4 raste të tjera me Covid-19 te Vllaznia, shkodranët bëhen “vatër” në Superiore!

vllaznia-laci-1024x628.jpeg
Vllaznia është vatra e re e koronavirusit në Kategorinë Superiore. Ka shkuar në 8 numri i lojtarëve të prekur me COVID-19 te skuadra shkodrane. Pas testeve të kryera të enjten për thuajse gjithë ekipin, kanë rezultuar pozitiv me “Covid-19” edhe lojtarë si: Herald Marku, Aleksandar Isaevski, Florind Bardulla dhe Mehdi Çoba. Më parë kishin dalë pozitiv lojtarët Erdenis Gurishta, Eni Imami dhe Uheid Hoxha, por gjithashtu edhe zv.trajneri Elvis Plori. Tashmë trajneri i kuqebluve Brdaric do të ketë në dispozicion një grup të cunguar futbollistësh në stërvitje ndërsa gjatë ditëve në vazhdim, ndërsa lojtarët e prekur do të karantinohen në shtëpitë e tyre.
supersport.al
 
Top