• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Verejtje, Sygjerime dhe Ankesa

Marla

....
Kjo teme do te sherbeje per verejtjet, sygjerimet dhe ankesat tuaja mbi kete Fv.

Verejtjet do te merren parasysh nga stafi.
Do ju lutesha nese keni inate personale, mbajini per vete ose mund ti injoroni (Opsion qe ofron vete forumi).
Stafi nuk do te merret me probleme te tilla, sepse nuk jemi gjykatesit e askujt.
Nese Ofendoheni nga anetaret mund te denonconi pa problem mesazhet qe te fshihen nga moderatoret perkates, dhe anetaret qe ofendojne do te ndeshkohen me ban 3 ditorsh.
Nese ne ate moment moderatoret nuk ndodhen online, mund te sillni linkun e temes, qe te merren masa te metejshme.

Per probleme te tjera jemi gjithmone ne dispozicionin tuaj.

Respekte
 
Last edited by a moderator:

Ridexxx

Antarë i Respektuar
Dmth sipas burrnise tende te mire, ti mund te grricesh, te shqetesosh te tjeret dhe ata thjesht te te bejne ignore?!
Ku e ke mare kte lloj llogjike?
Logohesh nje here ne dy jave, kapesh me te gjithe dhe e mbyll me nje teme lamtumire si ata femijet e kopeshtit.
Ke zgjedhur kete karakter virtual, ok eshte ne te drejten tende por Kur pengon anetaret e tjere dhe behesh bezdi normale qe do merren masa.
Nese me gjithe mend te paska shqetesuar “shpifja” e vetonit Pse nuk erdhe ktu te ankoheshe Por e le per sot?
Bej Fv sepse askush te pengon ama Nese do vazhdosh kshu perfundimin e di vete.
Mua me vjen me qesh se ti ne vend te na tregoje ankese ose prove qe une qenkam anetar gjoja "problematik" qe kapem me te gjithe psh ankese nga ndonje anetar/e, ne pm tend ose postim qe te kane derguar per "shqetesime" qe mund tu kem sjelll atyre nga sjelljet e mia gjoja "problematike", me kerkon llogari mua pse nuk erdha te ankohesha per shpifjen qe me beri Vetoni . Edhe kete e ben paturpsisht duke qene vet deshmitar. Burreria jote eshte se ti gjen nje pretekst per te me denuar me dicka tjeter. Edhe kete e ben duke bere te zgjuarin me mua.
Ti e di mire qe une hapa nje status personal me titull "po largohem" dhe po shkembeja batuta me te tjere, ne ate moment ky prishtinasi me emrin Veton (ironizues , thumbues, provokues,shpifes} sic e ka zakon dhe mbase dhe e njohin anetaret, erdhi dhe me citoi, provokoi dhe shpifi kunder meje qe gjoja une qenkam Katili. , Menjehere une edhe @Katili" reaguam te statusi im personal { jo ofendime} dhe i thame qe jemi persona te ndryshem, jo te njejte. Nuk vonoi as nje minute dhe e shikoj veten te limituar. Edhe po te doja te ankohesha nuk e beja dot sepse mu limitua e drejta ime per te postuar nga ana jote. Megjithate prita 24 ore qe ta bej ankesen tamam sic duhet por kur hyj shikoj qe statusi dhe postimet ishin fshire po nga ana jote!
Tani arsyen pse e ke fshire kete e di ti por ka dy mundesi per te pare ket qe ka ndodhur.:
1. Qe une ti kerkoj @WxP meqe ai si webmaster mund te kete ankses te me rikthehen postimet e fshira nga nje moderator
2.Meqe ti ke privilegjin i te qenit moderator mendohet qe antributet e tua te stafit ke akses te hysh dhe te gjesh postimet e fshira dhe ke te gjithe te drejten e zotit per te ma perplasur ne fytyre.
Tani te jem i sinqerte, edhe une kam raste qe e teproj dhe mund te kete keqkuptime nga shakate e lojra si ne rastin e @NGU qe me beri ignore dhe beri shume mire, jo me kot ekziston ky opsion! Edhe ajo ne i sheshuam keqkuptimet. Nese ka ndonje anetar tjeter qe nuk ka qejf te me lexoje, thjesht me injoron dhe kaq. Nuk ka nevoje te vish ti dhe te me besh ban/ Ne rastin e @NGU kjo ndodhi dy dite para qe une te merrja kete mase nga ana jote, pra ajo nuk veproi me ankese por zgjodhi opsion Ignore. Shum e thjeshte, ti zoteri me ke borxh nje shpjegim pse ke fshire statusin tim? Pse genjen paturpsisht me motivin kur moviti ishte dicka tjeter qe kishte te bente me Vetonin ?
Nese ti ke burrerine ta besh dhe te me kerkosh te falur qe ke fshehur zhurmet dhe shpike nje arsye tjeter per te me denuar.
Problemi eshte se ti nen pektun e moderarorit ke fuqine qe te jep pozicioni dhe e ke te thjeshte te veprosht dhe te akuzosh si "problematik" nje anetar ne sy te te tjereve ndersa anetari nuk e ka te drejte te deshmoje te kunderten me postimet e fshira nga moderatori. Edhe anetaret kane prirjen te besojne stafin kur e lexojne dhe jo anetari qe ankohet qe denua me nje mase tille qesharake.
Une sjam ketu per te shkaktuar probleme, kush me njeh e di mire , por dua te them se ti s'je me i zgjuar se une dhe mos mendo se me kete paralajmerimin apo presion do me trembesh. Ate terhiqe mbrashpt dhe kerkoja atij Vetoni, heren tjeter mos me citoje mos ta kruaje sepse une do perdor tjeter gjuhe dhe kete do ta bej pa llogaritur cdo besh ti.
 
