Si janë femrat në shtrat sipas shenjës së horoskopit

DASHI: Femrat e shenjës së Dashit janë shumë pasionante dhe dinë si ta bejnë partnerin për vete në shtrat. Ato shpesh e marrin vetë situatën nën kontroll duke e lënë partnerin pa frymë.

DEMI: Femrat e shenjës së Demit preferojnë sèksin e ngadaltë dhe me shumë romanticitet. Ato gjithashtu duan të ndjehen afër me partnerin e tyre dhe të shijojnë momentet intime pa u nxituar.

BINJAKËT: Femrat e shenjës së binjakëve janë shumë të paparashikueshme në sèks. Atyrë ju pëlqen të ekperimentojnë më poza dhe vende të ndryshmë prandaj partneri duhet t’i mbështesë dhe të ketë gjithashtu fantazi.

GAFORRJA: Femrat e shenjës së gaforres preferojnë sèksin klasik dhe janë të ndrojtura dhe nuk marrin iniciativën, por ja lënë në dorë partnerit. Gaforret femra duhet të ndihen shumë të sigurta dhe të kenë shumë besim te partneri i tyre që të filllojnë të ndihen më të lirshme.

LUANI: Femrat e shenjës së Luanit janë shumë të dhëna pas sèksit dhe dinë të flirtojnë dhe ta bejnë gjithmonë për vete partnerin. Dhe ato në sèks janë të pambërmajtshme.

VIRGJËRESHA: Femrat e shenjës së virgjëreshës janë shumë të dhëna pas sèksit, por ato duan që çdo gjë të jetë pefekte.Nga ana tjetër, gjatë sèksit ato janë të heshtura dhe duan të shijojnë momentin por nëse diçka nuk shkon siç duhet, ato do ti mbajnë mëri partnerit të tyre përgjatë gjithë ditës së nesërme.

PESHORJA: Femrat e shenjës së peshores janë shumë elegante në shtrat dhe nuk e durojnë dot sèksin pa ndjenja, pasi kanë nevojë për pasion dhe u kushtojnë vëmëndje detajeve. Sèksi i shpejtë apo i egër nuk ju përshtatet atyre aspak.

AKREPI: Femrat e shënjës së akrepit janë guru të sèksit dhe ato janë gjithjë gati për eksperimente dhe aventura të reja, madje ato parapëlxejnë meshkujt plot energji dhe të rinj në moshë.

SHIGJETAR: Femrat e shenjës së shigjetarit adhurojnë mbrëmjet romantike dhe intimitetin me partnerin e tyre. Ato duan të jetojnë bukur dhe sèksi për to është pjesë e pandashme e jetës së bukur dhe plot pasion.

BRICJAPI: Femrat e shenjës së bricjapit nuk janë shumë të dhëna pas sèksit dhe për to sèksi duhet të jetë gjithnjë sipas shijes së tyre. Partnerët e femrave bricjapë do të mund ta ndjejnë veten me fat vetëm në rastet kur femra bricjap është në hunorin e duhur për sèks.

UJORI: Femrat e shenjës së ujorit ashurojnë sèksin spontan, atë të egër dhe të paparashikueshëm. Prandaj planet nuk funksionojnë me to dhe çdo gjë duhet të rrjedhë në mënyrë sa më natyrale. Prandaj partneri duhet të jetë gjithnjë në gatishmëri të momenteve kur ujori ndizet nga pasioni!

PESHQIT: Femrat e shenjës së peshqëve kanë nevojë për një atmosferë të veçantë dhe romantike për ta shijuar sèksin dhe për tu ndjerë të relaksuara. Por kur vjen momenti i duhur, ato kanë aq shumë fantazi sa askush nuk mund t’i ndalë dhe partneri mund të mbetet shumë i suprizuar.
 
Jo vec gaforrja po krejt shenjat i kane pike dobet peshqit 🤪
Kot thon se luani ka ego e i pëlqen vetja.
Kur jeni ju peshqit kshu.
Ppffff ngelsha beqare gjith jetën e me 1 peshk mos u martofsha kurrëë😠😠😠😡😞😟
 
UJORI: Femrat e shenjës së ujorit ashurojnë sèksin spontan, atë të egër dhe të paparashikueshëm. Prandaj planet nuk funksionojnë me to dhe çdo gjë duhet të rrjedhë në mënyrë sa më natyrale. Prandaj partneri duhet të jetë gjithnjë në gatishmëri të momenteve kur ujori ndizet nga pasioni!
😎
 
Top