What's on your mind..?

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
T'shkojme pak sipas Facebook :p T'postojme ketu ate cfare postojme ne facebook, qofte nickname, ndonje shkrim i shkurter etj...!

Une psh e kam :

Nese zemra nuk digjet ne dashuri, atehere me mire eshte te shnderrohet ne hi
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Për shumëkënd kjo foto mund të duket shumë qesharake por fatkeqësisht kjo foto tregon një realitet shumë të hidhur.

Ja si duket njeriu që tenton të bëhet kush nuk është...!

Ji vetja dhe bëhu vetja me krenari ngase, mbi të gjitha, ka qenë vullneti i Zotit që të jesh ky që je andaj çdo përpjekje për të dal jashtë vetës tënde është përpjekje qesharake...


57504569_2007800866016389_3973819169505280000_n.jpg
 

Marla

Quo Vadis!
181946854_3138628963087786_4625455751633807545_n.jpg
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
ღஐღ
Pleqërishte
Më në fund u plakëm grua,
siç e sheh dhe vetë
me thinja të bardha e rrudha
na mbushi kohë e sertë.
Dhe shëtitjet i rralluam
nëpër dhomë vijmë përqark,
dhe në vend të tyre shtuam
kollën dhe kafenë me pak.
Sa më ka marrë malli, grua
të zemërohem qoftë dhe kot,
si dikur atje tek udha
kur të shihja me një shok.
Ne kemi vite që pasqyrën
e përdorim shumë rrallë
se kemi sytë e njëri-tjetrit
fytyrat tona për t’i parë.

| Ndoc Gjetja |
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
"Lovers don’t finally meet somewhere. They’re in each other all along.”
~ Rumi ~

54155024_1961724030624073_9121884373421916160_n.jpg
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
"Njerëzit nuk janë të sinqertë ndajë teje ata janë të sinqertë në nevojën e tyre për ty. Në moment që të ndryshojnë nevojat e tyre ndajë teje do të ndryshon edhe sinqeriteti i tyre ndaj teje".
Khalil Gibran


53224121_1942177925912017_7699877743176974336_n.jpg
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
"Njerëzit nuk janë të sinqertë ndajë teje ata janë të sinqertë në nevojën e tyre për ty. Në moment që të ndryshojnë nevojat e tyre ndajë teje do të ndryshon edhe sinqeriteti i tyre ndaj teje".
Khalil Gibran


Shiko fotografinë 1918685
Drejte,ketu njihen dhe karakteret njerzore. :))
Ndaj ne ditet e sotshme eshte e veshtire te takosh njerez me karakter .
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Drejte,ketu njihen dhe karakteret njerzore. :))
Ndaj ne ditet e sotshme eshte e veshtire te takosh njerez me karakter .

Megjithate, sinceriteti eshte det i thelle, nje tipar qe rralle kush e posedon. Kam thene cdohere, s'mund te jesh i sincerte me te tjeret, nese nuk je i sincerte me veten tende fillimisht.
 

Frank

Mysybet Anëtar. :D
Ngarkesa emocionale nxjerr jashte loje arsyen dhe ve ne pah kaqolizmin e miksuar me nje ngarkese negative germash te ekstazuara artificialisht.
Ne momentin qe arsyeja rikthehet ne vend, tenton te luaje rolin e saj por ne ate moment askush nuk ta merr njeri per baze.
😁😁😁😁
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Byrekun qe vura ne furre.
I shalla po me del i mire.
 

Marla

Quo Vadis!
Ngarkesa emocionale nxjerr jashte loje arsyen dhe ve ne pah kaqolizmin e miksuar me nje ngarkese negative germash te ekstazuara artificialisht.
Ne momentin qe arsyeja rikthehet ne vend, tenton te luaje rolin e saj por ne ate moment askush nuk ta merr njeri per baze.
😁😁😁😁
She She, Frank Filozofi
 

Frank

Mysybet Anëtar. :D
She She, Frank Filozofi
Eeee behem me raste sidomos kur shoh ca tentativa te lodhura nga ca vemje virtuale qe viktimizohen 24/7.
Dashte zoti nuk zgjojne origjinen e Frankut te dikurshem.🤣🤣🤣
 

Marla

Quo Vadis!
Eeee behem me raste sidomos kur shoh ca tentativa te lodhura nga ca vemje virtuale qe viktimizohen 24/7.
Dashte zoti nuk zgjojne origjinen e Frankut te dikurshem.🤣🤣🤣
/me waiting me qejf t'madh the old version of Franku :p
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Ngarkesa emocionale nxjerr jashte loje arsyen dhe ve ne pah kaqolizmin e miksuar me nje ngarkese negative germash te ekstazuara artificialisht.
Ne momentin qe arsyeja rikthehet ne vend, tenton te luaje rolin e saj por ne ate moment askush nuk ta merr njeri per baze.
😁😁😁😁

hahahahahahahahaahah
 
Top