Last edited:

WxP

Antarë i Respektuar
Mua me vjen me qesh se ti ne vend te na tregoje ankese ose prove qe une qenkam anetar gjoja "problematik" qe kapem me te gjithe psh ankese nga ndonje anetar/e, ne pm tend ose postim qe te kane derguar per "shqetesime" qe mund tu kem sjelll atyre nga sjelljet e mia gjoja "problematike", me kerkon llogari mua pse nuk erdha te ankohesha per shpifjen qe me beri Vetoni . Edhe kete e ben paturpsisht duke qene vet deshmitar. Burreria jote eshte se ti gjen nje pretekst per te me denuar me dicka tjeter. Edhe kete e ben duke bere te zgjuarin me mua.
Ti e di mire qe une hapa nje status personal me titull "po largohem" dhe po shkembeja batuta me te tjere, ne ate moment ky prishtinasi me emrin Veton (ironizues , thumbues, provokues,shpifes} sic e ka zakon dhe mbase dhe e njohin anetaret, erdhi dhe me citoi, provokoi dhe shpifi kunder meje qe gjoja une qenkam Katili. , Menjehere une edhe @Katili" reaguam te statusi im personal { jo ofendime} dhe i thame qe jemi persona te ndryshem, jo te njejte. Nuk vonoi as nje minute dhe e shikoj veten te limituar. Edhe po te doja te ankohesha nuk e beja dot sepse mu limitua e drejta ime per te postuar nga ana jote. Megjithate prita 24 ore qe ta bej ankesen tamam sic duhet por kur hyj shikoj qe statusi dhe postimet ishin fshire po nga ana jote!
Tani arsyen pse e ke fshire kete e di ti por ka dy mundesi per te pare ket qe ka ndodhur.:
1. Qe une ti kerkoj @WxP meqe ai si webmaster mund te kete ankses te me rikthehen postimet e fshira nga nje moderator
2.Meqe ti ke privilegjin i te qenit moderator mendohet qe antributet e tua te stafit ke akses te hysh dhe te gjesh postimet e fshira dhe ke te gjithe te drejten e zotit per te ma perplasur ne fytyre.
Tani te jem i sinqerte, edhe une kam raste qe e teproj dhe mund te kete keqkuptime nga shakate e lojra si ne rastin e @NGU qe me beri ignore dhe beri shume mire, jo me kot ekziston ky opsion! Edhe ajo ne i sheshuam keqkuptimet. Nese ka ndonje anetar tjeter qe nuk ka qejf te me lexoje, thjesht me injoron dhe kaq. Nuk ka nevoje te vish ti dhe te me besh ban/ Ne rastin e @NGU kjo ndodhi dy dite para qe une te merrja kete mase nga ana jote, pra ajo nuk veproi me ankese por zgjodhi opsion Ignore. Shum e thjeshte, ti zoteri me ke borxh nje shpjegim pse ke fshire statusin tim? Pse genjen paturpsisht me motivin kur moviti ishte dicka tjeter qe kishte te bente me Vetonin ?
Nese ti ke burrerine ta besh dhe te me kerkosh te falur qe ke fshehur zhurmet dhe shpike nje arsye tjeter per te me denuar.
Problemi eshte se ti nen pektun e moderarorit ke fuqine qe te jep pozicioni dhe e ke te thjeshte te veprosht dhe te akuzosh si "problematik" nje anetar ne sy te te tjereve ndersa anetari nuk e ka te drejte te deshmoje te kunderten me postimet e fshira nga moderatori. Edhe anetaret kane prirjen te besojne stafin kur e lexojne dhe jo anetari qe ankohet qe denua me nje mase tille qesharake.
Une sjam ketu per te shkaktuar probleme, kush me njeh e di mire , por dua te them se ti s'je me i zgjuar se une dhe mos mendo se me kete paralajmerimin apo presion do me trembesh. Ate terhiqe mbrashpt dhe kerkoja atij Vetoni, heren tjeter mos me citoje mos ta kruaje sepse une do perdor tjeter gjuhe dhe kete do ta bej pa llogaritur cdo besh ti.

