• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Sa Vlen Një Grua.. ?

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Gjate nje bisede midis nje mashkulli dhe nje femre , mashkulli pyet :
-" Cfare lloj mashkulli kerkon ? "
Gruaja pasi hesht nje fare kohe , e shikon burrin ne sy dhe e pyet : " Vertet do ta ta dish ? "
Burri jo me shume deshire " Po " i thote.
Dhe gruaja fillon te shpjegoje...
"Sot ne kete moshe jam ne gjendje te pyes se cfare mund te beje nje mashkull per mua , me shume se cfare mund te bej un per veten time.
Shpenzimet e mia i perballoj vete , pa pasur nevojen e nje burri ose te nje gruaje tjeter menaxhoj shtepine time.
Dhe duke qene ne kete pozicion un jam ne gjendje te shtroj pyetjen " Cfare shtron ti ne tavoline ?"
Burri shikon gruan dhe mendoi se ajo po fliste per lekun.
Grruaja e kapi menjehere kete mendim dhe filloi te shpjegonte mendimin : " Nuk po flas per lekun . Dua dicka me teper se leku . Kam nevoje per nje mashkull qe kerkon perfektesine ne cdo aspekt te jetes."
Burri mbeshtet mbas karriges dhe kerkon nga gruaja qe ta shpjegoje pak me mire mendimin duke kryqezuar krahet. Dhe gruaja vazhdon te shpjegoje :
"Dua nje burre qe mundohet te perfeksionoje mendjen e tij , sepse dua te eksitohem nga bisedat dhe mendja . Nuk kam nevoje per nje mashkull te thjeshte.
Kerkoj nje mashkull qe mundohet te perfektesohet shpirterisht pasi nuk kam nevoje per nje bashkim te pabarabarte.
Njerezit qe bashkohen duke mos pasur te njejtat mendime , i pret nje fund fatkeq.
Dua nje mashkull qe te jete ne gjendje te kuptoje se cfare po jetoj un si femer dhe qe te jete aq i forte sa te me tregoje dhe ndihmoje te hedh hapa te sigurte.
Kerkoj nje burre qe te kem respekt per te . Per tju perulur atij duhet te kem respekt per te. Aq sa e sinqerte dhe e hapur un me te , aq i sinqerte dhe i hapur duhet te jete ai me mua.
Nuk mund te perulem para nje mashkulli qe nuk di te menaxhoje veten dhe jeten e tij.
Nuk kam problemem me peruljen , mjaft te jete dikush qe e meriton kete.
Perendia e ka krijuar femren si ndihmese dhe bashkshorte e mashkullit.
Nuk mund te ndihmoj nje mashkull , qe nuk mund te ndihmoje veten e tij."
Gruaja pasi i thote te gjitha mendimet e saj shikon burrin ne sy . Burri me nje pamje te qete dhe te shashtisur i thote :
" Kerkon shume .."
" Vlej shume " pergjigjet gruaja..!!

B;f.book

 

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг
Titulli: Gjate nje bisede midis nje mashkulli dhe nje femre , mashkulli pyet :..

Njerezit qe bashkohen duke mos pasur te njejtat mendime , i pret nje fund fatkeq.


Sa e drejte kjo fjalija.

Megjithate jan te ralla femrat qe kerkojne keto gjera, shumica ndjekin gjurmat e mashkullit pasi nuk i kan te drejta vizionet e tyre per jeten. Nje kerkese te till e ben nje femer e kompletuar dhe me eksperienc jete, smund ta bej nje dosido.
 
Redaktimi i fundit:

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Gjate nje bisede midis nje mashkulli dhe nje femre , mashkulli pyet :..

Gruaja pasi i thote te gjitha mendimet e saj shikon burrin ne sy . Burri me nje pamje te qete dhe te shashtisur i thote :
" Kerkon shume .."
" Vlej shume " pergjigjet gruaja..!!
Dhe gjerat me te thjeshta nuk eshte ne gjendje ti ofroj nje mashkell!

keq per femren se ka vler shum te madhe,,, e nuk ka per ken.
 

