi skishte teknika por kjo ska lidhje me besimin...

Cfare thua ore nuk njihej meditimi :d ?

Kur shiqon filma te hollywoodit shume, fiton kete bindje tcilen e paske tani.

Per meditim ke ajete te Kuranit me bollek, hadithe te Muhammedit a.s. etj.

Beja trurit nje refresh, sepse nuk besoj se ke ardhe te shesesh mend por te ndash dituri e te fitosh.
 

jana80

Super Moderator
Themelues
Spo me kujtohet titulli i nje seriali me nje korb me 3 sy...
Perv3c shakave do i rikthehem kesaj teme se me afashinon
 

land

Carpe noctum
Qe tja u heq dyshimet une. Njerezit kane vetem dy sy, shumica, ndonje ralle ka dhe nje sy ose hic fare per shkak te ndonje aksidenti.

Syri i trete eshte perralle indianesh.
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Qe tja u heq dyshimet une. Njerezit kane vetem dy sy, shumica, ndonje ralle ka dhe nje sy ose hic fare per shkak te ndonje aksidenti.

Syri i trete eshte perralle indianesh.
Edhe mundet.
 

land

Carpe noctum
Edhe mundet.
Ma merr mendja se disa nga njerezit duhet te fillojne te kuptojne diferencen midis besimit dhe fakteve te provuara.
Njerzve qe besojne keto mitet indiane do ju rekomandoja me force te rihapin librat e biologjise se tetevjecares, aty mesohet dhe anatomia e trupit te njeriut.

The third eye is an indian bullshit.
 

land

Carpe noctum
Kam vene re se disa nga njerezit jane te influencuar kot nga besimet e ndryshme fetare, sidomos kto te ashtuquajturat new age religions, te cilat ne fakt jane old beliefs, there's no fuckin' new in this shit.
Ka shume spekullime me sixth sense apo third eye, apo eye of providence e lalala.
Ne fakt eshte mjaft e thjeshte, cdo qenie njerezore eshte e paisur me intuite, kush me shume e kush me pak.
Truri njerezor analizon shume faktore dhe rethana( varet nga aftesia e trurit te cdo kujt) dhe bazuar ne kto rethana apo faktore del ne nje konkluzion te se ardhmes, te cilen e quajme intuite.
Pra third eye nuk ekziston fizikisht, eshte bullshit, nese doni te quani intuiten si sy te trete quajeni por mos hidhni dyshime se ekziston nje organ jo ekzistent.


Ps, femrat thuhet se e kane me te zhvilluar intuiten dhe kjo per arsye se perdorin me shume njeren ane te trurit, pra kane aftesi me teper per te analizuar nje seri faktoresh.
 

Darius

DENY IGNORANCE
Mua me intrigon shume kjo puna e endrrave dhe shpjegimi i tyre.

Zakonsiht ato qe mendojme dhe na mundojne gjate dites i shohim ne endrra. Pra endrrat jane thjesht nenprodukt i trurit tone mendimet e dites qe nepermjet subkoshiences tone manifestohen ne enderr.
Edhe une jam i intriguar nga Endrra ?

Deri me tani kam marre dy here narkoze, ne te dyja rastet kam qene shume ne paqe, ne lendina dhe fusha me grure, ...qetesi, ...etj.

Problemi eshte qe me se shumti ne endrra, vetem luftoj, psh, mbreme po mbysja njerin ne pishine, nje dite tjeter po me vrasje, shume rralle mund te bej endrra te qeta.
??
 
Edhe une jam i intriguar nga Endrra ?

Deri me tani kam marre dy here narkoze, ne te dyja rastet kam qene shume ne paqe, ne lendina dhe fusha me grure, ...qetesi, ...etj.

Problemi eshte qe me se shumti ne endrra, vetem luftoj, psh, mbreme po mbysja njerin ne pishine, nje dite tjeter po me vrasje, shume rralle mund te bej endrra te qeta.
??
Ka shpjegim deri diku.Sepse lidhet me profesionin tend :)

Provo te pish 1 kamomil ne darke te shofim a mund te kesh endrra me te qeta
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Edhe une jam i intriguar nga Endrra ?

Deri me tani kam marre dy here narkoze, ne te dyja rastet kam qene shume ne paqe, ne lendina dhe fusha me grure, ...qetesi, ...etj.

Problemi eshte qe me se shumti ne endrra, vetem luftoj, psh, mbreme po mbysja njerin ne pishine, nje dite tjeter po me vrasje, shume rralle mund te bej endrra te qeta.
??

E len b** shpluar naten, andaj lool lool
 

Lauri

Anunnak
@I dituri syri i tretë është një status superior në koshencën tonë. Aktualisht konsiderohen iluminatët, që kanë si simbol të cilën shenjën e syrit në trekëndësh. Massoneria.
Shiko fotografinë 1769789
Në aspektin fizik, syri i tretë kemi gjëndrën pineale në afërsi të trurit.
Është e vogël nga 2_3 cm dhe ka formën e një gjëndrë pishe.
Shiko fotografinë 1769792
Që "fle gjumë"... dhe konsiderohet e shenjëtë pasi zgjohet me meditime, ka kapacitet të lejoje për tek chakra, aura(dritën e shenjët), eksperienca jashtë trupore.
Ka simbol gjëndër pishe. E kanë përdorur që në antikitet nga sumerët deri sot kisha katolike romake (Vatikani)
Shiko fotografinë 1769791
Në Egjypt ishte syri i faraonit Ra.
Shiko fotografinë 1769793

Nuk besoj fare që ka të bëjë me ëndrrat që shohim çdo natë. Pasi që të aktivizohet syri i tretë, do thotë të kalosh në dimensione të tjera jasht materiale. Të lejon të shohesh botën shpirtërore dhe fizike njëkohësisht. Të arrishë të shohësh në distanca astronomike, të shohësh përtej objektëve materiale etj ...:)
Pra ke një eksperiencë reale ndonse në dimensione të tjera .
Shtojmë edhe ca fjalë të tjera:
Puthja në ballë. ❤ Thuhet se puthja në ballë është simboli i përsosmëria e mbrojtjes, butësisë dhe dashurisë. Është një gjest që përfaqëson dashurinë e thellë e superiore ndaj asaj erotike që jepet në buzë. Por pse? Kur dikush të puth ballin, ata shpesh thonë që të puth shpirtin. Kjo ide e origjinës Karteziane bazohet në faktin se vetëm pas balli në zonën ballore qendrore të trurit ekziston një gjëndër e vogël e quajtur gjëndra pineale, të cilën do ta përfaqësonte qasje e drejtpërdrejtë në shpirtin e atij që e merr atë puthje.
 
Top