What's on your mind..?

Bebw

🌞
Staf në FV.AL
S/M
Po pi kafen he dreq ... duhet te ma thoje patjeter 😜
angry side eye GIF
edhe unë çaj 🤣
 

Punk1

Antarë i Respektuar
Unë jam më e bukur se ajo 😌🤣🤣🤣
He er dreq , se s dua ta filloj diten duke u bere qejfin njerezve . Ti je me e bukura , por eshte dikush tjeter me e bukur se ty ne forum ... une them ta vrasim 🤣
 

Bebw

🌞
Staf në FV.AL
S/M
He er dreq , se s dua ta filloj diten duke u bere qejfin njerezve . Ti je me e bukura , por eshte dikush tjeter me e bukur se ty ne forum ... une them ta vrasim 🤣
Oiiiii oiiiiiiii oiiiiiiiiii oiiiiiiiiiiiii të hëngërt dheri jarebiii 🤣🤣🤣🤣🤣🤣
Je i poshtër po se qite emrin 🤣🤣🤣 dhe të ta rrëmbej unë me hijeshin time se ju gjinis së dobët nuk ja ka parë hajrin njeri 🤣🤣🤣🤣🤣
 

Punk1

Antarë i Respektuar
Oiiiii oiiiiiiii oiiiiiiiiii oiiiiiiiiiiiii të hëngërt dheri jarebiii 🤣🤣🤣🤣🤣🤣
Je i poshtër po se qite emrin 🤣🤣🤣 dhe të ta rrëmbej unë me hijeshin time se ju gjinis së dobët nuk ja ka parë hajrin njeri 🤣🤣🤣🤣🤣
Emrin s ja di... disponoj vetem nje foto bardh e zi , kur ka qene 4 vjece . Eshte rritur tani , ka lene mjeker 🤣🤣
 

Bebw

🌞
Staf në FV.AL
S/M
Emrin s ja di... diponoj vetem nje foto bardh e zi , kur ka qene 4 vjece . Eshte rritur tani , ka lene mjeker 🤣🤣
🤣🤣🤣aaaa unë qenkam 😝🤣🤣,akoma e ke foton time në gji ti 🤣🤣🤣
 

Punk1

Antarë i Respektuar
Më ha çik flokët 🤣🤣🤣🤣🤣🤣,nxirre që aty se do e bësh me rrudha 🤣kafsh 🤣🤣
Pak me vone , se po me pelqeka aty 🤣🤣
Ik o kafsh , se kam pune tani .. edhe thuaji forumoreve ta nisin diten me te qeshura ne fytyre dhe me gezim ne shpirt , se une kam turp t' ja u them 😜😂
 

Bebw

🌞
Staf në FV.AL
S/M
Pak me vone , se po me pelqeka aty 🤣🤣
Ik o kafsh , se kam pune tani .. edhe thuaji forumoreve ta nisin diten me te qeshura ne fytyre dhe me gezim ne shpirt , se une kam turp t' ja u them 😜😂
Ik o kafsh e keqe 🤣 dhe ditë të mbarë në vazhdim (po e nise me mua mbarë do të shkoj 🤣)
 

SunFIower

Don’t touch!
Staf në FV.AL
Mod
Martesa vjen me shumë përgjegjësi; njëra prej atyre përgjegjësive është mbrojtja që duhet ti japësh gruas nga keqbërësit. Kështu; meqënse shumë meshkujt mund ta ngacmojnë, mund ta shikojnë si objekt seksi gruan, atëhere (mashkulli që s'do sherre, vrasje, etj), duhet të shmangi femrën. Dhe si do e shmangi femrën ? Duke mos u bërë burrë i një femre.
Diku ne nje teme the qe je i virgjer, e tani po na flet per martesen si dicka faktike?
Jallaa
 

Titanic

Antarë i Respektuar
Diku ne nje teme the qe je i virgjer, e tani po na flet per martesen si dicka faktike?
Jallaa
Shumë gjëra në jetë nuk ka pse ti përjetosh që ti kuptosh. Mund të kuptohen pa qenë nevoja ti përjetosh. Mjafton të hedhësh sytë nga jeta e të tjerëve. Mua jeta e të tjerëve më ka mësuar shumë. S'po e bëj faktike atë që thashë, por në kulturën shqiptare supozohet që burri të mbroj gruan dhe familjen e tij. Ka dhe raste të kundërta, jo domosdoshmërisht është e thënë kjo. Duke parë jetën e të tjerëve arrita dhe në dy pyetje në lidhje me martesën të cilat i postova diku tjetër;


1. Pse duhet të shpenzoj kohë, para, përpjekje për një tjetër person kur mund të tradhëtohem prej tij ?

2. Pse duhet të shpenzoj ai/ajo kohë, para, përpjekje kur unë mund ta tradhëtoj atë ?
 

SunFIower

Don’t touch!
Staf në FV.AL
Mod
Shumë gjëra në jetë nuk ka pse ti përjetosh që ti kuptosh. Mund të kuptohen pa qenë nevoja ti përjetosh. Mjafton të hedhësh sytë nga jeta e të tjerëve. Mua jeta e të tjerëve më ka mësuar shumë. S'po e bëj faktike atë që thashë, por në kulturën shqiptare supozohet që burri të mbroj gruan dhe familjen e tij. Ka dhe raste të kundërta, jo domosdoshmërisht është e thënë kjo. Duke parë jetën e të tjerëve arrita dhe në dy pyetje në lidhje me martesën të cilat i postova diku tjetër;


1. Pse duhet të shpenzoj kohë, para, përpjekje për një tjetër person kur mund të tradhëtohem prej tij ?

2. Pse duhet të shpenzoj ai/ajo kohë, para, përpjekje kur unë mund ta tradhëtoj atë ?
Pse te jetojm kur dihet qe nje dite do vdesim?
Me mir jepi fund tani sa sforcohesh deri sa te te vije dita 🤣
Apo so kshu?
Kto pytje qe bon ti i humbasin kuptimin e jetes
Futi i tralala mo mire se me kto mend ske per t qit gjo n drite 😜
 

Titanic

Antarë i Respektuar
Pse te jetojm kur dihet qe nje dite do vdesim?
Me mir jepi fund tani sa sforcohesh deri sa te te vije dita 🤣
Apo so kshu?
Kto pytje qe bon ti i humbasin kuptimin e jetes
Futi i tralala mo mire se me kto mend ske per t qit gjo n drite 😜
Dhe ajo që thua duhet menduar, jeta (ekzistenca) në vetvete nuk ka asnjë qëllim. Të marrim rastin e Kastriot Myftaraj; mes vuajtjeve dhe dëshpërimit që kishte nga sëmundja bëri vetëvrasje. Ky ishte momenti ku ai kuptoj se jeta nuk ka qëllim. Shpëtoj nga vuajtja që jeta i dha. Njerëzit moshohen, sëmundjet vijnë, dhembjet e kyçeve nisin dhe si rezultat më shumë vuajtje shpirtërore njeriu ka. Jeton sa për inerci se në të shumtën e rasteve jeta njerëzore vetëm vuajtje ka. Për pyetjen që bëre ; pse jetojmë kur një ditë do vdesim ? Se brenda trurit tënd ekziston mendja, dhe brenda mendjes tënde ekziston instinkti i mbijetesës, prandaj mbijeton/jeton ti.
 
Top