Endrra

VIP
Titulli: Gjate nje bisede midis nje mashkulli dhe nje femre , mashkulli pyet :..

Njerezit qe bashkohen duke mos pasur te njejtat mendime , i pret nje fund fatkeq.


Sa e drejte kjo fjalija.

Megjithate jan te ralla femrat qe kerkojne keto gjera, shumica ndjekin gjurmat e mashkullit pasi nuk i kan te drejta vizionet e tyre per jeten. Nje kerkese te till e ben nje femer e kompletuar dhe me eksperienc jete, smund ta bej nje dosido.
Bravo qe e ke kuptu !
 

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг
Titulli: Gjate nje bisede midis nje mashkulli dhe nje femre , mashkulli pyet :..

Bravo qe e ke kuptu !
Cilen pjese kuptove ti se kuptova une, qe me thua mua tani e kuptove?


Se kur e gjen buken shtruar vetem luga te duhet ne dore.
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Gjate nje bisede midis nje mashkulli dhe nje femre , mashkulli pyet :..

Njerezit qe bashkohen duke mos pasur te njejtat mendime , i pret nje fund fatkeq.


Sa e drejte kjo fjalija.

Megjithate jan te ralla femrat qe kerkojne keto gjera, shumica ndjekin gjurmat e mashkullit pasi nuk i kan te drejta vizionet e tyre per jeten. Nje kerkese te till e ben nje femer e kompletuar dhe me eksperienc jete, smund ta bej nje dosido.

Nuk e ndaj kete mendim! Ndonse eshte shume e veshtire te gjindesh mire me nje person te tille, duke mos pasur mendime te njejta, do thoja qe do ishte me terheqese dhe interesante jeta mes ketye dy personave. Ke mjaft argumente ku mund te diskutosh. Do kishin raste te mesonin nga njeri tjeteri gjera jashte sferes te se cilit. Por kjo nvaret tek formimi i cdo personi se sa tolerant eshte dhe sa deshire ka te hape horizonte te reja vetvetes. Personalisht me terheqin njerez me opinjon te kundert edhe nqs nuk mund ta ndaj mendimin me to.
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Titulli: Gjate nje bisede midis nje mashkulli dhe nje femre , mashkulli pyet :..

Lauri karakteret e kunderta jan te mire ne nje shoqeri,,sepse ne bashkjetes mendoj qe eshte me i madhi gabim,,te zgjdhesh partnerin/ren me ide dhe pikpamje te kudnerta nga vetja jote.
Perfundimisht ajo lidhje do degradoj ne egoizem te shkalles se pare,dhe si rrjedhoj ndarja.
Ku ka me mire se sa te dy duke cuar perpara deshirat,idet e perbashketa te eksplorosh dhe te realizosh te njejtat deshira,,perafersisht flas gjithmon.,,se njelloj sjan as gishtat e dores.
 

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг
Titulli: Gjate nje bisede midis nje mashkulli dhe nje femre , mashkulli pyet :..

Nuk e ndaj kete mendim! Ndonse eshte shume e veshtire te gjindesh mire me nje person te tille, duke mos pasur mendime te njejta, do thoja qe do ishte me terheqese dhe interesante jeta mes ketye dy personave. Ke mjaft argumente ku mund te diskutosh. Do kishin raste te mesonin nga njeri tjeteri gjera jashte sferes te se cilit. Por kjo nvaret tek formimi i cdo personi se sa tolerant eshte dhe sa deshire ka te hape horizonte te reja vetvetes. Personalisht me terheqin njerez me opinjon te kundert edhe nqs nuk mund ta ndaj mendimin me to.
Lauri ne kete rast argumentet nuk diskutohen gjithmone per mire dhe nuk kan nje fund te mire, pas ti imponon iden tende kurse partneri te tijen. Te besh kete gje per per vite me radhe nuk te ben mire per shendetin mendoje une :D.

