• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Sa i lartë është gadishulli i Karaburunit?

grame-905x395.jpg

Gadishulli i Karaburunit është gadishulli më i madh i Shqipërisë.

Shtrihet në jugperëndim të vendit, midis gjirit të Vlorës në lindje dhe detit Jon në perëndim.

Në skajin veriperëndimor të gadishullit gjendet kepi i Gjuhëzës, pika më perëndimore e Shqipërisë.

Bregdeti perëndimor i Karaburunit është shumë i lartë dhe i thepisur me gremina, shpella, guva, gjire e plazhe zallore të vegjël, ndërsa brezi lindor është më pak i thepisur.

Relievi i gadishullit të Karaburunit ngrihet nga skajet në qendër, ku gjendet maja e Koretës (826 m), më e larta e gadishullit.d.a. / dita
 

Darius

La vita è bella...
Zakonisht kam shkuar deri ne PashLiman me makine, tek baza, nga aty kam levizur me skaf. Ndoshta, se nuk po orientohem shume per momentin.
 
Top