• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Si e gjykoni situaten financiare te ekonomise ne vend ??!

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: Si e gjykoni situaten financiare te ekonomise ne vend ??!

po rritet dita dita cmimi naftes energjia edhe shpenzimet me minimale qe kerkon nje familje
e po bien cmimet e rrogave
kjo esht ekonomia ne vendin ton
 

jana80

Super Moderator
Staf në FV.AL
Titulli: Si e gjykoni situaten financiare te ekonomise ne vend ??!

Ne te vertet petrolio po ben nje grafik tipik 2007-2008.. ishte 13...20..25 e barilia pak ore me pare iku 35... e gjitha lufta nes forcave te medha usa ( shitje armesh mbrojtje pusesh te "pushtuara" ) arabia saudite ul cmimin e perse jo kontrasti putin ... edhe pse eshte + 1.3 % ne media duke pare renien e ekonomois kine japoni.. mendoj qe do kemi nje grafik sh te luhatur dhe pa stabilitet...
Ne eu nuk ka shtet pa vrim te zez varet thellesia ne cdo shtet por borsa flet qart per secilen... ja motivi i vertet i nisjes luftrave... .. :( sh shpejt do nisin sh banka te formojne shoqata (bashkime nes tyre ) per humbjet e theksuara te aksioneve perkatese...
 

jana80

Super Moderator
Staf në FV.AL
booo sa largpamese me kete shkrimin tim me lart.. mbetem e se njejtes ide mbi bashkimet dhe po ndodhin si edhe me evolimin e institucioneve .. tashme drejt sistemit amerikan " promotor" i personalizuar... portofol i diferencuar..
lojra te demeshme qe si gjithmone do paguaj shtresa e dobet.. mjafton te shikohet luhatja e spread
 

Drejtori

S'keni pa gjo akoma.... :P
Nga kendveshtrimi i Kryeministrit aktor kemi sukses te papare, nga kendveshtrimi Aktorit kryeminister larmi ngjyrash por pa forme konkrete. :) :)
Nga kendveshtrimi i popullit veshtiresi per te mbijetuar dhe nga kendveshtrimi im duket si vend i mbaruar. :( :(
 

jana80

Super Moderator
Staf në FV.AL
Ne te vertet petrolio po ben nje grafik tipik 2007-2008.. ishte 13...20..25 e barilia pak ore me pare iku 35... e gjitha lufta nes forcave te medha usa ( shitje armesh mbrojtje pusesh te "pushtuara" ) arabia saudite ul cmimin e perse jo kontrasti putin ... edhe pse eshte + 1.3 % ne media duke pare renien e ekonomois kine japoni.. mendoj qe do kemi nje grafik sh te luhatur dhe pa stabilitet...
Ne eu nuk ka shtet pa vrim te zez varet thellesia ne cdo shtet por borsa flet qart per secilen... ja motivi i vertet i nisjes luftrave... .. :( sh shpejt do nisin sh banka te formojne shoqata (bashkime nes tyre ) per humbjet e theksuara te aksioneve perkatese...
booo cpaskesh qene.... :) brv jana!!!!
koshe parashikuar luhatje e pa stabilitet ...dhe bankat ne fakt po bashkohen....
 

Monique

Monique Multipass
Staf në FV.AL
Nga kendveshtrimi i Kryeministrit aktor kemi sukses te papare, nga kendveshtrimi Aktorit kryeminister larmi ngjyrash por pa forme konkrete. :) :)
Nga kendveshtrimi i popullit veshtiresi per te mbijetuar dhe nga kendveshtrimi im duket si vend i mbaruar. :( :(
Mos u ngrys prej dëshpërimit
Nëse jeta të gënjen,
Hesht në ditën e mundimit
Rishtaz ditë e gazit vjen.

Pushkin
 

Drejtori

S'keni pa gjo akoma.... :P
Mos u ngrys prej dëshpërimit
Nëse jeta të gënjen,
Hesht në ditën e mundimit
Rishtaz ditë e gazit vjen.

Pushkin
Ketyre vargjeve u vjen per shtat ajo kenga e Robert Alise ne Kenga Magjike 2018. Degjoje dhe e kupton ku ta kam fjalen dhe pse e shaj ate palaco milet qe e beri lemsh ate vend.
 

Monique

Monique Multipass
Staf në FV.AL
Ketyre vargjeve u vjen per shtat ajo kenga e Robert Alise ne Kenga Magjike 2018. Degjoje dhe e kupton ku ta kam fjalen dhe pse e shaj ate palaco milet qe e beri lemsh ate vend.
Ajo nuk ishte kenge i dashur, ajo ishte poezi me muzike lol...
Fan Noli ka ditur cka thene dhe kjo nuk eshte risi...
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Ne vendin tone e pasigurt. Sidomos shporta familjare. Nje vend ku merr 500 e kerkesat jane 1000.
 

Drejtori

S'keni pa gjo akoma.... :P
Ajo nuk ishte kenge i dashur, ajo ishte poezi me muzike lol...
Fan Noli ka ditur cka thene dhe kjo nuk eshte risi...
Epo bejme mire te hapim veshet e mos jemi aq qafeulur se na mori lumi pastaj. Jam dakord me parafolsin ne lidhje me shporten packa se nuk jam pjese e shportes se atij vendi por njerezit qe kemi na tregojne cdo dite se cfare veshtirese heqin.
 

jana80

Super Moderator
Staf në FV.AL
kush jeton ne it....
mund tme thoni cmendim keni per obbligazionet te vena ne oferte nga cdp....ne kete moment?
 
Top