Sa per faktin qe thuhet polet e kunderta terhiqen, jo gjithmone funksionon kjo shprehje dhe aq me keq nese flitet per periudha te gjata kohore. Kije parasysh se dhe te magneti qe eshte ngjitur forte, po te ushtrohen forca per ti shqitur nje dite do tja arrijne te shqiten. Keshtu do ndodhi dhe me raportin me nje partner me karakter te ndryshme.
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Gjate nje bisede midis nje mashkulli dhe nje femre , mashkulli pyet :..

Lauri karakteret e kunderta jan te mire ne nje shoqeri,,sepse ne bashkjetes mendoj qe eshte me i madhi gabim,,te zgjdhesh partnerin/ren me ide dhe pikpamje te kudnerta nga vetja jote.
Perfundimisht ajo lidhje do degradoj ne egoizem te shkalles se pare,dhe si rrjedhoj ndarja.
Ku ka me mire se sa te dy duke cuar perpara deshirat,idet e perbashketa te eksplorosh dhe te realizosh te njejtat deshira,,perafersisht flas gjithmon.,,se njelloj sjan as gishtat e dores.
As ne teme nuk behet fjale per shkallen e diversitetit mes dy personave. Kuptohet, me nje femer myslimane me burka nuk do lidhja jeten me te pavarsisht nga inteligjenca e saje, dhe sado te ishte interesante biseda me te, pasi nuk hyn ne parametrat e mija nga paraqitja e jashtme dhe jo nga ideologjija e saje fetare. Nuk ekziston kopja perfekte, perndryshe do ta quaja hipokrizi totale te rrishe me nje person dhe te thuash qe shkon cdo gje per mrekulli. Bukuria tek nje kopje qendron, sipas meje, pikerisht tek mendimet e ndryshme dhe arrine te ecesh perpara.. . Ndyshe e quaj inteligjence per te dyja anet..:)
 

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: Gjate nje bisede midis nje mashkulli dhe nje femre , mashkulli pyet :..

Tani te kene mendime te njejta eshte pak e veshtire,pasi dhe ne nje familje te nje gjaku,te nje barku e skane mendime te njejta,une do zevendesoja mendime te njejta me QELLIME TE NJEJTA...Kur thuhet qellime te njejta futen pershtatja,jo se cili tte terheqe perin nga vetja...
 

C3nI

Anëtar i Nderuar
Titulli: Gjate nje bisede midis nje mashkulli dhe nje femre , mashkulli pyet :..

Gjate nje bisede midis nje mashkulli dhe nje femre , mashkulli pyet :
-" Cfare lloj mashkulli kerkon ? "
Burri me nje pamje te qete dhe te shashtisur i thote :
" Kerkon shume .."
" Vlej shume " pergjigjet gruaja..!!
Veretete vajzat e sotit po kerkojn shume ! po nuk perjashtohet mundesia '' me mbet pa mashkull hiq ato hahahah !'' .E athere ja din vleren vetes , sa vlejne !

Keshtu me heret s'ka qene , me kerku vajzat cka nuk kerkohet , por me heret cdo vajze ka qene e martuar . E sot cdo e treta shtepi e ka nga nje ''beqare 50 vejqare qe kerkon burr !'' .
 

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
Titulli: Gjate nje bisede midis nje mashkulli dhe nje femre , mashkulli pyet :..

Deud nuk eshte fjala vetem per martese, martohu e mbaro pune.
Puna eshte te gjesh nje mashkull qe bie fjala kjo 50 vjecarja do kaloje 50 vite te tjera jete me kete person
Dhe jo nje mashkull te dobet, ne kuptimin i pasigurte ne vetvete, vete femra si qenie eshte pasigurte, ka mijra dyshime ben mijra pytje.
Hapat e saj te jene pas ketij mashkulli qe ai do hedhe ne menyre te sigurte.
Nje mashkull qe nuk i imponon idete e veta asaj,por e keshillon dhe e le ate te zgjedhe
Nje mashkull qe nuk vendos per ate, sepse ajo eshte e zonja e vetes, por ama ka nevoje per nje qe i zgjat doren kur kapercen lumin.
 