Rid, e paske inatin e keq nuk te zbriska kollaj, shif ktu nuk ben as nje me koken e vet. Ktu bashkpunojne edhe para se te marin nje vendim konsultohen dhe vendosim.
Tani nuk kam pak qe te njof u bo kohe e dim dhe e shofim per dite qe nuk je tip i qendrueshem ashtu sic e pershkruan edhe ti me siper.
Une nuk jam pjes e vendimarjes administrative dhe nuk para nderhy aty se jam aq i but sa qe shpesh her instiktivisht kam gabuar. Sic ndolli edhe vite me pare qe me dhe llafen dhe na fute thik pas shpine... ti e din per ke flas.
Me sill postimin ku je fshire ti hull nje sy per respekt, nuk premtoj shum pasi kam besim tek vendimet e stafit.
 

Marla

....
Kam une 1 ankese. Ke tema cifteve me kane ciftuar me nipin. Jam e shqetesuar per lulezimin e incestit me Fv.
Ankese tjeter kam qe po behet pandemi for umore tufezimi grotesko-idiotesk dhe agresiviteti i tipit shnet ju thua plac te pergjigjen. Nuk e di ju qeveria e for umit do merrni noj mase ne ket drejtim apo une te nxjerr arsenalin tim mbrojtes qe jane ironizimi sarkazma therrese ofendimi i holle kinez dhe ndonje cok djeges ballit?

Kaq kisha. Ju dua shume te gjitheve pa perjashtim. Edhe ridin qe talli trapin ate dite me mua dhe sot po ankohet qe i eshte bere padrejtesi.

P.s. mos ma fshini komentin se eshte teper serioz dhe pse e kam sjelle ne forme te bute.
 

Frank

1+1=3
Kam une 1 ankese. Ke tema cifteve me kane ciftuar me nipin. Jam e shqetesuar per lulezimin e incestit me Fv.
Ankese tjeter kam qe po behet pandemi for umore tufezimi grotesko-idiotesk dhe agresiviteti i tipit shnet ju thua plac te pergjigjen. Nuk e di ju qeveria e for umit do merrni noj mase ne ket drejtim apo une te nxjerr arsenalin tim mbrojtes qe jane ironizimi sarkazma therrese ofendimi i holle kinez dhe ndonje cok djeges ballit?

