"Zot qen"

Didi

C'est la vie.
Ne zonat e veriut it e perdorin shum sidomos padova shprehje me verku pa lidhje fare

Ne tere Italin perdoret. Eshte blasfemi dhe si e tille eshte shume fyese.

Te ishte per mua e kisha fshire temen!
 

Didi

C'est la vie.
Jo ne zonen ku jam une nuk perdoret kit e mort e stra mort po por dio cane jo

Kit e mort’ nuk eshte blasfemi :)

Ka shume te tjera qe jane, teresisht ne It perdoret, kush me shume e kush me pak.

Ndersa ne Shqiperi jo, ne nuk i perdorim.
 

Lauri

Anunnak
Po lere ate! Po nuk doli ndonje i krishter ketu, qe te rebelohet per temen!

Mos me cito aman, se kaçurrelat me behen tel ne kete teme!
Po gabon e dashur. Po krijon dy pole te ndryshme kunder njera tjetres kot se koti.
Ne itali eshte blasfemi, dhe e perdorin gjithe diten, ne shkoder perdoret gjithe diten nga mysliman e katolik dhe jo si basfemi.
Keshtuqe nuk ka asgje ofenduese, edhe pse kjo shprehje eshte ne kllapa.
Keni argumente mbi temen? Me duket se jo.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Po gabon e dashur. Po krijon dy pole te ndryshme kunder njera tjetres kot se koti.
Ne itali eshte blasfemi, dhe e perdorin gjithe diten, ne shkoder perdoret gjithe diten nga mysliman e katolik dhe jo si basfemi.
Keshtuqe nuk ka asgje ofenduese, edhe pse kjo shprehje eshte ne kllapa.
Keni argumente mbi temen? Me duket se jo.


Argumentet i ke ne faqet e pare.

Ama sic thote populli nga Kosova:

"Foli Laurit foli murit".

:p
 
Per mu didit i duhen qeth floket zero lol
 

Marakli^Krapit

Antarë i Respektuar
Po gabon e dashur. Po krijon dy pole te ndryshme kunder njera tjetres kot se koti.
Ne itali eshte blasfemi, dhe e perdorin gjithe diten, ne shkoder perdoret gjithe diten nga mysliman e katolik dhe jo si basfemi.
Keshtuqe nuk ka asgje ofenduese, edhe pse kjo shprehje eshte ne kllapa.
Keni argumente mbi temen? Me duket se jo.
Në Shkodër përdoret njësoj si në Itali dmth nga injorantet.
 

Didi

C'est la vie.
Në Shkodër përdoret njësoj si në Itali dmth nga injorantet.

Oh, faleminderit!

Didin mos e citoni me tek kjo teme!
Se nuk kam ndermend te futem.

Hajd me te mira te gjitheve.
 

Lauri

Anunnak
Oh, faleminderit!

Didin mos e citoni me tek kjo teme!
Se nuk kam ndermend te futem.

Hajd me te mira te gjitheve.
E gjuajte gurin ne lum? Tashi futu e nxirre ?
Ndrysho titullin po deshe, po harroje te mbyllesh temen.

Tema bashkon astrologji, shprehjet popullore, shkrime fetare, ndertime antike e moderne mbrenda ne nje kontekst.
Kush ofenfohet le te shtrengoje dhembet.
 
Top