C3nI

Anëtar i Nderuar
Titulli: Gjate nje bisede midis nje mashkulli dhe nje femre , mashkulli pyet :..

Nicktjeter , sot gjithcka eshte komercializuar . Ketij fenomeni as lidhjet mashkulle-femer nuk i kane ikur dot ! Gjithcka sot funksionon si komerciale ne cdo raport ne pergjethesi te njerezimit . Ky eshte fakte , qe cdo kush mund ta verej me syte e vete .
 

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: Titulli: Gjate nje bisede midis nje mashkulli dhe nje femre , mashkulli pyet :..

Veretete vajzat e sotit po kerkojn shume ! po nuk perjashtohet mundesia '' me mbet pa mashkull hiq ato hahahah !'' .E athere ja din vleren vetes , sa vlejne !

Keshtu me heret s'ka qene , me kerku vajzat cka nuk kerkohet , por me heret cdo vajze ka qene e martuar . E sot cdo e treta shtepi e ka nga nje ''beqare 50 vejqare qe kerkon burr !'' .
Interesant sepse mesa di une,raporti femer-mashkull ne Shqiperi eshte 1:5,qe i bie nje mashkull 5 femra,e thua ti ngelin pa u martuar?...Secili lind me fatin e vet,i mir i keq,ama ska ngel kush ngusht per nje cope burre...Per tjerat jam dakord me Nicktjeter...Nuk duhet martesa si tradite apo hajt mos te ngel dhe une pa burr si shoqet...
 

PiNkY

Anëtar i Nderuar
Sa Vlen Një Grua.. ?

Gjate nje bisede midis nje mashkulli dhe nje femre , mashkulli pyet :
-” Cfare lloj mashkulli kerkon ? ”
Gruaja pasi hesht nje fare kohe , e shikon burrin ne sy dhe e pyet : ” Vertet do ta ta dish ? ”
Burri jo me shume deshire ” Po ” i thote.
Dhe gruaja fillon te shpjegoje…
“Sot ne kete moshe jam ne gjendje te pyes se cfare mund te beje nje mashkull per mua , me shume se cfare mund te bej un per veten time.
Shpenzimet e mia i perballoj vete , pa pasur nevojen e nje burri ose te nje gruaje tjeter menaxhoj shtepine time.
Dhe duke qene ne kete pozicion un jam ne gjendje te shtroj pyetjen ” Cfare shtron ti ne tavoline ?”Burri shikon gruan dhe mendoi se ajo po fliste per lekun.
Grruaja e kapi menjehere kete mendim dhe filloi te shpjegonte mendimin : ” Nuk po flas per lekun . Dua dicka me teper se leku . Kam nevoje per nje mashkull qe kerkon perfektesine ne cdo aspekt te jetes.”
Burri mbeshtet mbas karriges dhe kerkon nga gruaja qe ta shpjegoje pak me mire mendimin duke kryqezuar krahet. Dhe gruaja vazhdon te shpjegoje :
“Dua nje burre qe mundohet te perfeksionoje mendjen e tij , sepse dua te eksitohem nga bisedat dhe mendja . Nuk kam nevoje per nje mashkull te thjeshte.
Kerkoj nje mashkull qe mundohet te perfektesohet shpirterisht pasi nuk kam nevoje per nje bashkim te pabarabarte.
Njerezit qe bashkohen duke mos pasur te njejtat mendime , i pret nje fund fatkeq.
Dua nje mashkull qe te jete ne gjendje te kuptoje se cfare po jetoj un si femer dhe qe te jete aq i forte sa te me tregoje dhe ndihmoje te hedh hapa te sigurte.
Kerkoj nje burre qe te kem resspekt per te . Per tju perulur atij duhet te kem resspekt per te. Aq sa e sinqerte dhe e hapur un me te , aq i sinqerte dhe i hapur duhet te jete ai me mua.
Nuk mund te perulem para nje mashkulli qe nuk di te menaxhoje veten dhe jeten e tij.
Nuk kam problemem me peruljen , mjaft te jete dikush qe e meriton kete.
Perendia e ka krijuar femren si ndihmese dhe bashkshorte e mashkullit.
Nuk mund te ndihmoj nje mashkull , qe nuk mund te ndihmoje veten e tij.”
Gruaja pasi i thote te gjitha mendimet e saj shikon burrin ne sy . Burri me nje pamje te qete dhe te shashtisur i thote :
” Kerkon shume ..”
” Vlej shume ” pergjigjet gruaja..!!
/web/
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Sa Vlen Një Grua.. ?

