Turqit të fyer pas incidentit me flamurin: S'e prisnim, jemi vëllezër

-640-0-3de61214bba22eaea544a361ec51788b.png
Sezayir Arslan, sipërmarrës turk tha në një intervistë për Euronews Albania tha se ai dhe turqit e tjerë ndihen të fyer nga veprimi i 48-vjeçarit në plazhin e Gjirit të Lalëzit i cili hoqi me forcë dhe hodhi në det flamurin turk.

Arslan tha se nuk dëshironte kurrsesi të përgjithësonte të gjithë shqiptarët me veprimin e një njeriu, sipas tij jo normal.
U mërzita jashtë mase shumë, sepse të gjithë janë besnik të flamurit të vet, ne nuk e lëmë në tokë që ta hedhim në det.

Po për një idiot, që nuk është normal në trutë s’mund të bëjmë faj shtetin apo gjithë shqiptarët. Ai kush e di çfarë ka kaluar që e ka bëtë atë veprim.

Nëse një turk do të ishte në atë plazh dhe do e shihet, s’do ta linim ta arrestonte policia. Mund të prisja për grekët, italianët, por jo për turqit.
S’ka arsye pse para 500 vjetësh na kanë pushtuar, tani jemi vëllezër, investojmë shumë. I them bravo shtetit që e ka arrestuar, që ta dijë vendin e vet”, tha sipërmarrësi turk.

Një ditë më parë policia arrestoi një 48-vjeçar në Gjirin e Lalëzit, pasi hoqi me forcë nga një kull vrojtimi e më pas hodhi në det një flamur turk.

Sipas policisë, ai akuzohet për veprat penale “Nxitja e urrejtjes ose grindjeve” dhe “Prishja e rendit dhe qetësisë publike”.
Tema
 
Ky zotëriu i fyer, nuk e din se prania e flamurit turk e prish rendin e ditës, natës, ….dhe qetësisë publike?!
I lumtë dora atij që u arrestua pa pikë faji.
 
Ky zotëriu i fyer, nuk e din se prania e flamurit turk e prish rendin e ditës, natës, ….dhe qetësisë publike?!
I lumtë dora atij që u arrestua pa pikë faji.
Tym e flakë 🔥 çdo flamur i huaj (me tendencë) në Shqipëri.
Të gjithë na kanë borxhe të vjetra, ndaj çdo vepër e tillë për ne është provokim .🔥🔥
 
Si me u be te famshem?
- Var nje flamur turk vend e pavend.
- Shko e hiqe pastaj dhe thuj shokut ta filmoje me kamer!

Bir Selmani nenes ke me qa me pare.
 
Mirë ka bërë sepse flamuri turk aty s'ka punë dhe ky fenomeni i flamuarave turk vend e pa vend haset rëndom në Shqipëri si puna atij memorialit ke liqeni apo si rasti i xhamiave në Google maps që shfaqen me flamurin turk!

Screenshot 2022-10-25 at 1.04.59 PM.png

Screenshot 2022-10-25 at 1.08.36 PM.png
 
Mirë ka bërë sepse flamuri turk aty s'ka punë dhe ky fenomeni i flamuarave turk vend e pa vend haset rëndom në Shqipëri si puna atij memorialit ke liqeni apo si rasti i xhamiave në Google maps që shfaqen me flamurin turk!

Shiko fotografinë 1953010

Shiko fotografinë 1953012
Simboli i xhamise eshte internacional i atille. Fusha e kuqe eshte dhe kur kerkon per posten, shkollen, spitalin.
Capture.JPG


Simboli Gjysme hene dhe yll eshte per xhamine. Thjesht ka rastisur dhe flamuri turk i atille por qe ne kete rast s'ka lidhje me flamurin. cdo shtet ate simbol ka sic shikohet :)
xhami .JPG
 
Bëra një kërkim në Google duke përdorur fjalë kyçe të ndryshme "icon mosque map" dhe "mosque symbol in map"

Screenshot 2022-10-25 at 2.24.02 PM.png

Screenshot 2022-10-25 at 2.24.19 PM.png
 
Une per info e solla meqe ishte permendur google mapsi. Dhe ne Itali Amerike e kudo ne google maps me ate simbol te dalin he per he.
Fakti qe ka simbole dhe ikona te ndryshme nga programe te tjera nuk hedh poshte faktin e official per google maps-in dhe i bie qe nuk eshte bere vetem per Shqiperine.

Po te pyetesha une si simbol do te perdorja Qaben (kubin si shtepia e pare e Zotit), por gjysmehena (hilal-i) dhe ylli ka shekuj qe jane futur si puna e kryqit per te krishteret.

Nejse, gje pa qeder!
 
Une per info e solla meqe ishte permendur google mapsi. Dhe ne Itali Amerike e kudo ne google maps me ate simbol te dalin he per he.
Fakti qe ka simbole dhe ikona te ndryshme nga programe te tjera nuk hedh poshte faktin e official per google maps-in dhe i bie qe nuk eshte bere vetem per Shqiperine.

Po te pyetesha une si simbol do te perdorja Qaben (kubin si shtepia e pare e Zotit), por gjysmehena (hilal-i) dhe ylli ka shekuj qe jane futur si puna e kryqit per te krishteret.

Nejse, gje pa qeder!

Po për memorialin turk "Dëshmorët e demokracisë 15 korrikut" ke kodrat e liqenit çfarë mendimi ke?
 
Po për memorialin turk "Dëshmorët e demokracisë 15 korrikut" ke kodrat e liqenit çfarë mendimi ke?
Nuk e kuptoj c'pune ka ne Shqiperi ai memorial, ashtu sic nuk kuptoj pse duhet mbajtur tek pallati kongreseve program mbi 15 korrikun. Lol
 
Top