• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

LZHK: Sistemi i ri zgjedhor, nuk solli avancim te standardeve

xxl

IT Professional
Dashamir Shehi, pjese e koalicionit "Poli i Lirise", theksoi ne mesdite gjate një konference per shtyp, se sistemi proporcional rajonal i aplikuar ne zgjedhjet e 28 qershorit nuk solli avancim te standardeve. Kryetari i LZHK-se ne komunikimin e sotem me gazetaret u shpreh kritik ndaj Kodit Zgjedhor, i cili e ndau Shqiperine 'cika-cika', duke prodhuar realitete politike lokale dhe duke tentuar drejt bipolarizimit. "Rezultati është ky qe është, pothuajse i barabarte, por Shqiperia ka nevoje per një stad tjeter per te prodhuar zgjedhje realisht te lira e te ndershme", theksoi kryetari i LZHK-se. Nga rezultatet e deritanishme te publikuara nga KQZ, koalicioni 'Poli i Lirise' ka fituar 1.81% te votave ne shkalle vendi.
 
Top