“Dua nje burre qe mundohet te perfeksionoje mendjen e tij , sepse dua te eksitohem nga bisedat dhe mendja . Nuk kam nevoje per nje mashkull te thjeshte.
Kerkoj nje mashkull qe mundohet te perfektesohet shpirterisht pasi nuk kam nevoje per nje bashkim te pabarabarte.
lol

 
A

Alltini

Titulli: Sa Vlen Një Grua.. ?

Njerezit qe bashkohen duke mos pasur te njejtat mendime , i pret nje fund fatkeq.
Sesht cudi nese fellon ne nota fisnike,C´do zemer e ka zemren e vet qe rreh per te,un i kam 13.
 

Quku

Marakli Krapit
Titulli: Sa Vlen Një Grua.. ?

Gruaja pse ka kto mendime gjithmone ja fusin ne pazar te shkretes.
 

Quku

Marakli Krapit
Titulli: Sa Vlen Një Grua.. ?

Po po shume te shkreta ne Fakt .... Sidomos kete Shekull :p
Pse jo a ket shekull femra e ka qu vedin mu shit n'pazar si lopt.
 

Sweetie

Anëtar i Respektuar
Titulli: Sa Vlen Një Grua.. ?

Një dite ishte pyetur një profesor i matematikës për vlerën e gruas ?!
Dhe Ai u përgjigj:
Nëse gruaja... është pronare e moralit atëherë ajo vlerësohet me = 1
Nëse ajo posedon bukuri atëherë i shtohet vlera e saj me një zero = 10
Nëse ajo është e pasur atëherë i shtohet vlerës së saj edhe një zero = 100
Nëse ajo posedon autoritet familjar atëherë vlerës së saj i shtohet edhe një zero = 1000
Dhe nëse ia largojmë numrin një [1] (moralin) atëherë vlera e saj do të mbetet [ 000 ] , dhe kështu ajo mbetet e pavlerë.

Morali dhe sjellja e mirë është vlera e femrës, stolia më e bukur e saj, nëse ajo qe atë nuk e posedon, stolitë tjera nuk i bëjnë dobi.

 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Sa Vlen Një Grua.. ?

Gjyshja me ka thene: Gruaja e mire s'ka t'paguar as me lira t'mbretit e gruaja e keqe duhet te paguash dy qerre me para veq me hjek prej shpije. ;)
 

antonela

Antar Aktiv
Titulli: Sa Vlen Një Grua.. ?

Vlen shume... e me shume akoma kur ka nje mashkull qe e shef dhe e kupton qe vlen sa nje thesar ...
 

PiNkY

Anëtar i Nderuar
Titulli: Sa Vlen Një Grua.. ?

"Gruaja eshte si nje burim i fresket malor qe nuk duhet te lejoj cdo udhetar te pije uje nga ajo"
 

Jetmira

..........
Titulli: Sa Vlen Një Grua.. ?

Gruaja pasi i thote te gjitha mendimet e saj shikon burrin ne sy . Burri me nje pamje te qete dhe te shashtisur i thote :
" Kerkon shume .."
" Vlej shume " pergjigjet gruaja..!!
B;f.book
:D Eh sa mir ja ka then e kjo
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Titulli: Sa Vlen Një Grua.. ?

Vlen o vlen aq sa linde dhe rrite edhe mashkullin..:)
 
Top