Kaq kisha. Ju dua shume te gjitheve pa perjashtim. Edhe ridin qe talli trapin ate dite me mua dhe sot po ankohet qe i eshte bere padrejtesi.

P.s. mos ma fshini komentin se eshte teper serioz dhe pse e kam sjelle ne forme te bute.
Kshu ka qene, eshte dhe do te jete gjithmone.
Çeshtja qendron tek pjesa qe te gjithe jemi njerez te vaksinuar dhe kur e shikon qe tjetri nuk ta ka terezine, se te gjithe kemi nje jete jashte ketij formati me dallget e veta, terhiqu madje nuk eshte turp Edhe te kerkosh falje kur e sheh qe e tepron.

Karantina luan dhe rolin e vet por besoj se do e kalojme Edhe kte pjese.
 

Daisy

Anëtar i Respektuar
Une nuk kam ankesa si @Darius :p

kam kerkese
Mund ta di pse nuk me vine mesazhet e antareve qe ndjek? Pasi kete opsion kam vendosur tek privatcia?
U be e treta here qe me thone nuk te dergojme dot mesazh pasi e ke te mbyllur!!
A nuk eshte ky nje opsion qe Kane te drejte vetem antaret ta perdorin?


mos u keputni me pergjigje ironike
Pasi per ironi mbaj vend te pare :p
Thanks ne advance
 

Daisy

Anëtar i Respektuar
Ojjj ironike😝
Shife njehere se a e ke personin follow, ose shife opsionin se mos mendon qe e ke vetem per anetaret qe i ndjek, por nfakt se ke. Se dhe mua me ka ndodh njehere kshu lol
Bej i kontroll iher, nese e ke ne rregull me thuaj qe te ta coj une nje sms.
Se kto i ke ne karantine per pergjigjet 😆
e kam shikuar dhe stershikuar lol
Me syrin me
Xham dhe ate pa xham Por still same

Nuk me ka ndodh njehere disa here!
Ndaj dhe thashe te pyes cfare behet nga ndermarrja!:p
 

Daisy

Anëtar i Respektuar
Dhe nje pyetje tjeter $1000
Mund ta di pse nuk eshte opsion te fshime mesazhet?
Cdo Fv qe kam qene e ka kete opsion
Why not here ?

thanks again

Kam dhe ca pyetje te tjera Por do I le per neser :p
 
Pershendetje stafi dhe admina
Nuk para jam ankuar ndonjehere tek
kjo teme per nje mod apo smod deri me
tani sepse fillimisht dua ta dini qe sjam
ketu te merrem me askend nga ju
kam nje ankese per @Chupachups
e cila i fshin postimet sipas qefit dhe humorit te saje! ose me sakt postimi i fundit i fshire nga ajo eshte tek tema e belles ndjeste paste!
kerkoj nga ju te merren masa per kete person
ose ne rast te kundert na thoni te fshime llogarin nga fv dhe te ikim!
flm
 

WxP

Antarë i Respektuar
Pershendetje @L0v3rM4n mesazhi u hoq perkohesisht dhe u raportua pasi supermod e mod nuk kan te drejte te bejne modifikime ne shkrime, Editova ofendimin dhe e riktheva. Gjithashtu kursei ofendimet.
 
Pershendetje @L0v3rM4n mesazhi u hoq perkohesisht dhe u raportua pasi supermod e mod nuk kan te drejte te bejne modifikime ne shkrime, Editova ofendimin dhe e riktheva. Gjithashtu kursei ofendimet.
Me vjen keq wxp por nese ty tu duk ofendim postimi im ne temen e belles , atehere paskam ber gabim qe paskam shkruar ketu
 

WxP

Antarë i Respektuar
Po te ishte nuk do te ta ktheja. Cilsimi qe ke ber ishte dhe u moderua, me gjith rrespektin qe kam mos e mer personale por eshte gjykim i imi.
 
Top