Të dhurosh një çelës.

Ndër objektet në listë dhuratë mund të jetë edhe një çelës.
IMG_20220824_220934.jpg
Çelësi është një sharmë fati që fsheh kuptime shumë të ndryshme dhe për këtë arsye është i përshtatshëm për lloje të ndryshme dhuratash.
Mbi të gjitha është një simbol i lirisë: nëse mendojmë për prindërit që për herë të parë ua besojnë çelësat e shtëpisë fëmijëve të tyre, kuptojmë se ky moment shënon kalimin e tyre drejt pavarësisë.
Një kuptim tjetër që merr çelësi është ai i ruajtjes së një sekreti ose një ndjenje sentimentale; për këtë arsye është dhurata perfekte për të festuar një lidhje...., dhe miqësi të çmuar: vetëm me miqtë më të afërt ndani sekretet tuaja më personale. Është një mënyrë për të uruar që miqësitë e shkëlqyera të zgjasin përgjithmonë.
Kujt do ja dhuronit një çelës 🗝️🔑 🤔
By Lauri 👍
 
Ca lidhje ka mirsia njeriu osht solidar kur ndihet i plotsuar ;)
Kte sdua te ma thon hic se jam e vetedijshme . 😬 Solidar kena lind ashtu do vdesim sidomos kur kte e duam me shpirt po e kam fjalen qe ekzistojn dhe #njerezit e vecante# qe mund ti besosh pa te demtuar .
Apo jo ?
 
Ku plotesohet ndonjihere njeriu ore ? Njeriu edhe kur plotesohet totalisht , fillon e i mungojne thonjte qe preu para dy ditesh . 🤣
Eshte e veshtire te besh sacme , po nuk i pate pak thonjte e gjate 😂
Te mort ai shalet ty me gjithe sacme ho 🤓🤓🙉🙉
 
Kte sdua te ma thon hic se jam e vetedijshme . 😬 Solidar kena lind ashtu do vdesim sidomos kur kte e duam me shpirt po e kam fjalen qe ekzistojn dhe #njerezit e vecante# qe mund ti besosh pa te demtuar .
Apo jo ?
Varet si e shef nganjehere edhe ate ça mjell me dashuri e mund, del i/e brishte ose far e keqe sic themi ne katunaret. Po na fut ne filozofi tashi lol
 
Kuptoje metaforen ... pse fokusohesh te sacmet ti , fokusohu te mangesite shpirterore 😜😂
Po gatuaja se mortje . Ja sa ta ve para do mkujtohen 🥴
Pastaj ça me u fokusu kur nuk notoj ne ato ujera ? As e quj hall hic un mer se un jom full me del e derdhet 😜🤣
 
Ku plotesohet ndonjihere njeriu ore ? Njeriu edhe kur plotesohet totalisht , fillon e i mungojne thonjte qe preu para dy ditesh . 🤣
Eshte e veshtire te besh sacme , po nuk i pate pak thonjte e gjate 😂
Bo poca lool
Smoke Smoking GIF by kirun
 
Varet si e shef nganjehere edhe ate ça mjell me dashuri e mund, del i/e brishte ose far e keqe sic themi ne katunaret. Po na fut ne filozofi tashi lol
Ehaa nga kjo plantacionet kshu thu ti ? 🤣
Jo babono jo Aren time e kom lon bar vetem per pishine lol se nkatun jom un bio krejt i ha e skam nevoj me prish durt e mia t brishta 🙉
 
Ato celsat e pasionit dhe te prapsirave,zakonisht i mbaj vete hahahahahahahahaha.
Se ashtu i ruaj te mos mi shperdorojne. :p
 
Top