What's on your mind..?

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Maybe they're together again
🕊

1662885888216.png

Se pse behem nostalgjike sa here qe vdes dikush ne mbreterine e anglise se di!?
E kur i vdiq i shoqi kesaj,e kam ndjeke ceromonin mortore te ti.
Tani me keta dy prape,se ckam nje ndjesi trishtimi.
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Me ndodhe nganjehere qe me mbushet truri me vibrime mendimesh,behen aq te denduara se ndjej nje lodhje totale,pastaj rikujtohem te ricikloj cilsine e mendimeve,dhe aty kerkoj gomen ,dhe kuptoj se sa e dua gomen. :))
 

Punk1

Antarë i Respektuar
Kam nje ngarkese te panevojshme ne mendje , qe dua ta hedh atje ku as kujtime te mos ngelen .
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
po mendoj te ha per darke,pershesh me kos,tershere me qumesht,apo ca byreke te vegjel me djathe dhe zabon. :p
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Mirë që na shplajnë trutë me propagandë nga mëngjesi në darkë, por na trullosin edhe me paratë tona!
Kjo është e bukura!
Televizionet i paguajmë ne, nëpunësit i paguajnë ne, paratë që bëjnë gjoja lobime duke dalë nëpër foto, i marrin nga ne, vizitat jashtë shtetit me lekët tona, kompanitë e huaja të fushatës elektorale i paguajnë përsëri nga lekët tona, edhe financimi nga pasanikët del nga çmimet e kripura që këta na venë neve! Edhe fushatat elektorale mashtruese i bëjnë me paratë e buxhetit që mbushet nga taksat tona, edhe ekipet e propagandës që punësohen nëpër ndërmarrje publike, paguhen me lekë incineratorësh, etj., apo janë gjoja si këshilltarë, paguhen me taksat tona! Edhe ca media propagande ushqehen me reklama që reklamuesit na bëjnë ne konsumatorëve t'i paguajmë sepse rrisin çmimet e produkteve!
Kesaj e dini si i thonë : Ta blesh belanë me parà!
E dini si është kjo: Si të shkosh në një farmaci dhe të blesh gjithë pagën a pensionin ilaçe gjumi! Si të blesh domate të prishura, këpurdha të helmatisura, bar miu, ose koçifos!
Pupupu me lekët e tua!
A.Fuga.
 
Top